Najnowsze

Najnowsze

Deszcz pijanych ptaków w Petersburgu

Nadmiar procentów nie popłaca. Przekonują się o tym wygłodniałe ptaki z Petersburga. Pałaszując zbyt duże ilości jarzębiny upijają się i padają zamroczone na chodniki.

Za wschodnią granicą panuje emocjonalny chłód

Gdzie żyją najbardziej rozemocjonowani ludzie na świecie, i w jakim miejscu na kuli ziemskiej trudno dostrzec jakiekolwiek emocje? Zbadał to amerykański Instytut Gallupa. Na dobry początek zdradzimy jedno: za naszą wschodnią granicą wieje emocjonalnym chłodem.

Denga rozprzestrzenia się po Europie

Na Maderze od października zanotowano blisko 1400 przypadków zarażenia dengą. Wśród hospitalizowanych z powodu tej ostrej choroby zakaźnej przenoszonej przez komary są zarówno mieszkańcy wyspy, jak i zagraniczni turyści. Przypadków zarażeń może być znacznie więcej, bo władze sanitarno-epidemiologiczne czekają na wyniki badań kolejnych ponad 500 osób z objawami tej choroby. Kilkanaście osób zachorowało po powrocie do swoich krajów.

Wyspa widmo: od lat istniała na mapach. Ale w realu jej nie znaleźli

Na południowym Pacyfiku jest wyspa, która istnieje tylko na papierze. Widnieje na australijskich mapach, ale - ku zaskoczeniu hydrografów - okazało się, że w rzeczywistości jej nie ma. To Sandy Island, która powinna leżeć w połowie drogi między Australią a francuską Nową Kaledonią.

Ryś ruszył w miasto w poszukiwaniu łatwego łupu

Dzikie zwierzę w ogródku? To możliwe, gdy mieszka się na terenach Beskidu Sądeckiego. W piątkowe popołudnie samica rysia paradowała po Żegiestowie w poszukiwaniu łatwego łupu. Na poszukiwaniach przyłapał ją miejscowy podleśniczy, Andrzej Książek.

Dziękczynne balony już napompowane

Od Hello Kitty po Spider-Mana - gigantyczne balony pojawiły się na ulicach Nowego Jorku. Powód to przygotowania do corocznej parady w Święto Dziękczynienia.

W Chile mocno zatrzęsła się ziemia

Centrum Chile nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, Santiago. Dotychczas nie ma informacji o ofiarach i zniszczeniach.

Bieszczady nie dają się zimie. Nadal niezłe warunki w górach

Choć zbliżamy się już do końca listopada, w Bieszczadach wciąż panują niezłe warunki do uprawiania turystyki. Ratownicy górscy określają je jako dostateczne w górnych partiach, a w dolinach jako dobre. Przestrzegają jednak przed silnym wiatrem, którego porywy, powyżej górnej granicy lasu, mogą przekraczać 40 km/h.

140 alertów pogodowych. Anglia w strugach deszczu

Liczne podtopienia, nadmiar wody na ulicach oraz utrudnienia w ruchu - to skutki ulewnych deszczy, nękających od środy mieszkańców Anglii. Służby meteorologiczne ogłosiły 140 alertów pogodowych, 80 z nich dotyczyło południowo-zachodniej części kraju.

Najpierw mgły, później ciepło i pochmurnie

To może wydawać się już nudne. Czwartek rozpoczniemy od mgieł, później spodziewamy się przejaśnień. Najcieplej w ciągu dnia będzie we Wrocławiu. Temperatura w w stolicy Dolnego Śląska powinna oscylować wokół 10 st. C.

Nowoczesny telefon: można go zwijać i składać jak kartkę papieru

Będzie je można wyginać, wykręcać, a nawet składać i chować do portfela bez obawy, że popękają. Trwają prace nad wprowadzeniem telefonów z wyświetlaczami typu AMOLED. Według nieoficjalnych informacji premiera nowego typu aparatów ma nastąpić w pierwszej połowie 2013 r.

Toaleta, lodówka, widok z okna na Ziemię

Toaleta, lodówka, okna wychodzące z Kosmosu na Ziemię. Dzięki Sunicie Williams, amerykańskiej astronautce, która wróciła na Niebieską Planetę po długim pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mamy niezwykłą okazję do jej zwiedzenia.

Kto zapłaci za walkę z ociepleniem? Spory na tydzień przed konferencją

W negocjacjach dotyczących zmian klimatycznych nie będzie postępu, jeśli bogate kraje nie zadeklarują bardziej ambitnych celów w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych - stwierdziły główne kraje rozwijające się. Ministrowie Brazylii, Chin, Indii i RPA wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie na niecały tydzień przed rozpoczęciem konferencji klimatycznej ONZ w Doha. Jednak bogate państwa emitujące największe ilości gazów cieplarnianych uważają, że środowisko skorzysta dopiero wtedy, gdy limity emisji zostaną wyrównane.

Amerykanie wybijają wilki setkami

Setki wilków zostały pozbawione życia, choć sezon polowań na nie dopiero się rozpoczął. Od stycznia tego roku, z powodu cięć budżetowych, zwierzęta te w USA nie są już chronione.

Przed nami kolejne mgliste poranki

W kolejne dni nie zapowiada się diametralna zmiana pogody. Mgły będą inaugurować dzień, po południu nastąpi przejaśnienie. Delikatnie się ochłodzi. Temperatury nie przekroczą poziomu 8-10 st. C.

Nie tylko Polskę rano spowijają mgły

Mgliste poranki to w ostatnich dniach domena nie tylko naszego kraju. W mieście Chongqing w południowo-zachodnich Chinach widzialność spadła poniżej 100 metrów.

Molo na sprzedaż prezentuje Reporter 24

Ci, którzy po informacjach o aukcji molo z brytyjskiego Portsmouth rozważają zakup obiektu, mogą go teraz dokładnie obejrzeć. Zdjęcia i nagrania wiktoriańskiego South Parade Pier zamieścił na Kontakcie 24 internauta playzone7777. Molo pójdzie pod młotek w przyszłym miesiącu.

Dym w krainie "Władcy Pierścieni"

Nowozelandzki wulkan Mount Tongariro znów przypomniał o sobie. We wtorek znad krateru unosiła się chmura dymu i pyłu sięgająca niemal 5 kilometrów.

Zjedzą świątecznego indyka w proszku

Tradycyjny indyk, ale z proszku - tak wyglądać będzie kolacja, jaką w czwartkowe Święto Dziękczynienia zjedzą astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na początku tygodnia załoga złożyła życzenia Amerykanom i pokazała, co zje tego dnia.

Zobacz skalę ulew we Włoszech

Takich opadów jak w listopadzie dawno we Włoszech nie było. W niektórych miejscach słonecznej Italii w tydzień spadło ponad 320 litrów wody. To te ulewy przyniosły tragiczne w skutkach powodzie na północy części kraju.

Ubyło ponad 40 mln brytyjskich ptaków. Prawie połowa z nich to wróble

Brytyjska populacja ptaków od 1966 r. zmniejszyła się o 44 mln - alarmują ekolodzy. Najnowszy raport ornitologiczny obejmujący prawie pół wieku wykazał, że liczebność niektórych popularnych gatunków dramatycznie się zmniejszyła. Jednocześnie eksperci zauważyli, że samych gatunków jest obecnie w Wielkiej Brytanii więcej niż kiedykolwiek w historii.