Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Plażowicze natknęli się na szczątki. "Zabezpieczono kilkanaście prawdopodobnie ludzkich kości"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja bada sprawę szczątków odnalezionych na plaży w Ciszycy (zdj. ilustracyjne)

Plażowicze natknęli się na jednej z nadwiślańskich plaż na szczątki - prawdopodobnie ludzkie. Policja zabezpieczyła je i przekazała do zakładu medycyny sądowej. Trwa wyjaśnianie okoliczności tej sprawy.

Do odkrycia szczątków doszło na niestrzeżonej plaży w Ciszycy pod Konstancinem-Jeziorną. Policjanci otrzymali zgłoszenie w tej sprawie w niedzielę po godzinie 15. - Osoby przebywające na plaży niestrzeżonej w Ciszycy zgłosiły, że znaleziono szczątki, najprawdopodobniej ludzkie - informuje Magdalena Gąsowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- Szczątki zostały zabezpieczone i przekazane do zakładu medycyny sądowej - zaznacza.

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Jak przekazała nam rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu około kilkunastu sztuk kości. Eksperci zakładu medycyny sądowej zajmą się ustaleniem, do kogo należały szczątki, oraz czy możliwe jest na ich podstawie określenie okoliczności śmierci.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że plażowicze zauważyli szczątki tuż przy brzegu Wisły.

Informowaliśmy też o odnalezieniu ciała kobiety w Parku Praskim:

W parku Praskim odnaleziono ciało kobiety
W parku Praskim odnaleziono ciało kobietyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości