Najnowsze

Najnowsze

Posłuchajcie "eleganckiego popu"

Już w sobotę wieczorem w klubie Stodoła odbędzie się koncert zespołu Myslovitz. Warto zwrócić też uwagę na grupę, która będzie supportować gwiazdę. Zespół Miss Polski, będzie promował swój debiutancki album „Fitness”. - Zagramy połowę piosenek z naszej płyty. Warto przyjść, posłuchać i polubić naszą muzykę - zachęca Roman Szczepanek, jeden z członków zespołu.

Tytus, Romek i A'Tomek przemówili

Dowcipni, błyskotliwi, perfekcyjni - zmierzyli się z ukochaną historią. Do książki „Tytus, Romek i A'Tomek: Wyspy Nonsensu” dołączona jest płyta CD ze słuchowiskiem stworzonym przez znanych aktorów. Wcielili się oni w role naszych ulubionych komiksowych postaci. O tym, jak przebiegała praca nad nagraniem, opowiadał w "Rytmie Miasta" Tomasz Kin, inicjator projektu.

30 lat minęło

30 lat minęło! Właśnie tyle ma klinika anestezjologii i intensywnej terapii w Centrum Zdrowia Dziecka. Na co dzień pracujcie w niej ponad 200 specjalistów. - To była pierwsza w kraju klinika tego typu. Obecnie jesteśmy najlepsi – mówi prof. Tadeusz Szreter, założyciel placówki.

Dachował na śniegu

Ford z ulicy wpadł prosto w zwały śniegu. Jak mówią świadkowie, kierowca był pijany.

Drogowcy: W przyszłym tygodniu otworzymy S8

Drogowcy szykują prezent pod choinkę dla kierowców. Już kilka miesięcy temu zapowiedzieli, że droga ekspresowa S8 będzie gotowa w połowie grudnia. - W przyszłym tygodniu zostanie otwarty odcinek od Trasy Armii Krajowej do miejscowości Mory – donoszą dzisiejsze gazety.

"Play and stay" nową metodą w tenisie

"Play and stay", czyli "graj i zostań" to nazwa nowej metody szkolenia młodzieży, ktora gra w tenisa. Program opracowany przez szkoleniowców ze światowej federacji ITF, teraz wprowadzany jest w polskich szkołach tenisowych.

Żegnamy reklamy na autobusach

Koniec z wielkimi reklamami na autobusach. Do końca roku kolejni przewoźnicy mają odkleić je z pojazdów. Prywatni przewoźnicy są źli, bo tracą pieniądze. Jeden rozważa nawet pójście do sądu.

Sesja rady Ursynowa zwołana na poniedziałek

Sesja rady dzielnicy Ursynów, na której ponownie ma zostać wybrany jej przewodniczący, została zwołana na poniedziałek - poinformował PAP rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk.

Wyjazd z osiedla "okresowo niemożliwy"

Wyjazd z osiedla Jerozolimskie jest utrudniony przez budowę kanalizacji. Zamieszanie jest tak duże, że jeden z robotników musi kierować ruchem. Czy administracja zaproponuje awaryjny przejazd?

Ministerstwo tnie drogowe inwestycje na Mazowszu

Drogowcy pochwalili się właśnie, że kończą prace na drodze ekspresowej S8. Kierowcy mają nią pojechać po 15 grudnia. Gorsze informacje ma ministerstwo infrastruktury, które opublikowało Projekt Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W praktyce to długa lista cięć drogowych inwestycji, które nie ominą Warszawy.

Archeologiczne skarby z reduty Ordona

Kule karabinowe, odłamki granatów i zamków broni palnej, a przede wszystkimi pozostałości fosy – według archeologów to dowody na to, że reduta Ordona znajdowała się na Ochocie, przy ulicy Na Bateryjce.

70 zarzutów dla złodziei pand

Kradli auta, rozbierali na części i sprzedawali na giełdzie. Śledztwa poszczególnych kradzieży były szybko umarzane. Policjanci z wydziału KSP ds. kradzieży samochodów "rozpracowali" jednak grupę przestępczą po roku śledztwa.

Koniec sezonu na frezowanie

Podsumowanie sezonu remontowego, projekt centrum szkoleniowego ze strzelnicą na Bielanach i Nowy Dom Braci Jabłkowskich - to najważniejsze tematy, które poruszyliśmy w najnowszym odcinku "Z lotu ptaka".

Karta na stół: książki z rabatem, "bibuła" gratis

Książki historyczne z rabatem sięgającym 70%, a przy zakupach powyżej 20 zł "bibuła" gratis. Szansa na obejrzenie wystawy "Prywaciarze". W prezencie kawa, herbata i pączek. To atrakcje, które czekają na gości drugiego 2. Kiermaszu Historycznego Ośrodka Karta "Karta na stół".

Na Pradze wpadł pedofil

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem dzieci poniżej 15 lat. Marcinowi M. grozi teraz do 8 lat więzienia.

"Spektakl światła i dźwięku" na budowie Złotej 44

- Jesteśmy zwarci i gotowi. Przygotowania do wznowienia prac już trwają – tak o budowie apartamentowca przy Złotej 44 mówią przedstawiciele Orco. I choć pierwsze efekty tych obietnic zobaczymy w styczniu, to już w piątek o godz. 16.00 szkielet wieżowca ozdobią kolorowe światła.

Złożyli kwiaty przed Pałacem

Po godzinie 8.40, jak co miesiąc, Jarosław Kaczyński złożył kwiaty i odmówił krótką modlitwę przed Pałacem Prezydenckim. Towarzyszyli mu posłowie PiS oraz tłum ludzi. Wcześniej prezes PiS wziął udział we mszy świętej upamiętniającej ofiary katastrofy z 10 kwietnia. W piątek po południu prezes PiS weźmie udział w inauguracji tzw. "Ruchu Smoleńskiego".

"Śnieg będzie padał falami"

Silny wiatr i opady śniegu. Taka pogoda przywitała o poranku warszawiaków. Padało na szczęście tylko chwilę, ale to jeszcze nie koniec. - Opady śniegu będą przychodziły falami - ostrzega Bartek Jędrzejak, prezenter pogody TVN Warszawa.

"Kosmiczne" wiaty na początku 2011 roku

W pierwszym kwartale 2011 roku na przystankach Metro Ratusz oraz Park Praski pojawią się nowoczesne wiaty. – Na takie perełki trzeba poczekać – przekonują przedstawiciele Tramwajów Warszawskich i zdradzają ciekawostki dotyczące "kosmicznych" przystanków.

Miasto bez śniegu, na razie tylko na zdjęciach

Za oknami śnieg, na termometrach mróz, i prędko się to nie zmieni. Nieco zmęczeni zimową aurą prezentujemy Wam kilka zdjęć nocnej Warszawy bez śniegu. Fotografie na swoim profilu opublikował Sebastian Tuszyński.

Na stacji Nowy Świat może zabraknąć ruchomych schodów

Miasto ma coraz większe problemy ze skoordynowaniem budowy II linii metra z innymi inwestycjami. Na każdym kroku pojawiają się problemy. Największe w miejscu, gdzie powstać ma Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Innych można by uniknąć, gdyby miasto na czas zdecydowało, co dalej z ulicą Świętokrzyską.

Adamek będzie walczył na Stadionie Narodowym?

Promotorka Tomasza Adamka pracuje nad kolejnymi pojedynkami "Górala". Nawet dwie z nich mogą odbyć się w Polsce. W grę wchodzi walka na którymś ze stadionów powstających z okazji Euro 2012 - informuje tvn24.pl.