Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Przedłużenie linii tramwajowej na Białołęce coraz bliżej

  TVN Warszawa | Komunikacja

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  TVN24 / Tramwaje WarszawskieUrzędnicy ogłosili przetarg na tramwaj do Winnicy

  "Wkrótce będziemy mogli podpisać umowę na przedłużenie trasy do Winnicy" – ogłosili tramwajarze. Nie udało się wcześniej, bo od decyzji o wyłonieniu wykonawcy odwołała się jedna z firm.

  - Po rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą, która odbyła się w poniedziałek, odwołanie złożone przez jedną z firm zostało oddalone. A to oznacza utrzymanie wyboru najkorzystniejszej oferty ze strony Tramwajów Warszawskich – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

  Przetarg – we wrześniu – wygrała hiszpańska Balzola, która z ofertą na 67,7 milionów złotych brutto pokonała czterech konkurentów. Lada dzień umowa zostanie podpisana, a wykonawca będzie mógł rozpocząć prace.

  Rośliny między szynami

  Tramwajarze zaplanowali budowę przedłużenia trasy tramwajowej o długości około kilometra. Trasa pobiegnie od Strumykowej do pętli Winnica. Inwestycji będzie towarzyszyć przebudowa dróg, powstaną także nowe chodniki i drogi dla rowerów.

  - Torowisko będzie miało zieloną zabudowę, co oznacza że między szynami zaplanowaliśmy posadzić rośliny. Na peronach na trasie i na pętli Winnica, gdzie powstaną przystanki tramwajowo-autobusowe, zainstalujemy tablice z systemem informacji pasażerskiej. W tym miejscu pasażerowie będą mogli się wygodnie przesiąść z tramwajów do autobusów – opisuje Maciej Dutkiewicz.

  Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w ciągu około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach.

  Tramwajarze zakładają, że budowa przedłużenia trasy tramwajowej do pętli na Winnicy potrwa 10 miesięcy plus okresy zimowe liczone od 15 listopada do 15 marca.

  Schemat przebiegu linii na Winnicę
  Tramwaje Warszawskie

  Tramwaj do Wilanowa

  Ponadto Tramwaje Warszawskie otworzyły w czwartek oferty w przetargu na zaprojektowanie trasy, która połączy Warszawę Zachodnią z Grójecką. Trasa będzie miała 1,6 km długości i pobiegnie po Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

  - Wpłynęło sześć ofert, które zostaną przeanalizowane przez komisję przetargową – przekazuje przedstawiciel tramwajarzy.  

  Tramwaj do Wilanowa to projekt, który obejmuje budowę około 20 km trasy z Woli przez stację Warszawa Zachodnia, Ochotę, Mokotów aż do Wilanowa.

  Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz na zdobycie zgód i pozwoleń administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę.

  Wizualizacja tramwaju na Wilanów

  Kasprzaka-OrdonaTramwaje Warszawskie
  wideo 2/8

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  kz/ran