Najnowsze

Najnowsze

Ławice mgieł zalegną nad cała Polską. Widzialność spadnie nawet do 50 m

W nocy i nad ranem wystąpią idealne warunki do powstania gęstej mgły: niewielka prędkość wiatru i duża wilgotność w warstwie powietrza od ziemi do ok. 1000 m. Temperatura w nocy spadnie do 0 st. na Podlasiu i Kielecczyźnie, 1 st., 2 st. w centrum. Na obszarach podgórskich możliwy spadek temperatury do ok. -4 st., przy gruncie nawet do -7 st. Mgła po południu już utworzyła się w rejonie Zatoki Pomorskiej.

Letnie ciepło ogrzeje zimą ścieżki rowerowe

Holendrzy mają niecodzienny pomysł na to, jak ograniczyć ilość wypadków, jakim zimą ulegają rowerzyści. Chcą gromadzić ciepło, które latem nagrzewa ścieżki rowerowe, i używać go do topienia lodu pokrywającego trasy w mroźnych miesiącach.

Kolejne dni podobne do siebie jak drzewa w lesie

Nadchodzące dni będą do siebie bardzo podobne. Poranki upłyną pod znakiem chmur i mgieł, popołudniami ma być już z kolei pogodnie. Termometry pokażą wysokie, jak na listopad, wartości. Dopiero w niedzielę aura się popsuje.

Dominikana pod wodą. Wojsko ewakuuje ludność

Dominikanę zalewa deszcz. Opady, za którymi stoi zalegający nad krajem front atmosferyczny sprawiły, że dotąd swoje domy musiało opuścić ponad 12 tysięcy mieszkańców kraju. Do walki z żywiołem zaangażowano wojsko.

Wielkie przygotowania do oglądania "najwspanialszego fenomenu natury"

Już tylko godziny dzielą nas od całkowitego zaćmienia Słońca. Choć na własne oczy zobaczą je tylko ci, którzy wybrali się na północ Australii, na tvnmeteo.pl podziwiać "najwspanialszy fenomen natury" będą mogli wszyscy zainteresowani. Póki co zobaczcie, jak przygotowują się na nie obecni na miejscu miłośnicy astronomii z całego świata.

Birma nadal się trzęsie. Już 26 ofiar

Do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi w Birmie - poinformowali przedstawiciele Czerwonego Krzyża. We wtorek wstrząsy o sile 4,8 w skali Richtera wystąpiły w pobliżu stolicy kraju Najpjidaw - podała państwowa telewizja.

Rozpad cząstek, który zdarza się trzy razy na miliard. Namiesza w teoriach?

- Supersymetria może nie jest martwa, ale ostatnie wyniki z pewnością umieściły ją w szpitalu - podsumowuje ostatni eksperyment w CERN profesor Chris Parkes. Naukowcom udało się w Wielkim Zderzaczu Hadronów wykryć jeden z najrzadszych rozpadów cząstek obserwowanych w naturze. Według części fizyków to odkrycie jest poważnym ciosem dla popularnej teorii supersymetrii. Jej zwolennicy twierdzą jednak, że wynik nie spędza im snu z powiek.

W październiku pogoda szaleje. Zobacz to w trzy minuty

Październik do nudnych miesięcy nie należy. Na zdjęciach z wszystkich jego 31 dni mocno zaznaczają się fronty atmosferyczne, głównie znad Atlantyku, przynoszące arktyczne powietrze i spore porcje deszczu. Animację październikowej pogody przygotowała Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT).

Jazdę utrudnią tylko poranne mgły

We wtorek kierowcy będą się zmagać z porannymi utrudnieniami na drogach. Mgły i zamglenia lokalnie mogą ograniczyć widzialność do 100 m. W ciągu dnia warunki się poprawią i pogoda nie powinna przeszkadzać w podróżach.

Wyż zapewni nam rozpogodzenia

Po ustąpieniu porannych mgieł w ciągu dnia wyż przyniesie nam rozpogodzenia. Tylko na południowym wschodzie rano może się mocno chmurzyć, a nawet mżyć, ale w ciągu dnia przejaśni się również w tym regionie. Nadal będzie dość ciepło - do 10 st. C.

Toskania woła o pomoc

Władze Toskanii w środkowych Włoszech poprosiły wojsko o natychmiastową pomoc w usuwaniu skutków powodzi. Największe straty odnotowano w rejonie miast Massa i Carrara. Trudna sytuacja utrzymuje się też w Umbrii i Lacjum. W niedzielę w niektórych miejscach Półwyspu Apenińskiego w ciągu kilku godzin spadło 200 litrów wody.

Śnieżyca zasypała północ Chin

Pozamykane szkoły, nieczynny transport publiczny, gigantyczne korki. To efekt śnieżyc, jaka niespodziewanie nawiedziła północno-wschodnią prowincję Chin Jilin.

Poznali drogę do manipulacji czasem

Czy zauważyliście, że kiedy dobrze się bawicie, czas leci szybciej, a w kolejce strasznie się rozwleka? Naukowcy są na dobrym tropie, żebyśmy mogli tym czasem manipulować w zależności od potrzeb.

Katar by night: tam nie oszczędzają energii

Jasno rozświetlone autostrady i główne miasta, oślepiający blask toru wyścigów wielbłądów - tak prezentuje się nocą Katar z orbity. Zdjęcia tego państwa wykonali astronauci Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Polski gondolier z Wenecji: dziś już mniej wody

Za mieszkańcami Wenecji jedna z największych powodzi od 1872 roku. Na własne oczy widział ją Jakub Rekwirowicz, który pracuje w mieście jako gondolier. Opowiadał on Jarosławowi Kuźniarowi na antenie TVN24, jak wyglądała i jak obecnie wygląda sytuacja w Wenecji.

Przebiegli 10 km w rozrzedzonym powietrzu

Osiem tysięcy zawodników wzięło udział w biegu na 10 km na wysokości 3600 m n.p.m. Głównie byli to rdzenni mieszkańcy Boliwii, przyzwyczajeni do oddychania na dużych wysokościach, ale pojawili się też żądni wrażeń przyjezdni.

Gęsta mgła opadła rano na Łódź

Poniedziałkowy poranek w Łodzi był bardzo mglisty. Na szczęście obyło się bez ingerencji tego zjawiska atmosferycznego w pracę miejscowego lotniska. Jedynymi, którzy zmagali się z mgłą, byli tak naprawdę łódzcy kierowcy.

Plac Św. Marka jak Basen Narodowy

Trzy czwarte Wenecji stoi w wodzie. Ulewny deszcz zaczął padać w sobotę po południu i spowodował podniesienie się poziomu wody do wysokości 150 cm powyżej poziomu morza. To w historii pomiarów szósta największa powódź w tym mieście.