Najnowsze

Najnowsze

Tak zimno nie było od prawie 30 lat

Chiny przeżywają wyjątkowo mroźną zimę. Choć panujące tam temperatury nie dorównują światowym rekordom, to synoptycy obliczyli, że w tym roku są najniższe od prawie trzech dekad. Nie wszystkich jednak takie warunki martwią.

Wyprzedaż dla marzycieli. W ofercie m.in. wyrzutnia wahadłowców

Kosmos jeszcze nigdy nie był tak blisko. Wszyscy śniący o międzyplanetarnych podróżach mogą zgłosić się do NASA i kupić np. wyrzutnię wahadłowców lub pas, na którym lądowały promy kosmiczne. Po cięciach budżetu agencja wyprzedaje część swojego majątku.

Niedziela na biało: przebudzenie bałwanów

Pogłoski o mojej śmierci są wysoce przesadzone, zdaje się mówić śnieżna zima i przedstawia dowody. Niedziela w wielu miejscach w naszym kraju upłynęła pod znakiem opadów śniegu. Prószyło na południu i w centrum Polski. Zdjęcia nadesłali Reporterzy 24.

Pogoda na 16 dni: mróz wróci na weekend

Zbliżające się dni nie przyniosą diametralnej zmiany warunków atmosferycznych - wynika z długoterminowej prognozy pogody TVN Meteo. Bądźmy jednak przygotowani na delikatne tchnienie mroźnej zimy. Na kilka dni temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera.

Ciągle pada? Łatwiej złapiesz grypę żołądkową

Bóle głowy, trudności z koncentracją, zmęczenie - za złe samopoczucie często winimy pogodę i niekorzystny biomet. Dotąd nie doszukiwaliśmy się natomiast meteorologicznych przyczyn grypy żołądkowej. Jednak według najnowszych badań większa ilość opadów deszczu i intensywne burze mogą powodować rozstrój żołądka u mieszkańców niektórych części Europy.

Śnieg i deszcz spowalniają jazdę

Utrzymujące się niemal w całym kraju opady śniegu i śniegu z deszczem to główne utrudnienia, na które narażeni są w niedzielę kierowcy. Na zachodzie kraju może popadać deszcz. Na Podlasiu i Ziemi Łódzkiej zmotoryzowani powinni uważać na lokalnie śliskich drogach.

Tasmania walczy ze skutkami pożarów

Ponad 100 domów i innych budynków spłonęło od piątku w Tasmanii, w pożarach lasów wywołanych przez falę upałów. Strażacy wciąż zmagają się z 20 wyizolowanymi pożarami na terenie wyspy. Choć na Tasmanii temperatury lekko się obniżyły, na kontynencie australijskim nadal pną się w górę i według synoptyków wkrótce mogą przekroczyć dotychczasową rekordową wartość 50,7 st. C.

Węgierskie sowy zdobywają miasta

Węgierskie sowy uszate postanowiły zakosztować miejskiego życia. Ostatnio coraz więcej tych ptaków widują mieszkańcy Debreczyna - drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Eksperci przewidują, że coraz więcej uszatek będzie w miastach nie tylko zimować, ale mieszkać na stałe.

Stany ostrzegawcze na rzekach zachodniej i północnej Polski

Podnoszą się poziomy wód na rzekach północnej i zachodniej Polski. To skutek obfitych opadów deszczu i silnego wiatru, a miejscami topniejącego śniegu. Od Warmii i Mazur przez Pomorze, Ziemię Lubuską po Śląsk wody przekraczają stan ostrzegawczy, a w kilku miejscach na Dolnym Śląsku przekroczyły stany alarmowe.

Boże Narodzenie z przelotnym śniegiem i lekkim mrozem

Mieszana, jesienno-zimowa pogoda będzie towarzyszyć prawosławnym Polakom obchodzącym dziś wigilię Bożego Narodzenia. Wychodząc na wieczorne nabożeństwa powinni zabrać parasole chroniące przed opadami deszczu ze śniegiem. Tym ze wschodnich regionów radzimy się ciepło ubrać, bo synoptycy zapowiadają tam lekki mróz i przelotne opady śniegu.

Wilki podchodzą coraz bliżej Olsztyna

Wilki pojawiły się w podolsztyńskich lasach. Pracownicy Nadleśnictwa Nowe Ramuki dwukrotnie sfilmowali przedstawiciela tego gatunku, który pojawił się w lasach leżącej 10 km od stolicy Warmii i Mazur Rusi.

