Najnowsze

Najnowsze

Kenijczyk zwycięzcą półmaratonu

Prawie 10 tysięcy osób wystartowało w 3. Półmaratonie Praskim. Zwyciężył Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii. Wśród kobiet triumfowała Stella Jepngetich Barsosio, także z Kenii. Jak informuje organizator, ostatni zawodnicy przekroczyli już linię mety, a od godziny 12.30 ruch kołowy został wznowiony na ostatnich ulicach, wyłączonych na czas biegu.

Buduje samochody z zębatek, śrubek i klocków hamulcowych

Pomysł zrodził się z jego marzenia. Mariusz Olejnik tworzy modele luksusowych aut w skali 1:1 z nietypowych materiałów. - Zawsze chciałem zrobić coś z niczego, żeby ludzie to na długo zapamiętali i podziwiali. Nasze samochody składają się głównie z trybów, blachy i rożnego typu części jak zębatki, śrubki, klocki hamulcowe, krzyżaki. Cala motoryzacja w mikrowydaniu. Podstawowy budulec to rozłożone na części skrzyni biegów - opowiada reporterowi TVN24 właściciel Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie.

Z keczupem i musztardą? To nudne. Możesz spróbować burgera z nutellą

Mogą być tradycyjne z wołowiną, wegetariańskie a nawet z orzechami, truskawkami czy nutellą. Na błoniach Stadionu Narodowego trwają 3. Mistrzostwa Burgerów "Żarcie na kółkach". W szranki stanęło około 20 burgerowni. - Wszyscy przygotowują coś specjalnego, różne odmiany mięsa, autorskie sosy - mówi Anna Żurek, organizatorka imprezy.

"Znaczne deficyty wody" w parku Morskie Oko

Suche staw, zarośnięty strumyk i zapchane przepusty w parku Morskie Oko - alarmuje mieszkaniec Mokotowa i pyta, czy można temu zaradzić. - Można. Ale nie mamy na to pieniędzy - odpowiada dzielnica.

Wszedł do Wisły, zniknął pod wodą

W sobotę po południu w okolicach mostu Łazienkowskiego mężczyzna wszedł do Wisły i porwał go prąd rzeki. Policjanci i strażacy przeszukiwali rzekę. Nie udało się go jeszcze odnaleźć.

Pożar pod Warszawą. Palił się drewniany dom

Duży pożar w miejscowości Macierzysz pod Warszawą. – Zapalił się drewniany dom. Nie ma osób poszkodowanych – poinformowała straż pożarna. Pierwsze informacje i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Spór o reprywatyzację. "Hanna Gronkiewicz-Waltz i tak przegrała"

O reprywatyzacji w Warszawie rozmawiali goście Piotra Marciniaka w sobotnim programie Babilon. Zdaniem Katarzyny Piekarskiej z SLD, sprawa ta mocno zaszkodziła Hannie Gronkiewicz-Waltz. - Co by nie zrobiła i tak przegrała - stwierdziła. Z kolei radna PO Aleksandra Gajewska zaciekle broniła prezydent i podkreślała, że to co dzieje się w stolicy to "nagonka Prawa i Sprawiedliwości".

Warszawa ma 90 nowych zabytków

Gminna ewidencja zbytków powiększyła się o 90 obiektów. Wśród nich są m.in. Most Gdański, Trasa W-Z czy budynek Muzeum Plakatu. Teraz zyskają dodatkową ochronę.

Nowoczesna rozpoczyna akcję "Mapa potrzeb Warszawy"

Nowoczesna w sobotę rozpoczęła akcję "Mapa potrzeb Warszawy", czyli cykl konsultacji z mieszkańcami - poinformował członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej. Dodał, że w poniedziałek partia przedstawi założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej.

Blokady dróg zamienią ostatni weekend lata w koszmar

Mieszkańcy gmin, które nie chcą u siebie budowy linii wysokiego napięcia, planują kolejne protesty. Forma ta co zwykle: blokada dróg. Ale termin i skala nadzwyczajne: zablokują cztery trasy dojazdowe do stolicy w ostatnią niedzielę wakacji.

(Prawdopodobnie) najmniejszy system rowerowy na świecie

Warszawa ma największy w Polsce system rowerów miejskich, który jeszcze się rozbuduje. Tymczasem niedalekie Michałowice mają system najmniejszy. Tak mały, że właściwie trudno nazwać go systemem. Ale i on ma się wkrótce powiększyć.

"Skupowanie roszczeń jest passé, teraz handlarze biorą całe spadki"

- Do rozwiązania problemu dzikiej reprywatyzacji nie potrzeba kolejnej ustawy, lecz zwyczajnej uczciwości - przekonują w rozmowie z tvnwarszawa.pl działaczki Komitetu Obrony Lokatorów. To dzięki nim w sądzie toczy się sprawa jednego z prawników specjalizujących się w odzyskiwaniu kamienic.

Śpiewak o decyzjach ratusza: są zdecydowanie spóźnione

Od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania przez dziką reprywatyzację w Warszawie - szacuje Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Twierdzi również, że mamy do czynienia z patologią państwa, a reakcja prezydent miasta jest zdecydowanie spóźniona.

Masa Krytyczna kończy przejazdy

Zaczęło się od nielegalnych zgromadzeń. Potem była bójka z policją, a od 2002 roku - legalna, zorganizowana walka o sprawy rowerzystów w formule, która do szału doprowadzała kierowców. W wrześniu Warszawska Masa Krytyczna kończy comiesięczne przejazdy przez miasto.