Najnowsze

Najnowsze

Astronauci wyszli w przestrzeń kosmiczną. Naprawiali poważną awarię na ISS

Dwóch astronautów z załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) opuściło pokład stacji i wyszło w przestrzeń kosmiczną, aby naprawić awarię jednego z dwóch systemów chłodzenia stacji. Spędzili na zewnątrz pięć i pół godziny. Prace będą kontynuowane w poniedziałek. Całą operację można było obejrzeć w bezpośredniej transmisji.

Astronauci wyposażeni w fajki jak nurkowie. To na wypadek, gdyby woda zalała im hełmy

Obecność człowieka na orbicie okołoziemskiej wymaga wykorzystania wielu zaawansowanych technologii, jednak czasem sprawdzają się najprostsze rozwiązania. Właśnie taki pomysł wykorzystali astronauci Rick Mastracchio i Mike Hopkins, żeby zabezpieczyć się na wypadek usterki skafandra podobnej do tej, jaka w lipcu zagroziła ich koledze. Ich awaryjne rozwiązanie to... zwykłe plastikowe rurki przypominające fajki do nurkowania.

Prognoza pogody na pięć dni: święta z deszczem i z rozpogodzeniami

Najbliższe dni będą pochmurne i deszczowe. Rozpogodzenia pojawią się jedynie na południowym wschodzie kraju. Pogodnie zrobi się w Wigilię. Synoptycy zapowiadają, że wówczas popada jedynie na zachodzie. Pogodna aura utrzyma się w naszym kraju jeszcze w pierwszy dzień świąt, jednak następnego dnia na nowo strefa opadów obejmie zasięgiem przeważającą część Polski. Wartości temperatury będą zbliżone, w ciągu kolejnych pięciu dni odnotujemy od 3 do 8 st. C.

Najważniejsze wydarzenia 2013 roku w TVN Meteo

Rok 2013 zafundował nam chwile, o których będziemy jeszcze długo pamiętać. Zaczęło się od wybuchu kosmicznej skały nad Uralem, skończyło śniegiem na wielbłądzich garbach. Przygotowaliśmy dla Was subiektywne zestawienie najważniejszych momentów roku.

Dwa ośrodki niżowe nad Europą. Sprowadzą deszcz, śnieg, chłód i wiatr

-Nad Europą znajdują się strefy opadów, głównie na północnym zachodzie - zaznacza prezenterka TVN Meteo Anna Dec. - Atlantyk oddaje cały czas ciepło, przez co gromadzi się dużo wilgoci, a co za tym idzie - także głębokie, aktywne niże i szerokie strefy opadów, przynoszące miejscami ulewny deszcz, a na północy nawet śnieg - tłumaczy prezenterka.

Leczenie nowotworów za pomocą wirusa HIV najważniejszym naukowym dokonaniem roku

Przeprogramowanie układu odpornościowego przy wykorzystaniu wirusa HIV, opracowanie nowej generacji tańszych ogniw fotowoltaicznych z perowskitów oraz wytworzenie w warunkach laboratoryjnych zminiaturyzowanych wersji ludzkich narządów wewnętrznych to według magazynu "Science" największe dokonania naukowe 2013 roku. Z kolei "Nature" wyróżnił prace Rosjanina Wiktora Grochowskiego nad meteorytem czelabińskim i chińskiej wirusolog Hualan Chen nad wirusem ptasiej grypy H7N9.

Irlandia sprząta po potężnej wichurze

Potężne wichury przetoczyły się przez Irlandię. W wyniku gwałtownego załamania pogody zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych. Silne porywy wiatru wyrządziły sporo szkód. Od prądu odciętych zostało kilka tysięcy odbiorców, na szczęście do piątkowego poranka elektryczność została przywrócona.

Chicago skute lodem. Pokrywa na Michigan większa o 650 procent

Nad częścią stanu Illinois przechodzą potężne burze śnieżne, które - prócz obfitych opadów - niosą ze sobą niskie temperatury. W efekcie tego szczególnie niebezpiecznie robi się na jeziorze Michigan, na drogach i chodnikach. Władze ostrzegają mieszkańców przez oblodzonymi nawierzchniami, a meteorolodzy informują, że sytuacja szybko się nie poprawi.

Prognoza pogody na dziś: zmokniemy, ale nie zmarzniemy

W piątek w wielu miejscach kraju pojawią się opady deszczu. Pogoda dopisze jedynie mieszkańcom południowej i południowo-wschodniej części kraju. Synoptycy zapowiadają, że będzie to kolejny całkiem ciepły dzień - termometry odnotują do 6 st. C.

Deszcz pogorszy warunki na drogach. Warto zachować ostrożność

Kierowcy, którzy planują dziś podróże po drogach zachodniej, północnej i północno-wschodniej części kraju, będą musieli wykazać się szczególną ostrożnością, bo pogoda nie będzie im sprzyjać. W pozostałej części kraju, synoptycy nie spodziewają się pogorszonych warunków drogowych, choć o poranku mogą lokalnie pojawić się mgły.

Dwa kangury skatowały dziewczynę. Kopały ją, drapały i szarpały za włosy

Młodą Australijkę zaatakowały dwa kangury szare. - Myślałam, że nie wyjdę z tego cało - przyznała młoda mieszkanka miasta Maitland w Nowej Południowej Walii. Zwierzęta raniły dziewczynę ostrymi pazurami, pozostawiając głębokie zadrapania na klatce piersiowej i nogach i wiele siniaków. Uratował ją dziadek, który przegonił je kijem.

Gęsta mgła długo nie opuści Indii. Eksperci ds. rolnictwa przerażeni

Dwa stany w północnej części Indii zasnuła gęsta mgła. Opar sparaliżował pracę na lotniskach, wywołał także spore utrudnienia w ruchu kolejowym i drogowym. Eksperci twierdzą, że tak gęsta mgła może okazać się fatalna dla upraw - odcięte od dostępu do światła słonecznego rośliny mogą nie rozwijać się prawidłowo.

Trwa wędrówka frontów nad Europą

Liczne fronty atmosferyczne zdominowały północno-zachodnie obszary Europy. Sprowadzają tam opady deszczu, a sytuację pogarsza miejscami bardzo silny wiatr. Centrum i wschód naszego kontynentu pozostają jeszcze spokojne, a na południu wyż zapewnia sporo słońca.

Na zachodzie ślisko od deszczu

Suche drogi i dobra widzialność - na takie warunki mogą liczyć kierowcy w większości kraju. Niebo pozostanie pogodne, a synoptycy nie przewidują mrozów, przez które na drogach mogłaby powstać gołoledź. Jedynie na zachodnich krańcach kraju komfort jazdy może być ograniczony.

"Znalazłem wrota do piekieł"

Starożytni Grecy wierzyli, że wejście do podziemi znajdowało się gdzieś w Turcji. Dante odkrył je na obrzeżach Florencji. A ja wrota do piekieł znalazłem w Turkmenistanie - ogłosił dziennikarz amerykańskiego magazynu podróżniczego "Condé Nast Traveler". To płonąca dziura w ziemi w małej wiosce Derweze, która znajduje się na środku pustyni Kara-kum.