Najnowsze

Najnowsze

Nie tylko dla nas świeci słońce

Większość dnia spędza w powietrzu, bo tam znajduje dla siebie pożywienie. Dziennie przelatuje wiele kilometrów. Lata zwinnie i szybko. Czasem jednak musi odpocząć. Jeden z Reporterów 24 przyłapał jaskółkę dymówkę na relaksie.

Na Oceanie Południowym znaleziono 12 wulkanów

Badaczom z British Antarctic Survey udało się odkryć pasmo podwodnych wulkanów skupionych w pobliżu Sandwichu Południowego, archipelagu położonego na Oceanie Południowym. Odkrycie pozwoli na ocenę, jak ich erupcje wpływają na powstawanie fal tsunami.

Zagadka dodatkowych kciuków kreta rozwiązana?

Krety, jako jedyne kręgowce mają 12 palców - wierzono do tej pory. Okazało się, że te małe podziemne stworzenia nie są żadnym wyjątkiem ani wybrykiem natury. Mają 10 palców, a dodatkowy "ekstra kciuk" to po prostu nadgarstek.

Wyrzeźbili cyrk z 500 ton piasku

Na Łotwie odbył się nietypowy festiwal, podczas którego 16 artystów rzeźbiło w piasku. Potrzebowali aż 500 ton tworzywa, żeby zbudować park piaszczystych rzeźb przedstawiających cyrkowe życie.

Goprowcy uzbrojeni w nowoczesny sprzęt

System informatyczny, który ma usprawnić pracę ratowników górskich i przyspieszyć podejmowane przez nich akcje ratunkowe w trudno dostępnych miejscach, został w środę przekazany podhalańskiej grupie GOPR. Nowoczesny sprzęt kosztował ponad milion złotych.

Bóg ognia zmiecie Melbourne? Naukowcy alarmują

Wulkany w południowo-wschodniej Australii dawno wygasły, ale według najnowszych doniesień sejsmologów - mogą się niebawem przebudzić. Australijczycy są całkowicie nieprzygotowani na taką ewentualność.

Turyści odpływają z Mazur

Tak kiepskiego początku sezonu turystycznego nie było na Mazurach od lat. Puste są kwatery, pensjonaty i hotele. W mazurskich portach zwykle o tej porze roku było tłoczno i gwarno, dziś bez problemu można znaleźć wolne miejsce na kei, a firmy czarterowe kuszą coraz niższymi cenami. Załamani są mazurscy samorządowcy.

Kradną znaki i wpuszczają ludzi na łosie

Znikają znaki ostrzegające kierowców przed możliwością spotkania łosia na drodze. Tablice dewastują wandale, nie zważając, że taki wybryk może kosztować ludzkie życie.

Urlopowicze są "otii mistami". Kim?

Podobno optymista to źle poinformowany pesymista. Zależy, jak ogląda się świat. Obie postawy życiowe mają swoje dobre i złe strony. Zbyt pogodna lub pochmurna są, dla mnie, jednakowo niezrozumiałe.

Ciemne fajerwerki wystrzelone w kosmos

Spektakl tzw. ciemnych fajerwerków ("dark fireworks") na Słońcu zaobserwowali naukowcy NASA. To niecodzienne wydarzenie sfotografowały satelity. Naukowcy długo nie mogli dojść, skąd wzięło się to zjawisko.

Jak wieloryb walczy z globalnym ociepleniem

Najnowsze badania naukowców pokazują, że wieloryby i niektóre gatunki ryb świetnie radzą sobie ze zmianami klimatu, podczas gdy ich krewniaki mają z tym spore trudności. Zdolności do zmian uchronią gatunki przed wyginięciem, ale wymuszą zmiany w stylu życia człowieka.

Żaba mruży oko w słońcu

Pieskie życie żaby w obiektywie Reportera 24. Płaz cały dzień siedzi w wodzie, od czasu do czasu mruży oko, a do tego jeszcze posmakuje sławy. Zobacz sesję zdjęciową i film wykonane przez FLASHBYDGOSZCZ.

Amerykanie muszą zabezpieczyć atom

Amerykanie chcą lepiej zabezpieczyć się przed awariami elektrowni atomowych. Federalna Komisja ds. Przepisów Nuklearnych (NRC) opublikowała we wtorek raport stwierdzający, że muszą być one lepiej zabezpieczone aby uniknąć rzadkich, ale jednak możliwych katastrof.

