Najnowsze

Najnowsze

Jazdę utrudnią tylko poranne mgły

We wtorek kierowcy będą się zmagać z porannymi utrudnieniami na drogach. Mgły i zamglenia lokalnie mogą ograniczyć widzialność do 100 m. W ciągu dnia warunki się poprawią i pogoda nie powinna przeszkadzać w podróżach.

Wyż zapewni nam rozpogodzenia

Po ustąpieniu porannych mgieł w ciągu dnia wyż przyniesie nam rozpogodzenia. Tylko na południowym wschodzie rano może się mocno chmurzyć, a nawet mżyć, ale w ciągu dnia przejaśni się również w tym regionie. Nadal będzie dość ciepło - do 10 st. C.

Toskania woła o pomoc

Władze Toskanii w środkowych Włoszech poprosiły wojsko o natychmiastową pomoc w usuwaniu skutków powodzi. Największe straty odnotowano w rejonie miast Massa i Carrara. Trudna sytuacja utrzymuje się też w Umbrii i Lacjum. W niedzielę w niektórych miejscach Półwyspu Apenińskiego w ciągu kilku godzin spadło 200 litrów wody.

Śnieżyca zasypała północ Chin

Pozamykane szkoły, nieczynny transport publiczny, gigantyczne korki. To efekt śnieżyc, jaka niespodziewanie nawiedziła północno-wschodnią prowincję Chin Jilin.

Poznali drogę do manipulacji czasem

Czy zauważyliście, że kiedy dobrze się bawicie, czas leci szybciej, a w kolejce strasznie się rozwleka? Naukowcy są na dobrym tropie, żebyśmy mogli tym czasem manipulować w zależności od potrzeb.

Katar by night: tam nie oszczędzają energii

Jasno rozświetlone autostrady i główne miasta, oślepiający blask toru wyścigów wielbłądów - tak prezentuje się nocą Katar z orbity. Zdjęcia tego państwa wykonali astronauci Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Polski gondolier z Wenecji: dziś już mniej wody

Za mieszkańcami Wenecji jedna z największych powodzi od 1872 roku. Na własne oczy widział ją Jakub Rekwirowicz, który pracuje w mieście jako gondolier. Opowiadał on Jarosławowi Kuźniarowi na antenie TVN24, jak wyglądała i jak obecnie wygląda sytuacja w Wenecji.

Przebiegli 10 km w rozrzedzonym powietrzu

Osiem tysięcy zawodników wzięło udział w biegu na 10 km na wysokości 3600 m n.p.m. Głównie byli to rdzenni mieszkańcy Boliwii, przyzwyczajeni do oddychania na dużych wysokościach, ale pojawili się też żądni wrażeń przyjezdni.

Gęsta mgła opadła rano na Łódź

Poniedziałkowy poranek w Łodzi był bardzo mglisty. Na szczęście obyło się bez ingerencji tego zjawiska atmosferycznego w pracę miejscowego lotniska. Jedynymi, którzy zmagali się z mgłą, byli tak naprawdę łódzcy kierowcy.

Plac Św. Marka jak Basen Narodowy

Trzy czwarte Wenecji stoi w wodzie. Ulewny deszcz zaczął padać w sobotę po południu i spowodował podniesienie się poziomu wody do wysokości 150 cm powyżej poziomu morza. To w historii pomiarów szósta największa powódź w tym mieście.

Zatrzęsienie zórz na północnym niebie

Ten rok, zdaniem naukowców, będzie obfitował w spektakularne zorze polarne. Stanie się tak dzięki temu, że na przełomie lat 2012-2013 Słońce będzie przechodziło maksimum swojej aktywności.

Powoli zacznie się wypogadzać

Południe, południowy wschód, a także regiony nadbałtyckie - to tu w poniedziałek możemy się jeszcze spodziewać opadów. Dzień zapowiada się ciepło - słupki rtęci podskoczą nawet do 11 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku. Ponadto synoptycy zapowiadają, że nad morzem może silniej powiać.

Powodzie i śnieg na południu Hiszpanii

Oczy całego świata zwrócone są dziś na Włochy, która zmaga się z jedną z największych powodzi w historii, ale trudna sytuacja pogodowa panuje też na południu Hiszpanii. Poranne opady deszczu w prowincji Almeria, rzędu 30 l m/kw. w godzinę, doprowadziły do licznych podtopień i powodzi. Z kolei w Górach Betyckich spadło 10 cm śniegu.

W Birmie coraz więcej ofiar. Zawaliły się dwa klasztory i most

Z siłą 6,8 st. w skali Richtera zatrzęsła się ziemia w Birmie, co odczuli nawet mieszkańcy sąsiedniej Tajlandii. Trzęsienie pozbawiło życia 13 osób, a 40 raniło, jak poinformowała organizacja pozarządowa Save The Children. Przez wstrząsy zawaliły się dwa klasztory i most na rzece Irawadi.

Front od Pomorza po Małopolskę

W ciągu następnej doby przez Polskę od Pomorza po Małopolskę przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Zrobi się chłodniej.

Ogromne szanse na to, żeby rok 2012 był najcieplejszy od 117 lat

Rok 2012 prawdopodobnie będzie najcieplejszym rokiem w w Stanach Zjednoczonych od 117 lat, a więc od czasu, w którym zaczęto prowadzić pomiary temperatury. Szanse na to, że październikowe ochłodzenie odbierze mu tytuł, są znikome. Żeby tak się stało, w listopadzie i w grudniu musiałoby być rekordowo zimno.

Falbanki, gąbki i ostatnie podgrzybki

W polskich lasach można natknąć się na nie lada okazy grzybów, niestety często niejadalnych. Gatunki o kształtach falbanek czy też gąbek można jedynie podziwiać. Tych, które nadają się do spożycia, niedługo już nie zobaczymy.

Natura nie oszczędza Haiti. Śmiertelne ofiary i widmo głodu

Natura w ostatnim czasie nie oszczędza Haiti. Dwa tygodnie temu przez kraj przeszedł huragan Sandy, a już w piątek i sobotę zalewała go powódź. Za jej sprawą wielu ludzi straciło dach nad głową i trafiło do schronisk, w których jednak nie ma co jeść. Jak zaznaczają organizacje humanitarne, krajowi grozi głód i epidemia cholery.

Sandy oszczędziła Papę Smerfa

Huragan Sandy oszczędził miejsce, w którym przygotowywane są rekwizyty do dorocznej parady balonów z okazji Święta Dziękczynienia, jaką organizuje dom towarowy Macy's. Woda nie wdarła się na teren studia w Moonachie w New Jersey, dzięki czemu uświetniające paradę postaci - wśród nich m.in. Papa Smerf - są gotowe do latania nad Nowym Jorkiem.

UFO w gwiazdozbiorze Panny?

Spokojnie, to nie UFO. NASA wykonała niezwykłe kosmiczne zdjęcie, na którym zajesrtowała obiekt przypominający latający spodek. W rzeczywistości to cała galaktyka. NGC5010 "niebawem" jednak straci swój niezwykły kształt, bo już umiera.