Najnowsze

Najnowsze

Ja Wisła: idziemy na dno

Miasto żąda od fundacji Ja Wisła wysokich opłat za funkcjonowanie na terenie portu Czerniakowskiego. Fundacja bije na alarm, bo nie stać jej na pokrycie tych kosztów.

Największa frekwencja w Wilanowie

Do godz. 19.00 najwyższą frekwencję odnotowano w Wilanowie – prawie 49 proc. Najniższą na Pradze Północ – niespełna 36 proc. W całej Warszawie zagłosowało już 42 proc. uprawnionych - podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Doda: straciłam wenę

Fani Dody na jej nową płytę będą musieli jeszcze poczekać. – W tym roku do studia już nie wejdę, bo przygotowujemy się do przeszczepu Adama – zdradza w rozmowie z "Rytmem Miasta".

Strażnicy miejscy będą mieli lepiej

Na Bielanach otwarto najnowoczesniejszy budynek staży miejskiej. Strażnicy po 17 latach przeprowadzą się z obskurnych ciasnych pomieszczeń do nowoczesnej siedziby. Z niecierpiwoscią na nowe miejsca czekają już inni.

Koty sław, a raczej sławy kotów

Bycie właścicielem kota to nie lada wyzwanie. To filozofia i styl życia. Andżelika Piechowiak wydała właśnie książkę, w której znajdziemy wywiady ze znanymi właścicielami kotów. Trafnie zatytułowała ją "Koty i ich sławni ludzie".

Poszedł na wybory, trafił do aresztu

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 54-latek miał trafić na pół roku do aresztu za jazdę pod wpływem alkoholu. Okazało się, że Jan N. właśnie szedł na wybory. Funkcjonariusze stwierdzili więc, że muszą mu pozwolić na spełnienie obywatelskiego obowiązku.

Maqama z Fiolką i Polską Akcją Humanitarną

Koncert, wystawa, premiera klipu i specjalny gość. To wszystko 25 listopada w CBA. Razem z zespołem Maqama wystąpi jeden z najoryginalniejszych głosów polskiego rocka - Fiolka Najdenowicz.

Chciał podpalić budynek

Koło godziny 12.00 straż miejska dostała zgłoszenie, że przy Lubelskiej 23 wybuchł pożar. Jak się później okazało, była to próba podpalenia. Nikt nie ucierpiał.

(Nie)zapomniane piosenki o Warszawie

Hitów o stolicy jest naprawdę dużo. W rankingu "Rytmu Miasta" przywołaliśmy te, które są już niestety nieco zapomniane, a warto je znać. W głosowaniu wybraliście najlepsze.

W 1,5 godziny przez stolicę. W grudniu jeszcze raz!

Widzowie TVN Warszawa ścigali się w sobotę komunikacją miejską. 10 tysięcy złotych otrzymał Daniel Złamal. W "Rytmie Miasta" przedstawiamy szczegóły wyścigu i ogłaszamy nowy konkurs. Do wygrania - kolejne 10 tysięcy złotych i komputery.

Otworzyli remontowaną ulicę specjalnie na wybory

Mieszkańcy Bielan, którzy chcą dzisiaj zagłosować w szkole podstawowej przy ulicy Arkuszowej mogą dojechać do niej remontowaną ulicą Estrady. - Otworzyliśmy drogę dla samochodów i autobusów tylko na jeden dzień - mówi Bogdan Dybek z Zarządu Dróg Miejskich.

W czwartek pierwszy śnieg. Czas zmienić opony

- W czwartek możemy spodziewać się pierwszych opadów śniegu i temperatury -1 st. Celsjusza - zapowiada Weronika Diallo, prezenterka pogody. Zima za pasem, a to oznacza pogorszenie warunków jazdy. Czas zmienić opony z letnich na zimowe.

Sportowcy nie mają za co trenować na Torwarze

Warszawskie kluby sportowe korzystające z lodowiska na Torwarze w końcu doczekały się na spotkanie z dyrektorem biura sportu. Powód? Zaczyna brakować pieniędzy na wynajęcie tego jedynego lodowiska, na którym mogą trenować sportowcy.

PKP walczy z bałaganem w pociągach

Masz dość brudnych i zaniedbanych pociągów? Jeżeli tak, to utrwal aparatem fotograficznym bałagan w składach i prześlij je kolejarzom. PKP Intercity przeanalizuje zdjęcia i zastanowi się co poprawić.

Zebra "zakończona" murkiem

Poznaliśmy kolejny absurd tygodnia. Tym razem internauci TVN Warszawa postawili na "zebrę", która prowadzi prosto na murek.

Policjant nakrył złodziei w progu swojego mieszkania

Złodziejstwo jako rodzinny proceder? W Warszawie ojciec z synem próbowali okraść mieszkanie. Traf chciał, że wybrali mieszkanie policjanta, który nakrył ich dosłownie w progu. Młodego mężczyznę udało się zatrzymać na gorącym uczynku, ojciec wpadł po kilku miesiącach przypadkiem na Pradze Południe.

Przez miasto z rzeczniczką ZMID

W kolejnym odcinku "Jazdy Warszawskiej" za kierownicą zasiadła Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Prawo jazdy ma od 20 lat. Rocznie przejeżdża około 15 tys. kilometrów.

"Tulipan" już nie oszuka żadnej kobiety

32-letni Artur B. przedstawiał się jako lekarz pediatra, rozkochiwał w sobie kobiety i obiecywał ożenek. Znikał, gdy tylko zdobywał pieniądze od "ukochanej". Serial z "Tulipanem" w głównej roli się jednak skończył. Złapali go policjanci z Woli i Wilanowa - informuje Komenda Stołeczna Policji.

"Życie jak wino"

Tłumy fotoreporterów i fanów pojawiły się na promocji biograficznej książki Krzysztofa Krawczyka "Życie jak wino". Piosenkarz przyznaje, że tytuł początkowo brzmiał zupełnie inaczej.

Palił się na środku parkingu

Przy ulicy Tokarza, na parkingu zapalił się opel. Sytuacja wyglądała groźnie, ale okazało się, że straż pożarna szybko poradziła sobie z pożarem.