Najnowsze

Najnowsze

Takie warunki tylko w Grecji

Zachodnia część polskiego Wybrzeża w deszczu, pozostałe rejony Bałtyku pochmurne. Tak, jak i Mazury. Chorwackie niebo też będzie mało słoneczne. Jedynie Grecja będzie naprawdę sprzyjać w piątek żeglarzom.

Popada i we Władysławowie, i w Wenecji

W piątek Pomorze znów skąpane w deszczu. Wtórują mu Wenecja, Saloniki i kurorty bułgarskie. Pogodnie będzie za to w Turcji, ale to żadna niespodzianka. Urlopowicze w Europie będą mieć chwilę wytchnienia od upałów. Czy na długo?

Cieszmy się słońcem, bo idą deszcze

W weekend rozpocznie się seria deszczowych dni. Winowajcą jest Rene, niż znad Morza Północnego, który skutecznie przepędzi zalegającą nad Polską, ciepłą i słoneczną Karin. Podniebny spektakl nie obędzie się bez burz i gradobicia.

Spójrz w niebo. Planetoida jaśniejsza od gwiazd

W sobotę planetoida Vesta znajdzie się bardzo blisko Ziemi i w opozycji wobec Słońca. Dzięki temu, około godziny 1:00 w nocy będzie można ją znaleźć w gwiazdozbiorze Koziorożca, nisko nad południowym horyzontem.

Kiedy Ziemia miała dwa księżyce?

Nowa teoria na temat kształtu ziemskiego satelity. Część naukowców uważa, że Księżyc miał kiedyś o wiele mniejszego towarzysza, który zderzył się z nim i najzwyczajniej w świecie wbił w niego. Miałoby to tłumaczyć, jak na niewidocznej dla nas półkuli powstały góry.

Racibórz: nowy zbiornik ma zatrzymać wodę

- Wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace budowlane Zbiornika Racibórz Dolny, który ma zabezpieczyć przed powodzią miejscowości dorzecza górnej Odry. Koszt inwestycji to 1,7 mld zł. By wykonanie inwestycji było możliwe, przeprowadzić się musi ponad 70 rodzin.

Sopocka plaża pęka w szwach

Po ostatnich pochmurnych tygodniach piękna pogoda przyciągnęła na sopocką plażę tłumy amatorów słonecznych, i nie tylko, kąpieli.

Postrzelone bociany walczą o życie

Cztery postrzelone bociany trafiły w ostatnich dniach na leczenie do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Pomyślnie przeszły operacje. Czeka je rehabilitacja.

Rekordowe topnienie lodu Arktyki

Pokrywa lodowa w Arktyce zmniejszyła się tego lata w sposób rekordowy. Utworzyła w ten sposób drogę dla żeglugi na Północnym Szlaku Handlowym. Rosja już liczy zyski z wykorzystania tego terenu.

Po lecie przyjdzie mroźna jesień

Tegoroczny sierpień nie odbiegnie od normy. Temperatury będą takie, jak co roku. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o jesieni. Prawdopodobnie będzie chłodniejsza od poprzednich, a w listopadzie czekają nas już mrozy.

Mokry lipiec przysłużył się biurom podróży

Koniec kryzysu, brzydka pogoda i lato bez wulkanu, zamieszek i powodzi to recepta na sukces touroperatorów - informuje "Puls Biznesu". W lipcu biura podróży zanotowały rekordową ilość sprzedanych wycieczek zagranicznych. Polacy uciekli z kraju po słońce.

Niebawem lot "kosmicznej babci"

Gloria Coco, 72-letnia włoska aktorka, już za kilka miesięcy prawdopodobnie spełni swoje największe życiowe marzenie i poleci w kosmos. Stanie się tym samym najstarszą uczestniczącą w locie kosmicznym Europejką.

