Najnowsze

Najnowsze

"Bomba wodna" spadła na Florencję. 20 osób rannych

Dwadzieścia osób odniosło obrażenia w wyniku gwałtownej burzy z ulewą, która przeszła w piątek w południe nad Florencją i jej okolicami. Na ulicach miasta zrobiło się biało - pokryła je gruba warstwa gradu.

Meksyk szykuje się na uderzenie Polo. Ewakuacja 18 tysięcy turystów

Meksyk przygotowuje się na nadejście burzy tropikalnej. Mieszkańcy zabezpieczają swoje domy i magazynują zapasy wody pitnej. Natomiast rząd wysłał 8 tys. żołnierzy i policjantów, by zabezpieczali budynki przed grabieżą. W obawie o życie turystów, ewakuowano 18 tys. osób.

Deszcze i burze pokrzyżują plany kierowców

W ciągu dnia warunki na drogach będą na ogół dobre. Jedynie na zachodzie i na południu może przelotnie popadać i zagrzmieć. Zmotoryzowanym radzimy zdjąć nogę z gazu, bo lokalnie drogi staną się śliskie.

Prognoza pogody na dziś: południe i zachód w deszczu. Pojawią się burze

Sobota zapowiada się pogodnie, choć w drugiej części dnia na zachodzie oraz południu może popadać i zagrzmieć. Niestety aura nie będzie sprzyjać meteopatom. W dużej części kraju biomet stanie się niekorzystny. Pocieszeniem będą jednak dość wysokie temperatury (do 25 st. C), które sprawią, że wszystkim zrobi się ciepło.

Fung-Wong wymusił ewakuację 37 tysięcy Filipińczyków. Trzy osoby nie żyją

Tropikalne, ulewne opady deszczu na Filipinach spowodowały, że w piątek, 19 września, ogromna część zurbanizowanych terenów znalazła się pod wodą. Odnotowana suma opadu przekroczyła połowę miesięcznej normy w ciągu zaledwie 6 godzin. Powódź wymusiła zamknięcie urzędów, szkół i błyskawiczne ewakuowanie około 37 tys. ludzi. Śmierć na skutek utonięcia poniosły już trzy osoby.

Komunikat dla alergików

Dobiega końca sezon pylenia roślin. W najbliższych dniach w powietrzu unosić się będą jedynie pojedyncze ziarna pyłku ambrozji, bylicy i pokrzywy i nie będą one stanowiły zagrożenia dla alergików.

"Tu byłem, to widziałem". Najukochańsze metropolie internautów

Zastanawialiście się kiedyś, które miasta są najchętniej fotografowane przez turystów? Serwisy Panoramio, Wikipedia oraz FourSquare są codziennie zalewane tysiącami zdjęć różnych metropolii. Portal Sightsmap porządkuje ten ogrom obrazków w czasie rzeczywistym. Dzięki udostępnionym przez użytkowników współrzędnym geograficznym, tworzy ranking najczęściej fotografowanych miast na świecie.

Gdzie jest Nemo? Może być nawet 400 kilometrów dalej

Kilkutygodniowe rybki "Nemo" pokonują ogromny dystans, który dzieli je oraz sąsiednią populację. Błazenki w stadium larwalnym migrują nawet na 400 km. Naukowcy między innymi z Wielkiej Brytanii zbadali to zjawisko i ustalili przyczynę "przeprowadzki" młodych ryb.

Europejskie kurorty będą na zmianę burzowe i słoneczne

W wielu kurortach Europy niebo będzie pogodne. Burz mogą spodziewać się ci, którzy wypoczywają między innymi na wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Afrykański klimat sprawi, że żar będzie się lał z nieba. Deszczowa aura uprzykrzy czas turystom nad Zatoką Meksykańską.

Słońce, deszcz, burze - takie zjawiska pojawią się w weekend

W ciągu najbliższych dni czekają nas wysokie temperatury. Na termometrach zobaczymy nawet 26 st. C. Jednak prócz słońca, które do tej pory wiernie nam towarzyszyło, mogą pojawić się opady deszczu i burze. Najwięcej wyładowań synoptycy prognozują na zwieńczenie tygodnia.

Prognoza pogody na 5 dni: aura będzie stopniowo coraz gorsza, ale nie coraz chłodniejsza

Przez następne dni pogoda będzie stopniowo się pogarszać. Już w piątek w części województw spodziewane jest stopniowy wzrost zachmurzenia zwiastujący opady deszczu. W sobotę chmury obejmą jeszcze większą część kraju i niewykluczone, by zagrzmiało. Burze pojawią się także w niedzielę, zaś w poniedziałek wszędzie przelotnie pokropi. Tydzień zacznie się miejscami chłodno, a miejscami - gorąco, gdyż termometry wskażą nawet 29 st. C.

Barwy jesieni w obiektywach Reporterów 24

Pierwsza połowa września była wyjątkowo urokliwa. Niemal codziennie towarzyszyło nam słońce. Na termometrach odnotowaliśmy wysokie wartości. Pogodną aurę docenili Reporterzy 24, którzy każdego dnia przesyłali piękne zdjęcia.

Mit piekielnego dzieciństwa planety obaliła analiza "kapsuł czasu" sprzed 4 miliardów lat

Wizja młodej planety Ziemia, skąpanej w oceanach bulgoczącej lawy, w której płoną i topią się skały może okazać się dalece nietrafna. Badacze porównali ze sobą minerały cyrkonu sprzed 15 milionów z odkrytymi niedawno kryształami sprzed 4,3 miliardów lat. Ich wyniki negują dotychczasowe wyobrażenie planety z okresu, którego nazwa odnosi się do helleńskiego piekła.