Najnowsze

Najnowsze

Deszcze zniszczyły czereśnie

Przełom czerwca i lipca w Polsce to czas słodkich czereśni, dojrzałych w promieniach słońca. Ale tego ostatnio brakuje.

Nowej Zelandii groziło tsunami. Przez kilkadziesiąt minut

W środę na południowym Pacyfiku doszło do trzęsienia ziemi o sile 7,8 w skali Richtera. Po wstrząsach, które miały miejsce w środę o 21:03 czasu polskiego, wydano ostrzeżenie przed tsunami dla Nowej Zelandii i okolicznych wysp, ale po kilkudziesięciu minutach je odwołano.

Skutki ulew: zmiażdżony przystanek, zalane dworzec i ulice

Padający od kilku dni deszcz powoduje coraz większe utrudnienia. Najbardziej odczuli je w środę mieszkańcy Suwalszczyzny, a także Warszawy i okolic. - W Warszawie spadły 32 litry deszczu w ciągu doby, w Suwałkach 42 litry - mówił Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo. Problemy powodował też też silny, łamiący drzewa wiatr.

Wilki morskie rozwiną jutro żagle

Jutro pogoda na wybrzeżu będzie sprzyjać żeglarzom. Przelotnych opadów należy spodziewać się w okolicy Sopotu i Krynicy Morskiej. Tam też będzie najcieplej 23-24 st. C. Wiał będzie północno-zachodni wiatr. Miejscami może nawet osiągnąć siłę 5 stopni w skali Beauforta. Na Mazurach amatorzy wodnych sportów nie wiele będą mieli powodów do radości. Cały dzień będzie intensywnie padać. Do tego gdzie nie gdzie mocniej zagrzmi.

Piękne niebo nad Manu Chao

Jezioro Maltańskie przy zachodzącym słońcu... Niebo w kolorach różu bladego, różu mocno nasyconego i uniwersalnego, w odcieniach szarego i łososiowego, do tego kolor uciekającego po ciężkim dniu błękitu i w tych pięknych okolicznościach przyrody w tafli jeziora odbity koniec dnia i początek niesamowitego wydarzenia artystycznego – koncert Manu Chao La Ventura.

Zabawa z falami? Nie w Bałtyku

W czwartek w Polsce dość dobrą pogodą będą cieszyć się tylko turyści spędzający czas na zachodnim wybrzeżu. Najlepszego wyboru dokonają zaś ci urlopowicze, którzy zdecydują się na wakacje w Izraelu, Egipcie i na Cyprze. Tam będzie naprawdę upalnie.

Pogoda hamuje start Atlantisa

O nieprzychylnych warunkach pogodowych NASA poinformowała w środę, po tym jak zespół Zarządzania Misją STS-135 zebrał się na jednej z konferencji poprzedzających odlot promu kosmicznego.

Środki chroniące przed malarią tracą skuteczność

Kluczowe w walce z malarią środki owadobójcze, pyretroidy, powoli tracą swoją skuteczność. Roznoszące malarię komary uodporniają się na nie, co niepokoi Światową Organizację Zdrowia (WHO), która zdecydowała się na podjęcie nowej strategii do końca roku.

Hekla może wybuchnąć w każdej chwili

- Islandzki wulkan Hekla, jeden z najgroźniejszych w kraju, jest gotowy do erupcji - poinformowali w środę islandzcy geologowie, którzy bacznie obserwowali ruchy magmy pod kraterem. Badacze uspokajają, że nawet jeśli dojdzie do wybuchu, nie powinien on spowodować paraliżu ruchu lotniczego.

Wisła coraz czystsza. Zanurkujemy w 2015?

Tysiące osób ułożonych na ręcznikach i taplających się w wodzie - na historycznych fotografiach widać jak popularną rozrywką było plażowanie nad Wisłą. Czy te czasy wrócą? Jak informuje portal tvnwarszawa.pl, stołeczne plaże powoli odżywają, ale ich użytkowników bardziej mogą zaskoczyć informacje o samej rzece: według ekspertów w ciągu kilku lat Wisła będzie tak samo czysta jak pół wieku temu.

Białoruski niż w czwartek nad naszym krajem

Jutro deszczowy niż białoruski przemieści się nad Litwę. Prawie cała Polska znajdzie się w jego zasięgu, tylko w województwach zachodnich słoneczną pogodę będzie kształtował słaby klin wysokiego ciśnienia.

Wynaleziono tanie antidotum na jad węży

Badacze z Papui-Nowej Gwinei, we współpracy z naukowcami z Kostaryki i Australii, wynaleźli nowe antidotum na jad węży. Jest sporo tańsze od swojego odpowiednika - drogiego środka sprowadzanego z Australii - poinformowała w środę agencja EFE.