Półtora tysiąca ewakuowanych. Emily zagraża Haiti i Dominikanie

Tropikalna burza Emily przemieszcza się w pobliżu Karaibów z prędkością 85 km/h. W środę miała uderzyć w Republikę Dominikany i Haiti, ale nadejdzie dopiero w czwartek rano czasu lokalnego. Jest bowiem wolniejsza niż przewidywali synoptycy. Ewakuowano ponad półtora tysiąca mieszkańców.

Wampiry wyczuwają gorącą krew

Nietoperze z podrodziny wampirów polują dzięki podczerwieni. Używając receptorów znajdujących się na ich głowach, wyczuwają temperaturę ciała ofiary i ją namierzają - stwierdzili badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Polska na równi z resztą Europy

W większości polskich kurortów będzie w czwartek słonecznie. Wyjątek stanowi Pomorze - tam mogą pojawić się przelotne burze. Chmury pojawią się także w Bułgarii i rejonie Morza Śródziemnego.

Nie powieje, a na zachodzie popada

Zachodni Bałtyk będzie burzowy, a Chorwacja pochmurna. Mocniej powieje na greckich wodach, w Łebie i Ustce, a najlepszym miejscem do żeglowania na Mazurach będą Śniardwy - takich warunków pogodowych mogą się spodziewać żeglujący w czwartek.

Delfiny namierzają ofiary po polu elektrycznym

Pewien gatunek południowoamerykańskiego delfina to jeden z dwóch znanych ssaków, który poluje na swoje ofiary dzięki temu, że potrafi wyczuć w wodzie ich impulsy elektryczne. Narządy odpowiedzialne za tę umiejętność znajdują się na dziobie - podają niemieccy naukowcy.

Silne trzęsienie ziemi w Indonezji

Trzęsienie ziemi o sile 5,2 st. w skali Richtera miało miejsce w środę u zachodniego wybrzeża Indonezji, podała amerykańska agencja naukowo-badawcza United States Geological Survey.

200 lat, prognozo pogody!

Prognoza pogody ma już 150 lat. Jej ojciec Robert FitzRoy stworzył ją, żeby uprzedzać ludzi o gwałtownych zjawiskach i zapobiegać katastrofom przede wszystkim na morzu.

Sinice psują wakacje w Zachodniopomorskiem

W środę ekolodzy z WWF Polska zaalarmowali, że w rejonie Zalewu Szczecińskiego zaobserwowano duży zakwit sinic. Sanepid nie potwierdził tych informacji, podał natomiast, że bakterie są obecne na jeziorze Lipowo w Dębnie (woj. zachodniopomorskie).

Pirackie skarby odnalezione

Wakacje to idealna pora dla miłośników nurkowania. A pod wodą można znaleźć różne cuda. Przekonała się o tym grupa archeologów z USA, która odkryła fragment statku i pokaźnych rozmiarów kufer, kryjący prawdopodobnie skarby najeźdźcy Panamy, Henry'ego Morgana.

Żubrów ci u nas dostatek

Stado żubrów w Puszczy Boreckiej liczy już 90 sztuk. To maksymalna liczba tych zwierząt, jaką może wykarmić puszcza. Zajmujący się stadem naukowcy zakładali, że taka liczebność stada zostanie osiągnięta w 2015 roku.

Nadal sprzątają po deszczu

Podkarpacie ciągle sprząta po weekendowych silnych deszczach, a Lubelszczyzna i woj. kujawsko-pomorskie szykują się na przyjęcie fali wezbraniowej na Wiśle. Najbliższe dni będą sprzyjać porządkom, ale od poniedziałku musimy szykować się na kolejne ulewy.

Jest tlen w kosmosie!

Astronomowie wreszcie mają pewność, że cząsteczki tlenu występują w przestrzeni kosmicznej. Namierzył je w Mgławicy Oriona teleskop Herschel. Tlen cząsteczkowy, stanowiący około 20 proc. powietrza, którym oddychamy, do teraz umykał astronomom.

Wyż przynosi ciepło i dobre samopoczucie

Nad Wyspami Brytyjskimi, Francją i Ukrainą zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Skandynawią i Europą Centralną.