Najnowsze

Najnowsze

Wpadła na budowę trasy mostu Północnego

Siąpiący deszcz od rana pogarszył warunki jazdy na stołecznych drogach. Dowodem tego jest kolizja przy ul. Modlińskiej, na wysokości budowy połączenia z trasą mostu Północnego.

Nowa bramka w zoo: wyjdziesz, ale nie wejdziesz

Zoo dorobiło się nowej bramy - tym razem od strony Wybrzeża Helskiego. Przypomina, te które są montowane na stadionach piłkarskich, ale do ogrodu nią nie wejdziemy, służy tylko do wychodzenia.

Z leżaków podziwiali afrykańską wiatę

Kilkadziesiąt osób rozsiadło się w sobotę wygodnie na leżakach w Parku Bródnowskim, żeby podziwiać nową wiatę. Niezwykłą, bo stworzoną przez afrykańskiego rzeźbiarza Youssufa Darę. Jego dzieło dołączyło do innych, które pojawiają się tu co roku w ramach Parku Rzeźby.

Pierwsza wygrana Legii na Pepsi Arenie

W ostatnim sprawdzianie przed meczem trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej warszawska Legia pokonała Żalgiris Wilno 2:0. Dla legionistów był to debiut na Pepsi Arenie, bo taką marketingową nazwę niedawno przyjął stadion przy Łazienkowskiej. Spotkanie poprzedziła prezentacja zawodników, którzy tworzą skład Legii w nowym sezonie.

"Przez tyle lat ta data była zapomniana..."

- To był dramat - tak wydarzenia z 22 lipca 1942 roku określił premier Tadeusz Mazowiecki, obecny na piątkowych obchodach upamiętniających 69. rocznicę rozpoczęcia akcji wysiedleńczej w warszawskim getcie. Pod pomnikiem Umschlagplatz zebrali się m.in. potomkowie rodzin ocalałych z Holokaustu.

Będą mogli obserwować powódź z satelity

840 tysięcy złotych unijnego dofinansowania otrzyma Centrum Badań Kosmicznych PAN na rozbudowę zaplecza teledetekcyjnego, które usprawni obserwację Ziemi z satelitów. Dzięki nowym inwestycjom będzie można m.in.: pomagać poszkodowanym w czasie powodzi.

13 chętnych do stworzenia wystawy Muzeum Historii Polski

13 zespołów powalczy w konkursie na koncepcję wystawy stałej Muzeum Historii Polski. Wśród finalistów znaleźli się m.in. Kłaput Project, które pracowało przy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Platige Image Tomasza Bagińskiego.

Pedofil znalazł pracę w domu opieki

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pedofila, który przesiedział w więzieniu sześć lat. Po wyjściu zatrudnił się w domu opieki, gdzie najprawdopodobniej wykorzystał seksualnie przynajmniej jedną chorą kobietę. Mężczyzna został już aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Dyrektor Centrum Onkologii odwołany

Profesor Maciej Krzakowski został odwołany ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii – podaje PAP. Ministerstwo Zdrowia na razie nie komentuje powodów tej decyzji.

W weekend utrudniony dojazd na lotnisko

Weekendowe frezowanie przyniesie spore utrudnienia w ruchu dla kierowców. Szczególnie tych, którzy chcą się udać na lotnisko Chopina. Zamknięta zostanie ul. Żwirki i Wigury. Utrudnienia będą też na ul. Stawki.

Minister zwolnił byłą dyrektor praskiego sądu

Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Krystyny Ejchler – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. – Oficjalnym powodem zwolnienia są nowe informacje, które dotarły do ministra – informuje Joanna Dębek z biura prasowego ministerstwa sprawiedliwości.

Miał być już otwarty, jest plac budowy

22 lipca miał być terminem oficjalnego oddania do użytku Stadionu Narodowego. Zamiast uroczystości i przecinania wstęgi wciąż jest tu regularny plac budowy, który odwiedził reporter TVN 24.

Gejzer na Gwiaździstej

Kilkumetrowy gejzer "wybuchł" po godz. 10. na ul. Gwiaździstej na wysokości nr 71. Ulica była nieprzejezdna przez kilkanaście minut - informuje straż miejska.

