Cypress Hill, Offspring, Fatboy Slim na koniec Orange Warsaw Festival

Najnowsze

TVN 24Uczestnicy oceniają festiwal

Drugi dzień Orange Warsaw Festival rozpoczął rockowy wstęp Lipali. Zaraz po nim na scenie pojawiła się legenda: hip-hopowcy z Cypress Hill. Wieczór zakończyli The Offspring i Fatboy Slim.

Tuż po 23.00 na scenie pojawił się Fatboy Slim. Warszawska publiczność przywitała go gromkimi brawami, a ten odwdzięczył się i zabrzmiały dobrze znane dźwięki hitu "Right here right now".

Melodyjny punk

Wcześniej scenę opanowali panowie z The Offspring. Melodyjny punk porwał stołeczną publiczność, która mogła usłyszeć dobrze znane hity z takich płyt jak np. "Americana", czy "Smash".

- Jeżeli urodziłeś się w latach 1975 -1985 to poczujesz się, jak za najlepszych czasów szkolno-studenckich. Gdyby nie Offspring, punk byłby już tylko wspomnieniem czasów kiedy przychodziłeś na świat, a twoje dzieciaki nie miałyby Linkin Park i Paramore. Nawet nie przypuszczasz jak wiele ich numerów potrafisz zanucić. A resztę słyszałeś w kinie na jednym z 15 filmów. Offspring wciąż rządzi. Od dwudziestu kilku lat – mówił jeszcze przed występem zespołu Piotr Metz, rzecznik OWF 2013.

Legenda hip hopu

Długo można by opowiadać także o zespole Cypress Hill, który wystąpił przed The Offspring. Amerykańska grupa hiphopowa, wyróżnia się charakterystycznym stylem łączącym hip hop z muzyką alternatywną, rockiem i heavy metalem. W skład zespołu wchodzą aktualnie B-Real, Sen Dog, DJ Muggs, Eric Bobo. Cypress Hill uważani są za jedną z najlepszych ekip hiphopowych grających na żywo.

Publiczność przed występami gwiazd drugiego dnia Orange Warsaw Festival rozgrzewał zespół Lipali.

Zespół powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza „Lipy” Lipnickiego. Początkowo Lipali był solowym projektem. Po trzech latach do grupy dołączyli Adrian „Qlos” Kulik grający na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski - na perkusji.

Pierwszego dnia festiwalu wystąpili: Beyonce, zespół OCN, Tinie Tempah oraz Basement Jaxx.

wp/roody/lata/par