Energooszczędność? Tak robią Niemcy

Dziękuję za pozdrowienia i za listy od fanów magazynu "Dobre Klimaty". Piszecie Państwo, że jesteście pod wrażeniem tego, w jaki sposób nasi zachodni sąsiedzi rozwijają energooszczędność w budownictwie. Przypomnę tylko, że w Niemczech przy dzisiejszych cenach prądu, instalacja pomp ciepła ma się zwrócić w ciągu 7 lat.

Najładniejszy dzień tygodnia

Środa będzie najładniejszym dniem tego tygodnia. Będzie ciepło, sucho i prawie bezwietrznie. Niestety, zdaniem synoptyków taka piękna pogoda nie utrzyma się długo. Już od późnego popołudnia na zachodzie kraju przewidywana jest kolejna porcja opadów i lokalnych burz.

Burza Ma-na rozkręca się na Pacyfiku

Na Oceanie Spokojnym rozwija się nowy tajfun. Aktualnie znajduje się około 700 kilometrów na północny wschód od wyspy w południowej części archipelagu Marianów, Guam.

W Europie pada, nad Bałtykiem pogodnie

W polskich kurortach możemy spodziewać się w środę ładnej pogody. W pozostałych częściach Europy sytuacja ma się jednak inaczej. Pada wszędzie z wyjątkiem Grecji, Turcji, Portugalii i Cypru.

Żagle? Tylko na Mazurach

Na wybrzeżu może popadać, ale nie będzie mocno wiało. W pozostałych częściach kraju ciepło i pochmurnie. Nie zaleca się z kolei pływać po zachodnim Bałtyku. Chorwackie wody wciąż bezwietrzne.

Polska praży się na plaży

Wtorkowa pogoda rozpieszczała turystów wypoczywających na plażach zachodniego Pomorza. – Na plaży rajska sielanka! Gry i zabawy, tańce, siatkówka, lody i piłki i latawce. Dla każdego coś innego – relacjonuje Tomasz_Stolz, autor serwisu fotorelacja.com.

Ostatni spacer kosmiczny w erze amerykańskich wahadłowców

Ostatni spacer kosmiczny rozpoczął się we wtorek po południu czasu polskiego, gdy astronauci Michael Fossum i Ronald Garan wyszli na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by zdemontować uszkodzoną pompę chłodzącego amoniaku.

Wulkan zaraz wybuchnie, Scott kręci "Obcego"

- Jeśli ktoś w tym zawodzie boi się natury, to najlepiej znaleźć inną pracę - powiedział reżyser Ridley Scott reporterom w Rejkjawiku. Było to tuż przed tym, jak wyruszył na plan zdjęciowy u podnóży gotującego się do wybuchu wulkanu Hekla.

W Krakowie powstanie ekospalarnia

13 polskich i zagranicznych konsorcjów i firm złożyło wnioski w postępowaniu, które ma wyłonić wykonawcę spalarni odpadów komunalnych w Krakowie. Inwestycja o wartości 645 mln zł współfinansowana jest ze środków unijnych.

Idzie do nas śródziemnomorskie powietrze

Jutro niż znad Francji powędruje nad Niemcy i zachodnią część Polski. Po przejściowym, lekkim ochłodzeniu, ponownie zacznie napływać do nas gorąca, zwrotnikowa masa powietrza (PZ) znad Morza Śródziemnego.

Kataklizmy nigdy jeszcze tyle nie kosztowały

Dopiero połowa roku, a 2011 rok jest już najbardziej kosztownym w historii. Jest lipiec, a katastrof naturalnych było już 355 - to one spowodowały aż 265 miliardów dolarów strat w gospodarce światowej.

Mija rok od odkrycia Neptuna

We wtorek mija równo rok od odkrycia Neptuna. Chodzi jednak o rok na Neptunie, czyli okres trwający prawie 165 lat ziemskich. Historia odkrycia tej planety jest jedną z najciekawszych w historii astronomii.

26 stopni i słońce. Mamy lato!

We wtorek przywitaliśmy słońce. W całym kraju jest pogodnie, jedynie na krańcach wschodnich na niebie pojawiły się chmury, z których czasem spadnie deszcz. Temperatury podskoczyły do 26 kresek.