Polska

Polska

Mgły, deszcz i rykowisko jeleni

Do zera spadła rano temperatura w Cisnej i Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. Wędrówki turystyczne utrudnia mgła i opady deszczu. Od kilku dni w Bieszczadach i Beskidzie Niskim trwa rykowisko jeleni.

Śląsk i Kujawy spowite mgłami

Silne mgły pojawiły się rano na Śląsku. Spowodowały niewielkie utrudnienia na lotnisku w Pyrzowicach - cztery samoloty nie mogły wylądować i zostały przekierowano do innych portów. We mgle zatonęły także Opole i Bydgoszcz - zdjęcia z tych miast zamieścili internauci na Kontakcie Meteo.

Hotel dla pszczół już działa w Warszawie

W Warszawie otwarto pierwszy hotel dla owadów zapylających. To sukces wolontariuszy Greenpeace i internautów, którzy poprzez internetową adopcję pszczół pomogli zdobyć niezbędne fundusze. Konstrukcja z siatki, bambusowych łodyg i pęczków trzciny jest już gotowy na przyjęcie owadzich gości. Dzikie owady zapylające (m.in. pszczoły i muchówki) będą mogły się tam rozmnażać, schronić przed złą pogodą i przetrwać zimę.

2,5 tys. pomorskich policjantów ochroni pszczoły

Ponad dwa tysiące policjantów w województwie pomorskim zostało przeszkolonych, by zapobiec nadmiernemu ginięciu pszczół. - Każdego roku ginie ok. 25 procent populacji pszczół - podkreślił Aleksander Mach, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, który przeprowadził szkolenie na wyraźną prośbę policji.

"Promienie słoneczne przechodzące przez gałęzie wytworzyły piękne widoki"

"Piękny był dziś poranek. Mgła nad stawem i promienie słoneczne przechodzące przez gałęzie drzew wytworzyły piękne widoki" - napisał Reporter 24 Lukasz M przesyłając zdjęcia ze Skrzelczyc w woj. świętokrzyskim. Tomasz Wasilewski na antenie TVN24 wyjaśnił, że zarówno mgły jak i chłodne noce są charakterystyczne dla września.

Przekroczony stan alarmowy na Dolnym Śląsku

Deszcz, który dotknął w ostatnim czasie naszych południowych sąsiadów, doprowadził do podwyższenia stanu wód również w Polsce, dlatego IMGW wydało dzisiaj ostrzeżenie 3. stopnia dla zlewni w województwie dolnośląskim. Rzeka Witka przekroczyła tam stan alarmowy o 30-40 cm.

Złota polska jesień tuż-tuż

Spadające liście, czerwona jarzębina, rosnące tu i ówdzie grzyby - aura z letniej powoli zmienia się w jesienną. Z każdym dniem zielone łąki, a także lasy zaczynają przybierać złotawe i rudawe barwy.

Wilczek wróci do domu. "Wywołają" jego rodzinę

Kilkumiesięczny wilczek, który został przygarnięty przez warmińskiego rolnika już niedługo odzyska wolność. Aktualnie przebywa w izolatce, by nie "nasiąkł" ludzkim zapachem a pasjonat wilków, potrafiący naśladować głosy tych drapieżników, odszuka jego rodzinę.

Pożegnanie z wakacjami: bilans wypadków w polskich górach

Bilans wakacyjnych interwencji w górach z każdym rokiem jest coraz lepszy. Szlaki stają się bezpieczniejsze, a turyści bardziej odpowiedzialni. Jednak nadal zdarzają się tragiczne wypadki. W Tatrach zginęły dwie osoby, lepiej było w Bieszczadach, chociaż tam też nie obyło się bez interwencji ratowników.

Takiego Podlasia jeszcze nie widzieliście

Gwiaździste niebo nad Podlasiem, dzikie zwierzęta, a pośród nich ludzie uprawiający najróżniejsze sporty. "Go-Podlasie" to film, który zachwyca nie tylko krajobrazami, lecz także pokazuje, że Podlasie to prawdziwy raj dla miłośników aktywności fizycznej.

Ostatnie dni wakacji w Tatrach pochmurne i chłodne

Ostatnie dni wakacji w Tatrach zapowiadają się pochmurnie i chłodno - informują synoptycy. W górach panują trudne warunki do uprawiania turystyki - szlaki są mokre, śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

Warmińsko-mazurskie: rolnik przygarnął wilka, bo myślał, że to pies

Do gospodarstwa pewnego rolnika z okolic Nidzicy przywędrowało zwierzę. Mężczyzna przekonany, że jest to bezpański pies, postanowił je przygarnąć. Jednak radość z czworonożnego przyjaciela nie trwała długo. Pewnego dnia zwierzę ugryzło mężczyznę i wyszło na jaw, że pies tak naprawdę jest czteromiesięcznym wilkiem.

Sukces polskich naukowców: "oswoili" komórki macierzyste

Komórki macierzyste to cudowny lek: są w stanie pomóc zarówno w gojeniu się ran, jak i wytworzyć kompletnie nowy organ. Coraz większą "kontrolę" nad nimi zdobywają polscy naukowcy, szturmem wchodząc na rynek z wachlarzem osiągnięć i tytułów, co rusz dopisując do swojego dorobku kolejny sukces.

W lasach sucho, ale grzybów nie brakuje

Do jesieni, przynajmniej tej kalendarzowej, jeszcze kilka tygodni, a już w lasach pojawia się całkiem sporo grzybów. Reporterzy 24, którzy wysłali nam zdjęcia, są zdziwieni ich obfitością: w kraju jest przecież bardzo sucho.