Najnowsze

Najnowsze

Fala powodziowa już w Rzymie. Obrzeża Wiecznego Miasta zalane

Fala powodziowa na Tybrze dotarła do Rzymu. Poziom wody osiągnął 12,7 metra. Zalane zostały północne obrzeża miasta, ale służby zapewniają, że centrum jest bezpieczne. Wcześniej zamknięty został toskański odcinek autostrady A1, łączącej Florencję z Rzymem.

Biały Manhattan, Brooklyn i Bronx. Zimowe skutki nor'eastera

Tegoroczna jesień na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Wschodniego Wybrzeża. Najpierw uderzył huragan Sandy, kilka dni później burza nor'easter przyniosła intensywne opady śniegu. Na satelitarnym zdjęciu NASA widać zasypany Nowy Jork i okoliczne stany.

Alaskę spowił tajemniczy pył

Tajemniczy pył spowił południowo-zachodnią Alaskę. Zarejestrował to spektroradiometr MODIS umiejscowiony na satelicie Aqua. Teraz naukowcy zastanawiają się, skąd tam przybył.

Mgły ustępują, sytuacja wraca do normy

Poranne mgły utrudniły ruch na lotniskach w Poznaniu i Wrocławiu, teraz jednak sytuacja w stolicy Dolnego Śląska wraca do normy. Przez kilkanaście godzin z obu lotnisk nie odbywały się wyloty, nie było także przylotów. Za pojawienie się gęstych, mocno ograniczających widzialność mgieł odpowiadał tzw. zgniły układ wysokiego ciśnienia nazwany Otto.

Śnieżyce niszczą chińskie truskawki

Gruby śnieg zasypał północny wschód Chin i przyniósł wiele problemów dla tamtejszych rolników. Jak podają chińskie media, tylko w prowincji Liaoning zniszczonych zostało 7 tys. szklarni, w których uprawiano m.in. truskawki. Poza śniegiem rolnikom z północnego wschodu daje się we znaki także deszcz.

Nowy Jork nie podniósł się po Sandy. Wciąż brakuje prądu i paliwa

130 tys. poszkodowanych przez huragan Sandy wciąż nie ma dostępu do prądu. Firmy zaopatrujące Nowy Jork w elektryczność radzą sobie tak źle, że gubernator stanu Andrew Cuomo zapowiedział powołanie komisji śledczej w tej sprawie. Nowojorczycy mają też problem z dostępem do paliwa, co - jak podkreśla Reporter 24 Piotr Sobilo - rodzi szereg nieuczciwych praktyk.

Słaba widzialność, zły biomet

Z widzialnością ograniczoną do nawet 100 metrów będą się w środowy poranek zmagać kierowcy. Potem się rozpogodzi, jednak złe warunki biometeo nikomu nie pozwolą czuć się komfortowo za kółkiem.

Rano spodziewamy się mgieł. Potem nawet do 10 st. C

Ponieważ nad Polską zalega tzw. zgniły wyż, który przytrzyma wilgoć przy powierzchni ziemi, w pierwszej części dnia należy liczyć się z mgłami i z zachmurzeniem. Po południu wszędzie powinno być już pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C.

Ławice mgieł zalegną nad cała Polską. Widzialność spadnie nawet do 50 m

W nocy i nad ranem wystąpią idealne warunki do powstania gęstej mgły: niewielka prędkość wiatru i duża wilgotność w warstwie powietrza od ziemi do ok. 1000 m. Temperatura w nocy spadnie do 0 st. na Podlasiu i Kielecczyźnie, 1 st., 2 st. w centrum. Na obszarach podgórskich możliwy spadek temperatury do ok. -4 st., przy gruncie nawet do -7 st. Mgła po południu już utworzyła się w rejonie Zatoki Pomorskiej.

Letnie ciepło ogrzeje zimą ścieżki rowerowe

Holendrzy mają niecodzienny pomysł na to, jak ograniczyć ilość wypadków, jakim zimą ulegają rowerzyści. Chcą gromadzić ciepło, które latem nagrzewa ścieżki rowerowe, i używać go do topienia lodu pokrywającego trasy w mroźnych miesiącach.

Kolejne dni podobne do siebie jak drzewa w lesie

Nadchodzące dni będą do siebie bardzo podobne. Poranki upłyną pod znakiem chmur i mgieł, popołudniami ma być już z kolei pogodnie. Termometry pokażą wysokie, jak na listopad, wartości. Dopiero w niedzielę aura się popsuje.

Dominikana pod wodą. Wojsko ewakuuje ludność

Dominikanę zalewa deszcz. Opady, za którymi stoi zalegający nad krajem front atmosferyczny sprawiły, że dotąd swoje domy musiało opuścić ponad 12 tysięcy mieszkańców kraju. Do walki z żywiołem zaangażowano wojsko.

Wielkie przygotowania do oglądania "najwspanialszego fenomenu natury"

Już tylko godziny dzielą nas od całkowitego zaćmienia Słońca. Choć na własne oczy zobaczą je tylko ci, którzy wybrali się na północ Australii, na tvnmeteo.pl podziwiać "najwspanialszy fenomen natury" będą mogli wszyscy zainteresowani. Póki co zobaczcie, jak przygotowują się na nie obecni na miejscu miłośnicy astronomii z całego świata.

Birma nadal się trzęsie. Już 26 ofiar

Do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi w Birmie - poinformowali przedstawiciele Czerwonego Krzyża. We wtorek wstrząsy o sile 4,8 w skali Richtera wystąpiły w pobliżu stolicy kraju Najpjidaw - podała państwowa telewizja.

Rozpad cząstek, który zdarza się trzy razy na miliard. Namiesza w teoriach?

- Supersymetria może nie jest martwa, ale ostatnie wyniki z pewnością umieściły ją w szpitalu - podsumowuje ostatni eksperyment w CERN profesor Chris Parkes. Naukowcom udało się w Wielkim Zderzaczu Hadronów wykryć jeden z najrzadszych rozpadów cząstek obserwowanych w naturze. Według części fizyków to odkrycie jest poważnym ciosem dla popularnej teorii supersymetrii. Jej zwolennicy twierdzą jednak, że wynik nie spędza im snu z powiek.

W październiku pogoda szaleje. Zobacz to w trzy minuty

Październik do nudnych miesięcy nie należy. Na zdjęciach z wszystkich jego 31 dni mocno zaznaczają się fronty atmosferyczne, głównie znad Atlantyku, przynoszące arktyczne powietrze i spore porcje deszczu. Animację październikowej pogody przygotowała Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT).

Jazdę utrudnią tylko poranne mgły

We wtorek kierowcy będą się zmagać z porannymi utrudnieniami na drogach. Mgły i zamglenia lokalnie mogą ograniczyć widzialność do 100 m. W ciągu dnia warunki się poprawią i pogoda nie powinna przeszkadzać w podróżach.

Wyż zapewni nam rozpogodzenia

Po ustąpieniu porannych mgieł w ciągu dnia wyż przyniesie nam rozpogodzenia. Tylko na południowym wschodzie rano może się mocno chmurzyć, a nawet mżyć, ale w ciągu dnia przejaśni się również w tym regionie. Nadal będzie dość ciepło - do 10 st. C.

Toskania woła o pomoc

Władze Toskanii w środkowych Włoszech poprosiły wojsko o natychmiastową pomoc w usuwaniu skutków powodzi. Największe straty odnotowano w rejonie miast Massa i Carrara. Trudna sytuacja utrzymuje się też w Umbrii i Lacjum. W niedzielę w niektórych miejscach Półwyspu Apenińskiego w ciągu kilku godzin spadło 200 litrów wody.