Najnowsze

Najnowsze

Szukają pomysłu na rotundę

W czwartek rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości rotundy. W ostatnich latach pojawiło się kilka całkiem nowych pomysłów na ten budynek. Postanowiliśmy je przypomnieć.

Rada Europy oddaje hołd uczestnikom powstania w getcie

Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland oddał hołd uczestnikom powstania w getcie warszawskim. "Ich przesłanie jest nadal silne i jasne: nikt nie powinien być pozbawiony swoich podstawowych praw" - napisał w oświadczeniu.

Zobacz program obchodów rocznicy powstania w getcie

Trzy dni potrwają uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Poza częścią oficjalną przygotowano spotkania, warsztaty i koncerty. W sobotę warszawiacy po raz pierwszy będą mogli obejrzeć wnętrza Muzeum Historii Żydów Polskich.

Awaria i uszkodzony pociąg. Trudny dzień na kolei

- Chaos i brak informacji – alarmowali na Kontakt 24 pasażerowie Kolei Mazowieckich, którzy w czwartek rano próbowali dostać się do Warszawy. Z powodu awarii pociągu i wcześniejszej awarii urządzeń sterowania ruchem, składy na linii Małkinia - Warszawa opóźnione były o kilkadziesiąt minut.

Wznowili budowę ronda przy Arkuszowej. Skończą w maju?

Po kilku miesiącach przerwy robotnicy wrócili na skrzyżowanie Arkuszowej i Wólczyńskiej. Prace, przy budowanym od listopada zeszłego roku rondzie najpierw wstrzymał "niezidentyfikowany obiekt", potem zima. Drogowcy deklarują, że skończą po majówce.

Remont Portu Czerniakowskiego na finiszu

Port Czerniakowski ma być jak nowy. Będą miejsca dla kajakarzy, jachtów, powstanie ścieżka dla pieszych. – Zostały już praktycznie prace wykończeniowe – mówi Marek Piwowarski , pełnomocnik prezydent miasta ds. Wisły.

Ruszają konsultacje ws. przebudowy rotundy

Bank PKO BP wraca do planów rewitalizacji warszawskiej rotundy. W czwartek punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczną się konsultacje społeczne. Każdy kto chce może wyrazić swoją opinię w ankiecie, lub podczas warsztatów.

Archiwum Edelmana na terenie Ogrodu Krasińskich?

Dokumenty Bundu, które Marek Edelman zakopał w 1943 r., tuż przed wybuchem powstania w getcie warszawskim, mogą znajdować się na terenie Ogrodu Krasińskich - taką informację zawiera list do jednego z ostatnich żyjących bohaterów powstania, Kazika Ratajzera.

"Bieda i smutek ludzi umierających w getcie"

W fotoplastykonie otwarto wystawę prezentującą unikatowe fotografie obrazujące życie codziennie w getcie. - Zdjęcia są bardzo wstrząsające. Widać biedę, nędzę, smutek i ludzi umierających z głodu – opisuje dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, jeden z inicjatorów wystawy.

Rocznica powstania. Zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych

W związku z obchodami 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim w czwartek i piątek na Muranowie i w okolicy Teatru Wielkiego będzie obowiązywał zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych - poinformował w środę mazowiecki urząd wojewódzki.

IPN publikuje raport kata warszawskiego getta

Raport dowódcy SS i policji Juergena Stroopa, dokumentujący, dzień po dniu, tłumienie przez Niemców powstania w getcie warszawskim, trwającego od 19 kwietnia do 16 maja 1943 r., zaprezentował w środę IPN. W piątek mija 70 lat od wybuchu żydowskiego zrywu.

Ruch Palikota zbiera się do odwołania Gronkiewcz-Waltz

Jeszcze w kwietniu może zapaść decyzja o referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział na antenie TVN24 Artur Dębski z Ruchu Palikota. Jego zdaniem, Gronkiewicz-Waltz kompletnie nie radzi sobie na tym stanowisku.

Ciężarówka zablokowała tramwaje na Okopowej

Po godz. 10.00 kierowca samochodu ciężarowego zablokował torowisko na ul. Okopowej. Wstrzymany był ruch tramwajowy w obie strony. Zdjęcia oraz informację otrzymaliśmy od internauty mariuszm na Kontakt24.

"Za pilnowanie roweru opłaca się 20 groszy"

Rowery miejskie uruchomione w zeszłym roku to nie pierwszy przykład nowoczesnej infrastruktury dla cyklistów w Warszawie. Mało kto wie, że już przed wojną w stolicy istniały ścieżki rowerowe. A cykliści nie musieli obawiać się o swoje pojazdy, gdy pili gorącą czekoladę w kawiarni Wedla. Na pobliskim placu Napoleona funkcjonował bowiem... strzeżony parking dla jednośladów.