Najnowsze

Najnowsze

Warunki pogodowe w sobotę, na drogach całej Polski, będą dobre. Niebo nad naszym krajem pozostanie pogodne do wieczora, ale będzie zimno . Przez najbliższe godziny możemy podróżować bez obaw, że aura utrudni nam przejazd.

W alpejskich kurortach, inaczej niż w polskich, będzie pochmurno i z opadami śniegu. Na wielu stokach przybędzie pokrywy śnieżnej. Tylko we Włoszech narciarze na razie nie mogą liczyć na świeży biały puch.

Rumunia nadal walczy z zimą. Dwudniowe intensywne opady śniegu sparaliżowały dużą część kraju. Po kilkudziesięciu godzinach ruch przywrócono tylko na kilku odcinkach najważniejszych dróg. Kilkaset osób nadal jest uwięzionych w zasypanych autach.

Teleskop Keplera, który należy do NASA, odkrył 26 nowych planet orbitujących w 11 niezależnych systemach. W jednym z nich pięć planet orbituje bliżej swojej tzw. gwiazdy-matki niż nasz Merkury.

W piątek, ok. godz. 16.30 naszego czasu, bardzo blisko Ziemi przeleciała niewielka planetoida. Naukowcy zapewnili, że naszej planecie nie grozi żadne niebezpieczeństwo i rzeczywiście nie doszło do interakcji z Ziemią. O zdarzeniu poinformował serwis NASA - SpaceWeather.com.

Do Polski zawitała mroźna zima. W ciągu dnia powinniśmy przyzwyczaić się do kilku, a nawet kilkunastu stopni mrozu. W nocy będzie jeszcze zimnej. Policja i strażacy przypominają i proszą, by nie zapominać o tych, których mróz może zabić. Ostatniej nocy z wychłodzenia zmarły dwie osoby.

Dwaj licealiści z Newark w Kanadzie wysłali na granicę stratosfery ludzika Lego. Kapsuła zaopatrzona w balon meteorologiczny poleciała na wysokość 24 kilometrów nad ziemią. Na pokładzie były też kamery, które nagrały plastikowego aeronautę na granicy kosmosu.

Wschodnie wybrzeże Australii od środy zalewają silne deszcze. Kolejne ulewy skutkują nagłymi lokalny podtopieniami. Służby ratunkowe w stanie Queensland cały czas odbierają wezwania pomocy. Kłopoty czekają też północno-zachodnie wybrzeże. Zbliżająca się do niego tropikalny cyklon Iggy.

250 tysięcy domów bez prądu, oblodzone drogi, zagrożenia lawinowe. Tak wyglądało północno zachodnie terytorium Stanów Zjednoczonych od 19 stycznia br. Siłę i zakres zimowego żywiołu świetnie obrazuje zdjęcie wykonane z kosmosu za pomocą spektoradiometru (MODIS), umiejscowionego na satelicie NASA.

Polski snowboardzista zginął w czwartek po południu w słowackich Tatrach - poinformowały służby ratownictwa górskiego w Popradzie. 38-letni mężczyzna jeździł poza trasą w trudnych warunkach atmosferycznych.

W piątek kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność na drogach w całym kraju. Chociaż nie będzie padać, kłopoty może sprawić śliska nawierzchnia.

Zima zawitała i do Islandii. Tam jednak, jak już sypnie, to od razu porządnie. Według meteorologów śnieżyć ma już na dobre do końca sezonu. Jak poważna jest sytuacja na wyspie, świadczą zdjęcia nadesłane przez Reportera 24.