Białołęka wreszcie ma swoje kino

bok.waw.plSala widowiskowa w Białołęckim Ośrodku Kultury

W piątek działalność rozpoczyna Kino na boku, czyli pierwsze kino na Białołęce. Seanse będą odbywać się w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ulicy van Gogha 1.

Kino na boku rozpocznie swoją działalność nagrodzonym na festiwalu w Cannes filmem "Mama" w reżyserii Xaviera Dolana. Seanse zaplanowano na godz. 16.15 oraz 19.

Przez cały tydzień, do 23 października, widzowie będą mogli kupić bilet na seans w cenie specjalnej - 10 zł.

Oficjalna inauguracja za tydzień

Oficjalną inaugurację zaplanowano na 24 października. Widzowie obejrzą wtedy film Michała Otłowskiego "Jeziorak". Projekcję poprzedzi pokaz filmu niemego "Pieskie życie" Charlliego Chaplina z muzyką na żywo. Ceny biletów na seanse: 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy: dzieci, młodzież oraz osoby powyżej 65. roku życia). W poniedziałki każdy będzie mógł kupić bilet za jedyne 8 zł.

Ambitny repertuar

Kino na boku ma stawiać na ambitne produkcje. - Zależy nam na emisji filmów o wysokich walorach artystycznych. Proponujemy zarówno filmy należące do tzw. kanonu klasyki filmowej, jak i premiery – tłumaczy Karolina Adelt-Paprocka, koordynatorka projektu, do niedawna szefowa stołecznego Kina Kultura.

W Kinie na boku oprócz tradycyjnych pokazów filmowych, mieszkańcy będą mogli skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej i warsztatowej. - Już wkrótce rozpoczniemy cykl seansów filmowych połączonych z wykładami i warsztatami dla dzieci i młodzieży – dodaje Adelt-Paprocka.

W ostatni weekend października zaplanowano także specjalne pokazy bajek.

Niedawno informowaliśmy o reaktywacji kina Elektronik na Żoliborzu:

Nowy mural na kinie Elektronik
Nowy mural na kinie Elektronik Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

jb/b

Źródło zdjęcia głównego: bok.waw.pl

Pozostałe wiadomości