Najnowsze

Najnowsze

Gęsta mgła spowiła w środowy poranek większą część kraju. Z jej powodu trzy główne lotniska zostały sparaliżowane. Niekorzystne dla ruchu powietrznego i drogowego zjawisko atmosferyczne utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

Skarby jesieni zamknięte w słoikach - mowa o domowych przetworach z warzyw i owoców. Świetnie sprawdzają się w zimie, jako dodatek do potraw lub napojów, a jesień to odpowiedni czas, aby takie zapasy zrobić. Przeczytaj nasz poradnik.

Do 10 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi i lawin błotnych, które zniszczyły 25 października ogromne obszary w Ligurii i okolice Massa Carrara w Toskanii. We wtorek w zalanym liguryjskim miasteczku Borghetto Vara znaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny.

W Tatrach Słowackich od wtorku zamknięte są wszystkie szlaki turystyczne, położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk. Oznacza to, że zamknięte zostaną również wszystkie wysokogórskie przejścia graniczne. Potrwa to do 15 czerwca.

Ostatnia fala powodziowa przedziera się przez Bangkok do morza. W poniedziałek zalała kolejne dzielnice Bangkoku. Suche pozostaje tylko centrum stolicy i dzielnice południowe. Władze wydały nowy komunikat o ewakuacji.

Jeszcze tydzień temu, pełna euforii i radości, miałam nadzieję, że dzień 1 listopada będzie wyżowy, ciepły i pogodny. Tak wtedy wyglądał w świetle materiałów prognostycznych.

Zima wyjątkowo wcześnie pojawiła się w tym roku na terytorium Stanów Zjednoczonych. Na północno-wschodnim terytorium kraju spadło nawet 80 centymetrów śniegu. Białą pierzynę doskonale widać na zdjęciu satelitarnym.

Nad ranem na drogach utrzymywały się mgły i zamglenia, ograniczające widoczność i utrudniające jazdę. Na szczęście po południu wraz ze wzrostem temperatury ustąpią, a warunki drogowe w ciągu dnia będą sprzyjać kierowcom.

Na terytorium Chin w ciągu ostatnich 12 godzin ziemia zatrzęsła się dwukrotnie. Siła pierwszego wstrząsu wynosiła 5,5 st. w skali Richtera, drugiego 6,0 st. Sejsmolodzy nadali im status bardzo niebezpiecznych. Epicentra znajdowały się na małej głębokości i zaludnionym terenie.

Większość kierowców będzie wracać z długiego weekendu wieczorem 1 listopada lub w Dzień Zaduszny. Warunki na drogach będą na ogół dobre, ale w nocy i nad ranem widoczność ograniczą mgły i zamglenia.

W poniedziałek fala powodziowa zalała kolejne dzielnice Bangkoku. Suche pozostaje tylko centrum stolicy i dzielnice południowe. Władze wydały nowy komunikat o ewakuacji.

Burze śnieżne, które nawiedziły w weekend północno-wschodnie rejony Stanów Zjednoczonych, przejdą do historii. Opady śniegu ustały w niedzielę, jednak władze zapowiadają, że sytuacja wróci do normy dopiero za kilka dni.

We wtorek ważny dzień, Wszystkich Świętych. Wiele osób będzie odwiedzać groby swoich bliskich. Pogoda niestety nie dopisze. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie do nas ciepłe powietrze polarnomorskie. Jednak już wschodnie krańce dostaną się pod wpływ chłodnego frontu.

Burze śnieżne, które w weekend nawiedziły północno-wschodnie wybrzeże USA zabiły dwanaście osób. Wcześniejsze doniesienia mówiły o sześciu ofiarach. Ponad 2,2 miliony pozostają bez prądu. Stan wyjątkowy wprowadzono w stanach New Jersey, Connecticut, Massachusetts i niektórych obszarach stanu Nowy Jork, gdzie napadało nawet 70 cm śniegu, który dalej sypie.

- Leśnicy z Nadleśnictwa Knyszyn uratowali tonącego w bagnie młodego łosia. Bez ich pomocy zwierzę by nie przeżyło - poinformował rzecznik prasowy Państwowych Lasów.

W poniedziałek zakończył się letni sezon turystyczny w Pieninach. Jedną z największych atrakcji tego regionu są spływy przełomem Dunajca. Wrześniowa pogoda była zadość uczynieniem Matki Natury za brzydki i deszczowy lipiec. Dzięki temu dla flisaków był to jeden z najlepszych sezonów. Ponad 240 tysięcy osób skorzystało z ich przewozu.

Mżawka mży, śnieg śnieży, wiatr wieje, mgła mgli, burza burzuje lub burzy (czasem dosłownie), mróz mrozi, a deszcz pada - nie deszczuje. Ciekawe dlaczego? Z tornadem to w ogóle nieporozumienie - ono występuje podobnie jak trąba powietrzna.