Najnowsze

Najnowsze

Sobota: lepiej do kina, niż na plażę

Nad polskim Wybrzeżem zapowiada się sobota pełna przelotnego deszczu i przejaśnień. Nad jeziorami nie ma co spodziewać się słońca - wyjrzy zza chmur tylko gdzieniegdzie. W kurortach europejskich od świtu do zmierzchu upalnie. Pogoda drastycznie pogorszy się tylko w Chorwacji.

Żagle? Wyłącznie w Grecji

W sobotę na Bałtyku, na polskich jeziorach i w Chorwacji żeglujący nie mają czego szukać. Lepiej, żeby miłośnicy tego rodzaju aktywności pomyśleli o wypoczynku w Grecji.

Toksyczny amoniak 200 metrów od domów

Odpady aluminiowe, które składowane są w Kraśniku, pod wpływem kontaktu z pochodzącą z ostatnich ulew wodą, wydzielają szkodliwy amoniak. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco, a odpady wkrótce zostaną wywiezione.

Ostatnie burze: miesięczna norma w cztery dni

Jest poniedziałek 18 lipca 2011 roku. 984 hPa - takie ciśnienie ma ośrodek niżowy znad Szkocji, z którym związany jest, przechodzący przez Polskę chłodny front atmosferyczny. To on przyniesie ulewne deszcze, potężne podmuchy wiatru, grad i trąby powietrzne. W cztery dni spadnie więcej deszczu, niż w ubiegłych latach w całym lipcu.

Niesie powódź, choć nawet nie dotyka lądu

Dora jest czwarta w tym sezonie. Huragan na razie trzyma się w bezpiecznej odległości od wybrzeży Meksyku i USA, ale z godziny na godzinę rośnie w siłę i niekorzystnie wpływa na pogodę w południowo-zachodnich stanach. To właśnie przez nią regiony te nawiedza więcej burz i deszczy, a ich mieszkańcom grozi powódź.

Polska rodzina zgubiła się przez GPS

W piątek rumuńskie służby ratownicze odnalazły 34 belgijskich skautów, którzy zgubili się w lesie na zachodzie Rumunii. W ciągu tej samej nocy uratowana została też polska para z dzieckiem, która zabłądziła w górach w centrum kraju.

Najlepsi surferzy tańczą na falach

34 najlepszych surferów świata zjechało w piątek do RPA. Właśnie rozpoczęli swoje światowe tournee. Na inauguracji pokazali komplet swoich umiejętności.

Milion złotych strat w Rozogach

Jeden milion złotych wyniosły straty po nawałnicy, jaka przetoczyła się w środę nad gminą Rozogi w powiecie szczycieńskim (woj. warmińsko-mazurskie). Wichura uszkodziła tam 91 budynków, w tym 46 mieszkalnych, a mieszkańcy Rozóg wciąż nie mają prądu.

Weekend będzie chłodny i pochmurny

W weekend burze nas nie opuszczą, a temperatura nie będzie zniewalająca. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. W większości regionów kraju niebo spowiją chmury, z których na pewno pokropi deszcz.

16 tys. strażaków w akcji, ponad 5,5 tys. interwencji

Straż pożarna cały czas walczy ze skutkami nawałnic, które od środy przechodzą przez Polskę. Do tej pory strażacy interweniowali już ponad 5,5 tys. razy - poinformował na rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

"W górach jest wszystko, co kocham"

Jeśli nie nie morze to... góry. Polacy decydując się na urlop w kraju nadal chętnie podróżują na południe, gdzie ukształtowanie terenu daje wiele możliwości na aktywny wypoczynek. Reporterzy24, miłośnicy gór, zdają fotorelację ze swoich górskich aktywności.

Upały w USA. Zmarły co najmniej 22 osoby

Fala niebezpiecznych upałów, która początkowo objęła swoim zasięgiem środkowo-zachodnie Stany Zjednoczone, w czwartek znalazła się na wschodzie kraju. Na wschodnim wybrzeżu Amerykanie odnotowują rekordowo wysokie temperatury. W wyniku letnich upałów zmarły co najmniej 22 osoby. Sytuacja jest podobna do tej z 1995 roku, kiedy to zmarło ponad 700 osób.

W piątek pogoda złagodnieje

W piątek pogoda się uspokoi, ale nie znaczy to wcale, że wyładowania atmosferyczne już za nami. Burze tylko zelżeją, należy się ich spodziewać na północnym-wschodzie, we wszystkich regionach nadmorskich, a także w zachodniej części kraju. Przejaśnienia głównie w okolicach Olsztyna, w centrum, na południu i południowym-wschodzie.

