Najnowsze

Najnowsze

Pożeglować będzie można, poopalać się już nie

Żeglarze mogą w ostatni dzień weekendu liczyć na nieco przychylniejszą aurę pogodową do żeglowania. Słońce nie będzie nas rozpieszczać, ale wiatr będzie nam sprzyjał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

W Hiszpanii i Japonii pierwsza fala letnich upałów już przyszła. W wielu miastach tych krajów termometry pokazały aż 40 kresek. W Polsce synoptycy upałów spodziewają się już we wtorek, ale te szybko miną. Prawdziwie gorącego lata możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lipca.

Omenaa tęskni za porucznikiem Columbo

Peter Michael Falk i jego niepoprawny, a na końcu uzasadniony, optymizm w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. On zawsze doprowadzał sprawy do końca, był absolutnie niepozorny w swej mądrości. Słynny porucznik Columbo nie żyje.

Turyści porażeni piorunem na Giewoncie

W sobotę popołudniu trzech turystów zostało porażonych piorunem na kopule szczytowej Giewontu. Jeden z nich został przewieziony śmigłowcem do szpitala, dwaj zeszli o własnych siłach - poinformował PAP w sobotę ratownik dyżurny TOPR Jakub Hornowski.

Sprawdź, czy dzisiaj zagrzmi w Twoim mieście

Dziś popołudniu gwałtowniejszych burz należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Spokojniejsze wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się we wschodniej części Mazowsza i w Małopolsce.

Pingwin przedawkował piasek

W sobotę po raz drugi operowano "Wesołe stopy", czyli młodego cesarskiego pingwina. Zwierzę zboczyło z kursu na Antarktydę i wylądowało na plaży Peka Peka w Nowej Zelandii 21 czerwca.

Człowiek, który sklonował Ziemię

- Absolutnie wolny czułem się dopiero w kosmosie – portalowi tvnmeteo.pl mówi Mamoru Mohri. Astronauta i dyrektor tokijskiego muzeum nauki, w którym realizuje unikatowy w skali świata projekt "żywego globusa", opowiada o Ziemi, kosmosie i filozofii. I o tym, jak je połączyć, by przewidzieć trzęsienie ziemi.

Pioruny wolą mężczyzn

Ponad 80 proc. ofiar uderzeń piorunów to mężczyźni - wynika z badań przeprowadzonych w USA. Dlaczego?

Piramidy letniskowe, czyli chińska agroturystyka

O tym, że na biedzie można zarobić, przekonali się mieszkańcy chińskiej wioski Areca. Swoje chaty, przypominające piramidy, przemienili w hotele. Od turystów pobierają teraz spore sumy za to, co wcześniej sami gratis dostawali od natury.

Zobacz chmury w 3D

Kontakt Meteo pęcznieje od przesyłanych przez Was zdjęć pogody. Jest wśród nich wiele tradycyjnych, pięknych fotografii deszczu czy tęczy. Są jednak także okazy eksperymentalne. Jak zdjęcia trójwymiarowe przesłane przez tiger2.

Zobacz bliźniacze jaguary. "To prawdziwy cud"

Peruwiańskie zoo ma dwa nowe powody do radości. Ostatnią atrakcją ogrodu są jaguary, które przyszły na świat trzy miesiące temu. I wywołały nie lada sensację - bo, jak twierdzą eksperci - ciąża mnoga tych zwierząt to prawdziwy cud.

Uważaj na umowy w biurach podróży

Biura podróży łamią prawo przy zawieraniu umów z turystami - na podstawie wstępnych wyników kontroli stwierdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Informacje te publikuje "Rzeczpospolita".

"Może wakacje przesunąć na zimę?"

Z dziennika meteorologa. Godz. 4:57. Za oknami pociągu widno, słońce już dawno wstało. W Skierniewicach ok. 4:20, w Warszawie ok. 4:15. Zajdzie ok. 21:03. Dzień trwa prawie 17 godzin. Nareszcie lato i jego długie dni, krótkie noce! Tylko w jasne wieczory trudno zasnąć.

W Grecji i Chorwacji warunki dla windsurferów

Sobota na polskich wodach, za sprawą wszechobecnego deszczu, będzie wyjątkowo nieprzychylna tym, którzy zdecydowali się na relaks na łódce. Dobre wieści mamy tylko dla pływających po wodach Grecji i Chorwacji. Tam warunki będą wprost stworzone do uprawiania sportów wodnych.

W kurortach upalnie. Pozostaje tylko plażować

Polacy spędzający wakacje w najpopularniejszych kurortach Europy i świata nie powinni rozstawać się z butelką wody, kremami z filtrem przeciwsłonecznym i nakryciem głowy. O ich dobry nastrój jesteśmy spokojni, bo w sobotę warunki pogodowe będą wprost stworzone do błogiego lenienia się pod palmami.

"Jakie miasta kochacie?"

Ile lat potrzeba, żeby polubić jakieś miejsce, miasto, region? I co musi się stać, żeby tak pozytywnie myśleć o miejscach, które tak do niedawna były nam obce?

Nadciąga pierwsza w tym roku fala upałów

Pierwszą w tym roku falę upałów zapowiadają meteorolodzy w Hiszpanii. Prognozy na najbliższy weekend dla Madrytu mówią aż o 39 stopniach Celsjusza. - W Polsce już od poniedziałku też możemy się spodziewać gwałtownego wzrostu temperatury - zapowiada meteorolog TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Bocian terroryzuje wieś

Rysuje lakier, tłucze blachę samochodów, zdarzyło się nawet, że zbił szybę. Mieszkańcy Powalic, niewielkiej wsi w woj. zachodniopomorskim, od pewnego czasu zmagają się z nietypowym wandalem. Jest nim dojrzały bocian, który ku rozpaczy miejscowych, z upodobaniem skacze po samochodach.

Niezwykłe narodziny na polskiej plaży

W rejonie ujścia Wisły na bałtyckim wybrzeżu urodziła się foka pospolita. Matka i młode znajdują się na piaszczystej łasze. Niezwykłe narodziny zaobserwowali pracownicy organizacji ochrony środowiska WWF.

Najlepszy samiec nie zawsze wygrywa

Samce wkładają wiele wysiłku by przypodobać się samicy i pozostawić swoje geny światu. Jednak najsilniejsze osobniki nie zawsze mają potomstwo. Okazuje się, że jeśli zwierzę jest w stanie wytrwać wystarczająco długo by przekazać swój genotyp, wygrywa w ewolucyjnej grze.

Silne trzęsienie ziemi na Pacyfiku

Dwa wstrząsy o sile 7,2 stopnia w skali Richtera zarejestrowano na północnym Pacyfiku, około 170 km na wschód od wyspy Atka, należącej do amerykańskiego stanu Alaska. Trzęsienie ziemi nastąpiło w piątek o godzinie 6:09 czasu polskiego.

Cegły z pyłu wulkanicznego pomogą miasteczku?

Jedna z mieszkanek zasypanego przez pył z Puyehue miasteczka, postanowiła wytwarzać cegły z pozostałości wulkanicznych. Dzięki nim chce odbudować zniszczone domy. Jej sąsiedzi szybko podchwycili inicjatywę. Produkcja trwa.

Ciśnienie spada. Niekorzystne biometeo

Nad Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, Zatoką Biskajską i Morzem Czarnym.