31 maja otworzą "ciąg główny" Trasy Toruńskiej

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plBudowa Trasy Toruńskiej

Chodzi o przebudowywany do parametrów drogi ekspresowej odcinek Trasy Toruńskiej od al. Piłsudskiego w Markach do ul. Modlińskiej. - Został podpisany aneks z wykonawcą, w którym jest zawarty termin zakończenia prac na ciągu głównym. Jest to ostatni dzień maja - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ruch z bocznych ulic wróci na nowo wybudowaną jezdnię. Nie oznacza to, że wszystkie prace wzdłuż Trasy Toruńskiej zostaną zakończone. Nadal nie jest gotowy wiadukt w ciągu ul. Głębockiej, oraz łącznica wjazdowa na trasę. Oprócz tego prowadzone będą prace porządkowie. - Prace nie będą utrudniać ruchu na ciągu głównym - uspokaja Tarnowska.

Opóźniona inwestycja

Przebudowa Trasy Toruńskiej zajmuje się firma J&P-Avax S.A, która miała za zadanie dostosować siedmiokilometrowy odcinek do wymogów trasy ekspresowej. Prace na odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczęły się w 2009 roku.

Wszystkie miały zakończyć się 12 kwietnia. Jak infomuje na swojej stronie Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacj,i obecnie zakonczenie wszystkich prac planowane jest na lipiec 2012.

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości