Najnowsze

Najnowsze

Komunikat dla alergików

Brzozy już definitywnie zakończyły pylenie. Jeszcze jedynie w górach można spodziewać się niskiego stężenia pyłku brzozy. Ale uwaga, gdyby ktoś planował wyjazd na północ Europy, tam nadal są bardzo wysokie stężenia pyłku brzozy.

Pogoda na pięć dni: aż do końca tygodnia plucha i burze z gradem

- Pogoda nie pozwoli, by ktokolwiek zmarzł, ale także by parasole pokryły się kurzem - przewidują meteorolodzy. Do końca tygodnia utrzymają się temperatury około 20 st. C oraz przelotne opady deszczu. - W tym tygodniu jednak miejscami niebo nad Polską zagrzmi - przestrzega synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski dodając, że burzom będą towarzyszyły wichury, ulewy oraz opady gradu.

Wystrzały i malownicze smugi na niebie. Dziś w nocy najlepiej oglądać Eta Akwarydy

Dzisiejszej nocy, a także we wtorek na krótko przed świtem, niebo rozświetlą rozbłyski jednego z najbardziej efektownych rojów meteorów - Eta Akwarydów. Meteory te są bardzo jasne i często zostawiają po sobie smugi. Chociaż na półkuli północnej są trudniejsze do obserwacji niż na południowej, warto zerwać się przed świtem, by zobaczyć, jak efektownie "wystrzeliwują" nad horyzont.

Inwazja pożeraczy much na Istrię. Mieszkańcy wznoszą barykady

Centymetrowej wielkości żabki okazały się ogromnym problemem dla miasteczka Valbandon na Istrii. Zamiast trzymać się swojego naturalnego środowiska, czyli miejscowego stawu, wychodzą na ulice i dostają się do budynków. Zdesperowani mieszkańcy próbują je powstrzymać, stawiając barykady.

Pogoda podzieliła Polskę

W sobotę w Polsce mieliśmy dwa pogodowe światy. Większą część kraju zdominowały ciężkie, szare chmury i opady deszczu. Tymczasem na Pomorzu błękitne niebo i pogodna aura mimo chłodu zachęcały do spacerów.

Śnieg w Tatrach. Znaleziono zaginioną turystkę

Śnieg zaskoczył turystów, którzy majówkę spędzili w Tatrach. W niedzielę nad ranem na Kasprowym Wierchu leżała 22 centymetrowa warstwa białego puchu. Ratownicy TOPR o poranku poinformowali, że udało im się odnaleźć turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu.

Ranking zabójców. Oto zwierzęta, które uśmiercają najwięcej ludzi

Każdego roku najwięcej ludzi zabijają moskity. Na drugim miejscu tego rankingu znajduje się człowiek. Sporo osób ginie również w wyniku starcia z hipopotamem lub ze słoniem. O tym dlaczego zwierzęta te są agresywne, opowiadał w porannym programie "Wstajesz i weekend" Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

"Nasi bracia i siostry, pogrzebani pod tonami błota, są martwi"

Władze Afganistanu zakończyły akcję poszukiwawczą w miejscowości Hobo Barik (północno-wschodnia część kraju), zniszczonej przez lawinę błotną. - Dalsze poszukiwania pozbawione są sensu, gdyż nie ma szans na odnalezienie żywych ludzi - oświadczył w sobotę wiceprezydent Karim Chalili.

Suche drogi prawie w całym kraju

W niedzielę w większości kraju pogoda będzie sprzyjać podróżującym. Synoptycy jednak zaznczają, że lokalnie pojawi się przelotny deszcz, który nieco pogorszy warunku na drogach.

Gęsty dym nad Koreą Północną. Przeniknął go satelita NASA

Silne zadymienie na południowo-wschodnich krańcach Korei Północnej zaobserwował satelita NASA. Dym pochodził z kilkudziesięciu pożarów rozsianych w rejonie nieopodal z granicy z Koreą Południową. Powodów do niepokoju raczej nie ma - według specjalistów, którzy dokładnie zbadali zdjęcie satelitarne, ogień zapłonął tam na skutek działań rolniczych.

Posiekać, zatopić, zakopać czy wywieźć? Naukowcy o sposobach na pozbycie się wieloryba

Posiekać i wywieźć, zakopać czy może pozostawić w miejscu odnalezienia? To pytanie nurtuje naukowców, którzy co roku na plażach odnajdują zwłoki wielorybów. Ostatnio w mediach głośno jest o martwym płetwalu błękitnym, który od kilku tygodni zalega na jednej z kanadyjskich plaż. Naukowcy postanowili zająć się zwierzęciem. Jednak jak podkreślają, usunięcie tuszy może zająć nawet kilkanaście dni.

Lawina błota zmiotła całą wioskę

Co najmniej 350 osób zginęło po przejściu lawiny błotnej, która w piątek zmiotła z powierzchni ziemi całą wieś w prowincji Badachszan w północno-wschodnim Afganistanie - poinformowała ONZ. Miejscowe władze uznają ponad 2000 osób za zaginione. Cały czas trwa akcja ratunkowa, jednak utrudnia ją brak podstawowego sprzętu.