Najnowsze

Najnowsze

Młociny chcą odwołać burmistrza Bielan

Samorząd mieszkańców osiedla Młociny chce odwołania burmistrza Tomasza Menciny (PO) i jednego z jego zastępców. Współpracują w tej sprawie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości, którzy w ich imieniu mają zgłosić ten wniosek na radzie dzielnicy. Pretekstem do zmiany zarządu ma być przedłużający się remont ulicy Encyklopedycznej oraz problem z remontem szkoły podstawowej numer 77.

Kłopotliwy remont podstawówki. Przenieśli dzieci, Sanepid zamknął sale

Remont może sparaliżować funkcjonowanie szkoły podstawowej numer 77 na Bielanach. Jeszcze przed jego rozpoczęciem część klas wyłączono z użytkowania, a dzieci przeniesiono do pobliskiego UKSW. Niestety, plan się nie powiódł, bo uniwersyteckie sale zamknął Sanepid. Przez dwa dni dzieci nie miały lekcji. Dzielnica musi szukać alternatywnych lokali. Rodzice czują się oszukani.

Ksiądz chciał 700 złotych, pan młody poprosił o cennik

Zanim złożyli przysięgę, musieli złożyć ofiarę. Ksiądz chciał określonej sumy - 700 złotych. Nie krył, że czuje się źle potraktowany, gdy pan młody zaproponował niższą kwotę. Choć cała rozmowa się nagrała, płocka kuria staje w obronie duchownego. Uważa nagrania za "zmanipulowane i krzywdzące proboszcza".

Gdzie ten milion drzew? W liczeniu pomoże aplikacja

Akcja "Milion drzew dla Warszawy" nie skończyła się jedynie na obietnicach - zapewniają władze miasta i przekonują, że posadzono ich już kilkanaście tysięcy. Niebawem uruchomiona zostanie specjalna aplikacja i licznik, który pomoże rejestrować nowe nasadzenia.

Zarząd Zieleni zamiast 22 miejskich instytucji

Parki, skwery, brzegi Wisły i cała miejska zieleń przechodzi w ręce jednego gospodarza - Zarządu Zieleni. Nowa jednostka została oficjalnie powołana wraz z początkiem października. - Chcę, aby zieleń stała się jednym z priorytetów miasta w zakresie tworzenia przestrzeni publicznej - zadeklarował jej nowy dyrektor Marek Piwowarski.

Korki, chaos, przekleństwa. "Wszystko stało. Prawdziwy Mordor"

Totalne zamieszanie, zdenerwowani pasażerowie i kierowcy - taki widok zastał w poniedziałkowy poranek w rejonie zagłębia biurowego na Mordorze nasz reporter. Kierowcy łamali przepisy i kombinowali jak dojechać do zamkniętych ulic. To miejsce przeżywało komunikacyjny horror.

Żebrowski bileterem we własnym teatrze. Wspiera "czarny protest"

Michał Żebrowski, dyrektor Teatru 6. piętro, zastąpi swoje pracownice biorące udział w "czarnym proteście" i zajmie się obsługą kasy w teatrze. - Tak się składa, że większość załogi to są panie, a ponieważ instytucja teatralna musi działać, to postanowiłem pójść do kasy - powiedział aktor.

"Ekologiczna bomba" tyka na Woli

Najpierw wydawało się, że to tylko nieprzyjemny zapach z jednej budowy. Teraz mieszkańcy nowych osiedli pobudowanych na Woli martwią się, że ich domy pobudowano na gruncie skażonym przez przedwojenne zakłady chemiczne. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Uwaga na ulewy. IMGW wydało ostrzeżenie

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla województwa mazowieckiego. W poniedziałek w Warszawie i okolicach przewiduje się intensywne opady deszczu, które mogą być niebezpieczne. Podobny komunikat wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Fotoradary znikną przed gwiazdką

Straż miejska rozpoczęła właśnie poszukiwania firmy, która zdemontuje warszawskie fotoradary. Nieaktywne urządzenia mają zniknąć z ulic przed świętami Bożego Narodzenia.

Warszawa wspomina. Obchody zakończenia Powstania Warszawskiego

- Od kilku lat staramy się mówić o powstaniu nie tylko z perspektywy walczących, tych którzy byli żołnierzami, ale też z perspektywy mieszkańców Warszawy - mówił sekretarz miasta Warszawy Marcin Wojdat. Mieszkańcy stolicy upamiętniają w niedzielę zakończenie powstania.

72 lata temu upadło Powstanie Warszawskie

2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego boju z wojskami niemieckimi, przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.