Stan wód wysoki w lubelskim i dolnośląskim

Obfite opady deszczu wciąż nam towarzyszą. W środę IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne dla województwa lubelskiego i dolnośląskiego. - Na razie to nic groźnego - uspokaja Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Hubble spojrzał w kosmos milion razy

Teleskop Kosmiczny Hubble'a (HST) wykonał właśnie swoją milionową obserwację - donosi NASA. Choć większości ludzi HST kojarzy się z pięknymi zdjęciami Kosmosu, jakie dzięki niemu udało się uzyskać, w rzeczywistości znaczną część jego czasu zajmują pomiary astronomiczne. Dokładnie tak było z obserwacją nr 1 000 000, którą wykonano w poniedziałek.

Proszę wsiadać, drzwi zamykać. Kierunek Polska

Do tej pory Polacy masowo wyjeżdżali za granicę, aby zobaczyć coś, czego w Polsce nie ma lub wypocząć mając gwarancję pięknej pogody. Prawdą jest, że w naszym kraju nie ma co liczyć na śródziemnomorską bryzę, upalne, kamieniste plaże i kolorowe rafy koralowe. Jednakże można znaleźć wiele wspaniałych, atrakcyjnych miejsc idealnie nadających się do wypoczynku.

3-tonowy wombat na sterydach

Australijscy paleontolodzy wykopali gigantyczny szkielet diprodonta - torbacza sprzed 2 mln lat - donosi BBC. Krewniak żyjących współcześnie wombatów był wielkości samochodu terenowego i ważył trzy tony.

Resztki Arlene przewróciły kuter. Zginął człowiek

Marynarka wojenna i straż przybrzeżna Meksyku i Stanów Zjednoczonych poszukuje siedmiu rozbitków, którzy zaginęli po wywróceniu się łodzi rybackiej. Do katastrofy doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na Morzu Corteza podczas jednej z ostatnich burz pozostałych po huraganie Arlene. Ratownicy pierwszego dnia po tragedii znaleźli jedną ofiarę.

Deszcz ciągle pada, Warszawa przecieka

Woda na peronach Dworca Centralnego, głęboka kałuża wzdłuż ulicy Puławskiej - to skutek deszczu, który od kilku dni nie opuszcza Warszawy. W wielu miejscach woda wycieka ze studzienek, a na skrzyżowaniach psują się sygnalizatory - pisze tvnwarszawa.pl.

Śnieżyce podniosą ceny miedzi

We wtorek potężna burza śnieżna nawiedziła północne Chile przy granicy z Boliwią. Chilijscy żołnierze pomogli ewakuować mieszkańców Andów, którzy zostali odcięci od świata na skutek nawałnicy. Śnieg wstrzymuje prace w kopalniach miedzi, co może doprowadzić do wzrostu cen tego surowca na światowych rynkach.

Piaskowy gigant uderzył w Phoenix

Wielka burza piaskowa przeszła we wtorek nad Arizoną. Stacje telewizyjne nagrały niesamowite filmy pokazujące uderzenie samumu w stolicę stanu, Phoenix.

Chłodne Międzyzdroje inspirują fotografów

Pogoda nie zachęca turystów do spędzania urlopu nad Bałtykiem. Mówi się nawet o exodusie urlopowiczów znad wybrzeża. Są jednak tacy, którzy potrafią wykorzystać nieprzyjemną aurę do utrwalenia malowniczych pejzaży naszego morza.

Jesień latem nadeszła znad Białorusi

Nad Europą dominują układy niżowe. Jedynie północną część Skandynawii i Rosji obejmują wyże. Prawie cała Polska znajduje się pod wpływem pochmurnego niżu z centrum nad Białorusią, tylko w województwach zachodnich nieco lepsza pogodę kształtuje słaby klin wyżowy.

Tunezyjska turystyka skurczyła się o połowę

O 51 proc. spadły przychody z turystyki w Tunezji w pierwszej połowie 2011 roku. Rząd kraju opublikował we wtorek dane z pierwszego kwartału. Powodem odpływu turystów jest styczniowa rewolucja, które obaliła prezydenturę dyktatora Zina Al-Abidina Ben Alego.

Listopad w lipcu? Ładnie tylko na zachodzie

W środę znowu brzydko w przeważającej części kraju. Pogodnie tylko na zachodzie. Na pocieszenie - temperatura wzrośnie nawet do 27 st. C. Pogoda będzie się stopniowo poprawiać, ale biomet w większości kraju będzie nadal niekorzystny.

Zubi: "Dziękuję, dziękuję, dziękuję"

Jedna z gazet w dzisiejszym wydaniu poinformowała o badaniach opinii publicznej. Wg respondentów uznano moją osobę za najbardziej wiarygodną w programach pogodowych.

Na wakacje najlepiej do Izraela

Temperatura wody w Bałtyku ma od 14 do 20 st. C, ale nie ma to większego znaczenia, bo na wybrzeżu w środę będzie padać i wiać. Pogoda w Polsce w najbliższych dniach ma się poprawiać, jednak wciąż będą ją bić na głowę warunki atmosferyczne w zagranicznych kurortach.