Łódkę lepiej zostawić w porcie

Nad polskim wybrzeżem i na jeziorach w piątek będzie intensywnie padać, dlatego łódkę lepiej zostawić w porcie. Na otwartym morzu spodziewać się należy istnej pogodowej huśtawki. W Grecji warunki do żeglowania będą naprawdę dobre, a w Chorwacji pogoda trochę się pogorszy.

Morze to zły wybór na początek weekendu

Zarówno na zachód, jak i na wschód od Wybrzeża Gdańskiego popada, a w samym Trójmieście zagrzmi. Podobnych warunków pogodowych należy się spodziewać również nad polskimi jeziorami. W kurortach europejskich będzie gorąco, choć w stosunku do poprzednich dni upał odpuści. Na plażach świata tym razem obejdzie się bez opadów.

Ulewy szaleją u południowych sąsiadów

Po ulewnych deszczach poziom rzek na północy Czech wzrósł niebezpiecznie. W dwóch czeskich krajach (województwach) ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Podtopienia po gwałtownych burzach wystąpiły również na Słowacji.

Jak synoptyk śledzi burze?

Burze zagościły w Polsce na dobre. Obserwujemy je z ziemi i nieba, na stacjach meteorologicznych, satelitami oraz detektorami burz. A co to są te detektory?

Lepsza strona burzy

Reporterom 24, podobnie jak większości z nas, szalejące w ostatnim czasie burze zdążyły zafundować zachwycające, choć i straszne spektakle. Zobaczcie, jak piękny potrafi być ten niszczycielski żywioł.

System ostrzegawczy chroni żeglarzy na Mazurach

Na Warmii i Mazurach nawałnice też zebrały swoje żniwo - pozrywane dachy, powalone drzewa, kilkoro ludzi w szpitalach. Żeby chronić tamtejszych żeglarzy, WOPR zainstalował nowy system ostrzeżeń przeciwburzowych.

Skutki burz: 1 ofiara śmiertelna, 10 rannych, 3300 interwencji

Młoda kobieta zginęła przygnieciona dachem na Mazowszu. 10 osób odniosło rany. Strażacy interweniowali 3300 razy. Ponad 500 budynków zostało uszkodzonych. Zawaliło się więcej niż tysiąc drzew. Poza tym - zerwane linie energetyczne, zalane ulice, samochody i piwnice. To bilans skutków nawałnic, które przeszły w środę z południa na północ kraju.

Wody rzek opadają i wzbierają

W trzech województwach stany ostrzegawcze na rzekach zostały przekroczone, a w Małopolsce przekroczyły stany alarmowe. Gwałtownie wzbierają też rzeki podgórskie i górskie. Dopływy Wisły i Odry nadal są podwyższone. Przyczyną są intensywne opady burzowe - informuje IMiGW.

2 tygodnie burz = 5 mln zł

W czwartek kolejne 3 mln zł na pomoc dla poszkodowanych przez wichury obiecał przekazać minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Ubiegłotygodniowe nawałnice kosztowały podatników już 2 mln zł.

Ośmiolatek przygnieciony przez znak drogowy

8-letni chłopiec trafił do szpitala w Białej Podlaskiej po tym, jak podczas wichury przewrócił się na niego znak przystanku autobusowego - poinformowała w czwartek policja. Chłopiec ma podejrzenia wstrząsu mózgu i obrażenia głowy.

Nie biegaj, unikaj drzew

Jedna ofiara, pięć osób rannych, dziesiątki zniszczonych aut, zerwane dachy. W środę po raz kolejny przekonaliśmy się, że z żywiołem nie ma żartów. Dziś czeka nas powtórka z rozrywki, dlatego podpowiadamy co robić, gdy burza nadejdzie.

"Armagedon to w Polsce norma"

Okazuje się, że silne wyładowania towarzyszące burzom, pioruny, porywisty wiatr, opady deszczu niekiedy opady gradu, trąby powietrzne, intensywne opady deszczu, wysoka temperatura nawet powyżej 30 stopni w miesiącach letnich to norma.

Burze najsilniej uderzyły w centrum

W środę burze szalały w całym kraju już od poranka. Najsilniej uderzyły w godzinach popołudniowych w centrum kraju. Tam też skutki nawałnic był najdotkliwsze. Utrwalili je Reporterzy 24.