Najnowsze

Najnowsze

Madonna na Narodowym: spóźniona, ale "fenomenalna"

Utworem "Girl Gone Wild" Madonna rozpoczęła w środę koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gwiazda muzyki pop pojawiła się na scenie z blisko godzinnym opóźnieniem. Piosenkarka jednak szybko zdobyła sympatię publiczności tworząc z koncertu wielkie widowisko muzyczne.

"Warszawskie dzieci" na tysiące gardeł

"Sanitariuszka Małgorzatka", "Pieśń o matce" i "Warszawskie dzieci" - to tylko niektóre z utworów, jakie warszawiacy z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków zaśpiewali podczas koncertu piosenek powstańczych na placu Piłsudskiego.

Zakłócone obchody. Ścibor-Rylski: przeproście

- Serce boli, dlaczego wydajecie takie okrzyki? Przeproście - mówił Zbigniew Ścibor-Rylski prezes Związku Powstańców Warszawskich do tłumu skandującego "Precz z komuną". Bronił też wygwizdanej Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Mówicie chwała bohaterom, a Ci bohaterowie płaczą, gdy słyszą wasze słowa. Jeżeli nie przeprosicie nie przyjdę tu - zakończył emocjonalną przemowę.

Premier wybuczany na Powązkach

Mieszkańcy Warszawy zebrani na Powązkach, wybuczeli premiera Donalda Tuska i Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta, w momencie składania przez nich kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis.

Fani Madonny czekają na show

Pierwsi fani Madonny zgromadzili się już przed sceną na Stadionie Narodowym. Punktualnie o godzinie 20:00 zagra Paul Oakenfold. Gwiazda wieczoru ma pojawić się na scenie półtorej godziny później.

Wybiła godzina "W": Warszawa wstrzymała oddech

W jednej chwili przechodnie zamarli na ulicach, zatrzymały się autobusy i tramwaje, stanęły samochody. Dźwięk syren i kościelnych dzwonów punktualnie o 17.00 przypomniał warszawiakom o wybuchu Powstania. Wybiła godzina W.

Piosenki powstańcze z "warszawskim biglem"

– Bez epatowanie patosem. W święto poległych gramy w wesoły sposób – mówią. Zespół Czessband zaśpiewał stołeczne szlagiery na rogu Chmielnej i Nowego Światu tuż po godzinie "W".

Denerwowały go banki Straszył bombą

Kryminalni ze śródmieścia zatrzymali sprawcę pięciu fałszywych alarmów. Mężczyzna wysyłał smsy z groźbą wybuchu bomby do instytucji finansowych w: Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Więzień z Białołęki nagrał piosenkę powstańczą

- Ważnymi dla całej Warszawy obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego żyją też więźniowie z aresztu na Białołęce - informują jego pracownicy. Jeden z osadzonych przygotował hip-hopową wersję "Warszawskich Dzieci".

Budowa mostu ukończona

Po trzech latach oficjalnie zakończyła się budowa trasy mostu Skłodowskiej-Curie. Drogowcy ukończyli właśnie ostatnią część przeprawy: tramwajową. Wiadomo już, że - mimo półrocznego opóźnienia - miasto nie naliczy wykonawcy kar umownych.

Biły dzwony, warszawiacy szli z flagami: Marsz Mokotowa

- Na Marszu Mokotowa podniosła i piękna atmosfera. Gdy pochód mijał róg Dolnej i Puławskiej w kościele św. Michała zaczęły bić dzwony. Maszerowała orkiestra policji, żołnierze, straż miejska, harcerze i oczywiście kombatanci - na końcu warszawiacy z biało-czerwonymi flagami - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Bartosz Andrejuk. Obchody odbywają się dziś w całej Warszawie.

Stara część lotniska do przebudowy

Pasażerowie nie odprawią się już w starej części Terminalu A Lotniska Chopina. Znikają działające tam biura linii lotniczych, poczta czy biura rzeczy znalezionych. Lotnisko szykuje się na modernizację tej części obiektu. Prace mają ruszyć we wrześniu.

"Nie czcimy klęski, ale to, że powstańcy powiedzieli nie"

- Na pytanie, czy powinno wybuchnąć Powstanie Warszawskie nie ma łatwej odpowiedzi. Czcimy jednak w powstańcach nie to, że poniesili klęskę, ale to, że potrafili jako ochotnicy powiedzieć "nie" przerażającemu totalitaryzmowi, przeraźliwej niemieckiej machinie - mówił w TVN24 dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Dziś przypada 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody powstańcze: tu nie zaparkujesz

Część ulic jest zamknięta dla ruchu. W wielu miejscach wprowadzono zakaz parkowania. Sprawdź utrudnienia związane z obchodami 68. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Startuje miejski rower

Od środy będzie można wypożyczać w Warszawie rowery w ramach miejskiego systemu Veturilo. Wypożyczalnie będą działać w Śródmieściu, na Bielanach, Ursynowie i w Wilanowie. - Do wtorku w systemie zarejestrowało się 1,8 tys. osób - powiedziała PAP Magdalena Potocka z ZTM.

Warszawa w hołdzie bohaterom: sprawdź plan wydarzeń

68 lat temu, o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Odziały Armii Krajowej zaatakowały wojska okupanta we wszystkich dzielnicach stolicy. Tak rozpoczęło się jedno z najtragiczniejszch wydarzeń w historii Polski.

Multimedialna podróż do powstańczej Warszawy

Piosenki i teksty, m.in. Czesława Miłosza, Jacka Kaczmarskiego i autorów powstańczych, składające się na opowieść o Warszawie - współczesnej i z 1944 r., uzupełnione zdjęciami i animacjami zaprezentowano podczas spektaklu 1944-MIASTO-2012 na stołecznym pl. Krasińskich.

Powązki: szczątki 13 osób odnaleziono podczas ekshumacji

Szczątki 13 osób udało się odnaleźć podczas ekshumacji ofiar terroru komunistycznego prowadzonych przez IPN na terenie Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie. Badacze mają nadzieje na odkrycie szkieletów m.in. Augusta Emila Fieldorfa i Witolda Pileckiego.- Podczas rozpoczętych przed tygodniem prac wykopaliskowych znaleziono szkielety 13 osób, w tym jednej kobiety. Większość szczątków nosi ślady egzekucji tzw. metodą katyńską - strzałem w potylicę z bliskiej odległości- poinformował PAP kierujący ekshumacjami dr hab. Krzysztof Szwagrzyk.Pochowani bez szacunku

Budowniczowie Narodowego pozwali Skarb Państwa

500 segregatorów z dokumentami trafiło do stołecznego Sądu Okręgowego Warszawa - Praga we wtorek. Budowniczowie twierdzą, że Narodowemu Centrum Sportu nie przysługują kary umowne za zwłokę w budowie narodowej areny i chcą, aby potwierdził to wymiar sprawiedliwości.