Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: popada i zagrzmi. Temperatury nie dopiszą

Pogoda w ostatni dzień długiego weekendu może działać na nas przygnębiająco. Ma być pochmurno i deszczowo, a w części regionów synoptycy zapowiadają burze. Temperatury poniżej 20 stopni w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza sprawią, że raczej nie nazwiemy tej niedzieli ciepłą.

All inclusive - słońce, deszcze, burze dla wszystkich wczasowiczów

Pogoda w niedzielę nie dopisze ani w górach, ani nad morzem, ani w krainie tysiąca jezior. Wszędzie pojawią się przelotne opady deszczu i burze, ale synoptycy nie wykluczają chwilowych rozpogodzeń. W niewielu popularnych kurortach wypoczynkowych wartości na termometrach przekroczą 20 st. C.

Gdy pada deszcz, chwyć deskę i ślizgaj się po kałużach

Pogoda w długi weekend nie pokazuje się z najlepszej strony, dając pole do popisu ludzkiej kreatywności. Pomysłów jest wiele, a przykładem świecą surferzy z Chałup, wykorzystujący głębokie kałuże na okolicznych parkingach. I zachęcają, by zamiast okupować domy i knajpy, swój czas wolny spędzać w sposób aktywny i wesoły.

W Lubuskiem staną cztery astrobazy

W Polsce powstaną cztery nowe astrobazy - nieduże obserwatoria astronomiczne z zapleczem na pracę biurową. Ośrodki zostaną wybudowane za unijne fundusze i pomogą popularyzować astronomię i nauki ścisłe zarówno wśród najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców regionu lubuskiego.

Rozpoczęło się astronomiczne lato

21 czerwa w sobotę o godzinie 12.51 Słońce wstąpiło w znak Raka. Znalazło się w maksymalnej wysokości kątowej nad równikiem niebieskim, co oznacza moment rozpoczęcia astronomicznego lata.

Śmierć czyha nad wodą. Od maja utonęło ponad 100 osób

Wysokie temperatury i słoneczna aura sprzyjają spędzaniu wolnego czasu w pobliżu kąpielisk. Z wypoczynkiem nad wodą wiążą jednak niebezpieczeństwa. Tylko od początku maja utonęło ponad 100 osób. Ratownicy WOPR przestrzegają m.in. przed korzystaniem z kąpielisk pod wpływem alkoholu.

Śliskie drogi, ograniczona widzialność

Warunki drogowe w sobotę nie będą najlepsze. Opady deszczu i lokalne burze mogą utrudniać bezpieczną jazdę. W trakcie wyładowań wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h.

Prognoza na pięć dni: deficyt słońca i ciepła

- Cały czas płynie do nas chłodne powietrze - informuje prezenterka TVN Meteo Maja Popielarska. Skutki będziemy odczuwać przez kilka najbliższych dni - w większości regionów temperatury nie przekroczą 20 stopni. Do tego musimy się nastawić na sporo pochmurnych chwil z deszczem, a nawet burzami.

Upalne południe Europy, burze tylko Chorwacji

W sobotę na południu Europy zawitają upały. Coraz mniej burz i chmur będzie psuło turystom wakacje. Niestabilna pogoda będzie wciąż panować w Chorwacji. W basenie Morza Śródziemnego temperatury będą się wahać od 20 st. C do powyżej 40 w Izraelu.

Czosnkowy oddech? Jest na to rada

Czosnek nadaje potrawom charakterystyczny smak. Często stosowany w kuchniach świata, ma istotną wadę: nieprzyjemny zapach z ust po zjedzeniu takiej potrawy utrzymuje się długo po posiłku. Naukowcy z USA wiedzą już, co neutralizuje ten odór.

Komunikat dla alergików

W atmosferze dominują alergeny pyłku traw. W najbliższych dniach ich stężenie pyłku traw będzie utrzymywało się na stabilnym - średnim i wysokim poziomie.

