Polska

Polska

Barwy jesieni w obiektywach Reporterów 24

Pierwsza połowa września była wyjątkowo urokliwa. Niemal codziennie towarzyszyło nam słońce. Na termometrach odnotowaliśmy wysokie wartości. Pogodną aurę docenili Reporterzy 24, którzy każdego dnia przesyłali piękne zdjęcia.

Przed maskę wybiegł mu niedźwiedź. Nagranie Reportera 24 z Bieszczad

Na wakacjach oczekujemy niezatartych wspomnień. Tego niezwykłego spotkania pan Bartłomiej z całą pewnością długo nie zapomni. Na jednej z bieszczadzkich dróg przed maskę jego samochodu wybiegł niedźwiedź. Moment ten udało się uchwycić dzięki kamerze samochodowej. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sapanie i porykiwanie jeleni straszy turystów

Na Podkarpaciu, przede wszystkim w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, rozpoczęło się rykowisko - okres godowy jeleni karpackich. Ryk samców wystraszył już pierwszych turystów, którzy mylą go z odgłosem niedźwiedzia.

Nocą patrzcie w górę. Na niebie może zatańczyć zorza

W nocy z piątku na sobotę mieszkańcy Polski powinni skierować oczy w niebo. Między godziną 0.00 a 3.00 nad ranem na niebie może pojawić się zorza polarna, zwłaszcza w północo-zachodnich regionach naszego kraju. To będzie niezwykle piękny, a zarazem rzadki spektakl na niebie.

Wilki na Mazowszu? Wędrują w poszukiwaniu nowych terenów

Mazurskie wilki wędrują coraz dalej na południe Polski. Mieszkańcy Ostrołęki i sąsiednich gmin liczą straty zwierzyny hodowlanej. Wilka widziano również w okolicach Płocka. Przypuszcza się, że drapieżne zwierzęta poszukują pożywienia i nowych terenów osiedleńczych.

"Widać, że nic nie widać"

Czwartkowy poranek należał do dość mglistych. - Widać, że nic nie widać - skwitowała w porannym programie "Wstajesz i Wiesz" na antenie TVN24 Agnieszka Cegielska.

W podkarpackim lesie znaleziono kompletną armatę

Pracownicy nadleśnictwa Lubaczów (woj. podkarpackie) natknęli się na tajemniczy kawałek metalu wystający z ziemi. Okazało się, że to kompletna armata francuska z 1937 roku. Pod ziemią spoczywała aż od czasów wojny.

W Świętokrzyskiem jak na Marsie. Łaziki stanęły do walki

Kosmiczne łaziki opanowały Świętokrzyskie. Jest prawie jak na Marsie - z tą różnicą, że czerwoną planetę pod Kielcami i niezwykłe pojazdy, które po niej jeżdżą mogą zobaczyć wszyscy. A jest na co popatrzeć, bo w zawodach bierze udział aż 10 drużyn z całego świata. Zawodnicy muszą zaprezentować najlepszy łazik marsjański, który być może poleci w Kosmos.

Ponad osiemdziesiąt bocianów nie odleciało do Afryki

Do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu w tym roku trafi ponad osiemdziesiąt bocianów z województwa podkarpackiego. Ptaki te z różnych przyczyn nie odleciały do "ciepłych krajów". Trwa akcja " Pomóż bocianom przetrwać zimę", ośrodek zbiera pieniądze i mrożone mięso. Utrzymanie bocianów w tym czasie kosztuje fundację 20 tys. zł.

"Końcówka wakacji pod znakiem kapryśnej pogody"

- W zaledwie 15 minut większość ulic i chodników zamieniła się w mniejsze lub większe rzeczki - napisał w serwisie Kontakt 24 internauta. Opady, jakie występują w sobotę, miewają charakter burzowy. Zagrzmiało na już na Mazowszu, w Wielkopolsce i w województwie świętokrzyskim, o czym informują nas Reporterzy 24. Przesyłają też zdjęcia i filmy obrazujące aktualną pogodę w różnych częściach kraju.

Żubry już czekają na zimę. "Może to oznaczać nadejście chłodów"

Bieszczadzkie żubry rozpoczęły przygotowania do przedzimowej migracji. W tym roku zwierzęta szybciej niż zwykle zaczynają łączyć się w stada, by wyruszyć w wyższe partie gór. Zachowanie zwierząt może świadczyć o nadchodzących chłodach - informuje Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Borowiki, podgrzybki, kurki? Reporterzy 24 ruszyli na grzyby

Deszczowa aura, która od jakiegoś czasu utrzymuje się nad Polską, przeplatana słonecznymi dniami, sprzyja pojawianiu się w lasach grzybów. Wysyp podgrzybków i prawdziwków zachęca do wybrania się na grzybobranie. Internautka Jaga_ już przesłała na Kontakt Meteo zdjęcia ze swojej wyprawy.