W trzy kwadranse zamarzła Żółta Rzeka. I to za dnia

Wystarczyło niespełna 45 minut, by wodospad Hukou na chińskiej Żółtej Rzece zamarzł. Znawców słynnej Huang He dodatkowo dziwi fakt, że pokrywa lodowa powstała za dnia. Skuta lodem rzeka wygląda malowniczo, ale niestety turyści nie mogą jej oglądać.

Sterowce opanują niebo? Amerykanie stworzyli współczesną wersję zeppelina

Nowy rodzaj sterowca finansowanego przez amerykańską armię czeka na swój pierwszy próbny lot. Ten model statku powietrznego budowany przez firmę Aeros niedługo może zrewolucjonizować transport - i to nie tylko powietrzny. Ma mieć świetną ładowność i prędkość, zużywać mało paliwa, a dzięki pionowemu startowi i lądowaniu docierać nawet do niedostępnych miejsc.

Pierścienie, żarówki, kaniony. Efektowne pokazy na Słońcu w 2012 roku

Rozbłyski słoneczne nie należą do rzadkich zdarzeń, ale wciąż potrafią fascynować kolorami, dynamiką czy kształtami, jakie przybierają towarzyszące im wyrzuty masy. Niektóre wyróżniają się niezwykłą siłą wpływającą na otoczenie Ziemi. Przypominamy kilka najciekawszych takich zdarzeń na powierzchni naszej gwiazdy z minionego roku.

Prognoza pogody dla kierowców: deszcz, mżawka i śnieg

Od wczesnego rana kierowcy w większości regionów muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi przez opady. W części regionów pada deszcz, a na niektórych terenach deszcz ze śniegiem i przelotny śnieg. Prognozy pogody na sobotę przewidują lepsze warunki tylko dla Pomorza, Kujaw i Ziemi Łódzkiej.

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Alaski. Alarm przed tsunami odwołany

Amerykańskie służby odwołały ostrzeżenie przed tsunami, jakie obowiązywało przez dwie godziny dla wybrzeży południowo-zachodniej Alaski i wybrzeży prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku wydało je po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wcześniej ten rejon. Zaobserwowano po nim niewielką, kilkunastocentymetrową falę.

Tasmania w ogniu. Ludzie uciekali z domów

Rekordowa fala upałów w Australii. Przekraczające 40 st. Celsjusza w cieniu temperatury spowodowały pożary buszu na Tasmanii. Tysiące osób na wyspie opuściły swoje domy z powodu zagrożenia. Mocno ucierpiała miejscowość Dunalley na południowym wschodzie wyspy, gdzie spłonęło co najmniej 85 domów i kilka innych budynków.

Trudne warunki na bieszczadzkich połoninach

Ratownicy GOPR ostrzegają turystów wybierających się na szlaki w wyższych partiach Bieszczad. Na połoninach Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Haliczu, Wielkiej Rawce, Szerokim Wierchu i w innych miejscach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego i panują trudne warunki turystyczne. Żeby uniknąć zagrożenia, lepiej wybrać się na spacer w doliny.

Prognoza pogody na sobotę: szaro i mokro

Prognoza pogody na sobotę nie przynosi większych zmian w porównaniu do poprzednich dni. Front atmosferyczny sprawi, że w całym kraju będzie pochmurno i mokro - popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Wszystkie regiony odnotują dodatnie temperatury.

Brazylia podwójnie dręczona: susza i powódź jednocześnie

Brazylia zmaga się z dwoma przeciwstawnymi katastrofami pogodowymi: falą powodzi i ostrą suszą. Ulewne deszcze spowodowały podniesienie lokalnych rzek w rejonie Rio de Janeiro i doprowadziły do śmierci jednej osoby. W tym samym czasie na północnym wschodzie kraju schną uprawy na ogromnych obszarach, bydło pada na wysuszonych pastwiskach, a elektrownie wodne tracą moc.

Groźne oblicze australijskiego klimatu

W Australii nastała fala silnych upałów. Mieszkańcy kontynentu zmagają się z około 40-stopniowymi temperaturami, przez które dochodzi m.in. do pożarów lasów.

"Mały krok..." Armstronga na Księżycu nie był spontaniczny?

"To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości" - powiedział Neil Armstrong stawiając pierwszy ludzki krok na Księżycu. Autentyczność tego wydarzenia nie rodzi większych wątpliwości. Pojawiły się jednak pytania, na ile spontaniczna była wypowiedź astronauty. Jego brat twierdzi, że przygotował ją sobie jeszcze na Ziemi.

Zmasowany atak limfocytów pokona raka?

W ludzkim organizmie występuje ich niewiele, choć mogą być skuteczną bronią w walce z rakiem. Mowa o limfocytach Tc. Japońskim naukowcom udało się je jednak pomnożyć, co niesie nadzieję na nową terapię antyrakową.