ISS ma nową antenę. Jej montaż przedłużył się o niemal godzinę

Dwaj rosyjscy kosmonauci Oleg Artemjew i Aleksandr Skworcow pierwszy raz w życiu wyszli w przestrzeń kosmiczną. Doszło do tego w czwartek 19.06, spacer kosmiczny transmitowała na żywo stacja telewizyjna NASA. Wyjście miało trwać sześć i pół godziny, ale wystąpiły problemy techniczne i cała operacja przedłużyła się o niemal godzinę - do siedmiu godzin i dwudziestu minut.

Piorun uderzył w samochód. Dwudziestolatka uratował ojciec

W USA pewien 20-latek na własnej skórze przekonał się, jak niebezpieczne są pioruny. Jeden z nich trafił prosto w jego auto. Błyskawica uderzyła w pojazd chwilę po tym, jak nastolatek wsiadł do środka i zamknął drzwi. Dzięki przytomności jego ojca, który natychmiast rzucił się z gaśnicą, by zdusić snop iskier wydobywający się z pojazdu, chłopak nie zginął w płomieniach.

Prognoza pogody na dziś: wszędzie przelotnie popada. Lokalnie burze i silny wiatr

Weekend rozpocznie się pod znakiem przelotnych opadów deszczu oraz lokalnych burz. Synoptycy prognozują, że zagrzmi w kilku województwach w pasie od północnego wschodu, przez centrum aż do Polski zachodniej i południowo-zachodniej. Utrzyma się niekorzystny biomet i komfort termiczny, mimo stosunkowo niewysokich wartości na termometrach oscylujących na poziomie 16-21 st. C.

Opady i burze wymuszą ostrożną jazdę

Meteorolodzy ostrzegają, że warunki na drogach pogorszą się w całej Polsce. Miejscami będzie ślisko, a widzialność pozostawi wiele do życzenia z powodu utrzymujących się przelotnych opadów deszczu. W kilku regionach podróż uprzykrzą burze, podczas których spadnie do 30 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h.

Będzie grzało i grzmiało. Żaden turysta nie zmarznie, ale wielu zmoknie

W piątek we wszystkich popularnych regionach turystycznych na świecie i w Europie będzie mniej lub bardziej gorąco - termometry wskażą od około 20-30 st. C do nawet powyżej 40 st. C. Jednak nie wszędzie niebo będzie pogodne i czyste. W wielu, szczególnie europejskich kurortach, niebo przysłonią ciemne chmury i niewykluczone są gwałtowne burze.

Ponad 50 pielgrzymów zmarło wskutek upału i pragnienia

Wskutek upału, pragnienia i straszliwego tłoku w miejscach modlitwy zmarło od początku tygodnia ponad 50 spośród około miliona pielgrzymów, którzy udali się do sanktuarium wyznawców islamu w Sehwanie na południu Pakistanu - podała pakistańska policja.

Przelotne opady i burze uprzykrzą dzień urlopowiczom

Pogoda w piątek nie ucieszy nikogo, kto ten dzień chciał spędzić nad morzem, w otoczeniu górskich szczytów lub planował odprężający rejs po malowniczych jeziorach Warmii i Mazur. Wszędzie bowiem synoptycy zapowiadają pojawienie się przelotnych opadów, gwałtownych burz i stosunkowo niewysoką temperaturę.

Małe puszczyki wyrzucone z gniazda przez rodziców

Pisklęta najczęściej spotykanej sowy w Europie właśnie opuściły gniazda na terenie Nadleśnictwa Spychowo (woj. warmińsko-mazurskie). Rodzice wyrzucili swoje nielatające dzieci z domu. Jest to naturalna kolej rzeczy. Każdy puszczyk uczy się w ten sposób życia. Przed pisklętami stoi teraz wyzwanie rzucone przez dorosłość.

Pająki coraz częściej urozmaicają swoją dietę o ryby

Na całym świecie można spotkać pająki, które owadzią dietę od czasu do czasu wzbogacają o ryby. Takich gatunków jest więcej, niż dotychczas sądzono. Przypadki polowań na ryby dokumentują zoologowie ze Szwajcarii i Australii na łamach "PLOS ONE".