"Diablo" wybudzony ze śpiączki

Stan Krzysztofa Włodarczyka stabilizuje się. Jak przyznał jego szwagier Tomasz Babiloński, "Diablo" jest przytomny i samodzielnie oddycha. Wczoraj mistrz świata w kategorii junior ciężkiej trafił do stołecznego szpitala na oddział toksykologiczny.

Afera w praskim sądzie: była dyrektor wraca do pracy

Odwołana w związku z aferą w praskim sądzie jego dyrektor Krystyna Ejchler wróciła właśnie do pracy - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. - Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest niezręczna, ale przepisy prawa pracy są nieubłagane – przekonuje rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Budowa ich nie wystraszyła

Na Kobiałce dobiega końca rozbudowa zespołu szkół. Budynek powiększy się prawie dwukrotnie. Ciężki sprzęt nie dość, że nie wystraszył bocianów, które żyją tuż obok placówki od lat, to nie przeszadza im w wychowaniu młodych.

Tak będą pracować TBM

Budowa centralnego odcinka II linii metra to największa i najważniejsza inwestycja w stolicy. Nic dziwnego, że budzi ogromne zainteresowanie. Tunele dla podziemnej kolejki wydrążą tarcze TBM, których pierwsze elementy właśnie dotarły na rondo Daszyńskiego. Jak dokładnie wygląda praca tych urządzeń? Zobacz na filmie.

Wpadł na kebab i w ręce policji

Skazany za karadzieże i udział w zorganizowanej grupie przestępczej Maciej O., pseudonim "Ojo", uciekł i ukrywał się przed policją. Wpadł na Targówku, przed barem z kebabem.

Kolejne elementy TBM w drodze do Warszawy

Elementy pierwszego polskiego TBM, którym będą drążone tunele warszawskiego metra, dotarły w piątek do celu. Przed południem rozpoczął się ich rozładunek na rondzie Daszyńskiego. W drodze są już kolejne elementy. Składanie gigantycznej maszyny potrwa kilka tygodni.

"Przesiedlenie" oznaczało śmierć

"Z dniem dzisiejszym zaczyna się przesiedlenie Żydów z Warszawy. Wiadomo wam przecież, że jest tu zbyt wielu Żydów" - tak 22 lipca 1942 roku zakomunikował SS-Sturmbannfurer Hermann Hofle. "Przesiedlenie" oznaczało podróż do Treblinki, na śmierć. Dziś można będzie uczcić pamięć pomordowanych warszawiaków - przypomina "Gazeta Stołeczna".

"Nocny patrol" popłynie Wisłą

Muzeum Powstania Warszawskiego przygarnęło skonfliktowanego z ratuszem Przemysława Paska. 1 sierpnia ruszają organizowane wspólnie przez muzeum i fundację Ja Wisła wieczorne rejsy po rzece. Uczestnicy popłyną w miejsca, w których w 1944 toczyły się krwawe walki powstańcze.

W alei Solidarności zaczęli prace mimo złej pogody

Sobotni deszcz nie przeszkodził robotnikom w rozpoczęciu prac przy torowisku w al. Solidarności. W weekend mają ułożyć połączenie z budowanymi torami w ul. Jagiellońskiej. Wyłączony jest pas al. Solidarności. Do sierpnia przy Parku Praskim staną także nowoczesne wiaty przystankowe. W związku z tym w najbliższych dniach ulica będzie częściowo zamykana w nocy. Zdemontowano już stare przystanki. Pojawiły się tymczasowe.

Wielka dziura przywita 120 tysięcy kibiców?

Władze miasta chcą w czasie Euro 2012 upchnąć nawet 120 tysięcy kibiców na placu Defilad. Problem w tym, że właśnie wtedy przed Pałacem Kultury i Nauki budowniczowie II linii metra chcą wykopać wielką dziurę. - Lepiej, żeby jej tam nie było - przyznają urzędnicy.

"Jadymy na bogato": odpowiedź na "Projekt Warszawiak"

W czwartek odbyła się w Katowicach premiera promującego Śląsk teledysku pod tytułem "Jadymy na bogato". Wystąpili w nim znani Ślązacy m.in. poseł i reżyser Kazimierz Kutz. Produkcja ma pokazywać ten region Polski jako tradycyjny i nowoczesny zarazem - To bardzo zabawne przedsięwzięcie. Lepsze od tych wszystkich politycznych głupot, które się dzieją - powiedział o teledysku Kazimierz Kutz.