Najnowsze

Najnowsze

Meteorolodzy mieli swoje święto

Każdego roku 23 marca świętujemy Światowy Dzień Meteorologii. Data nie jest przypadkowa - upamiętnia wejście w życie konwencji o utworzeniu Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) w 1950 roku. W tym roku obchody święta skupiają się na młodzieży i na ich znaczeniu wobec zmieniającego się klimatu.

W 24 godziny ślad po zimie zniknął. Film poklatkowy topniejącego lodu

Zakończył się sezon zwiedzania jednej z największych atrakcji północnej części Ameryki. Zamknięte zostały lodowe jaskinie na Wyspach Apostoła leżących u wybrzeży Jeziora Górnego. Powodem jest topniejący lód, który stanowi zagrożenie dla turystów. A to, w jak szybki sposób gruba pokrywa lodu na jednym z Pięciu Jezior Północnoamerykańskich potrafi zniknąć, przedstawia opublikowany właśnie film. W zaledwie 24 godziny nie ma śladu po zimie.

Prognoza pogody na dziś: deszcz w całym kraju i spadek temperatury

Niedziela niemal w całym kraju będzie pochmurna i deszczowa. Niewykluczone jednak, że miejscami niebo zacznie się przejaśniać. Do kraju napłynie chłodniejsze i bardziej wilgotne powietrze, dlatego temperatura nieco spadnie. Niestety pogoda nie będzie sprzyjać meteopatom - biomet pozostanie niekorzystny.

Śliskie drogi w całym kraju

W niedzielę pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom. W całym kraju możliwe będą opady deszczu, dlatego kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu.

Trzydzieści złotych za każdy dzień w smogu

W Chinach wprowadzono ubezpieczenie od zanieczyszczeń powietrza. Turyści, którzy podczas smogu będą zwiedzać jedno z miast objętych ubezpieczeniem, otrzymają zwrot części kosztów wycieczki. Jest jednak pewien haczyk...

"Mamy tyle wody, ile jest w Egipcie". Polacy osuszają naturalne zbiorniki wody pitnej

- Mamy tyle wody, ile jest w Egipcie i mniej niż Hiszpania, która jest uważana w Europie za kraj praktycznie pozbawiony wody - powiedział wiceminister środowiska. Na jednego mieszkańca Polski przypada niespełna 1/3 metrów sześciennych wody przypadających na przeciętnego mieszkańca Europy. Co gorsza - zamiast chronić naturalne zbiorniki wody pitnej takie jak np. bagna, osuszamy je.

Węglarczyk z Hadfieldem. Jak się mieszka w kosmosie?

Bartosz Węglarczyk rozmawiał z Chrisem Hadfieldem - astronautą, który jako pierwszy Kanadyjczyk odbył spacer w przestrzeni kosmicznej. Hadfield podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zrealizował kilka teledysków, w tym ten do piosenki Space Oddity Davida Bowie. Całą rozmowę zobaczyć można będzie w niedzielę w programie Dzień Dobry TVN.

Prognoza pogody na dziś: kraj podzieli się na dwie strefy - suchą i mokrą

W ciągu dnia utrzymają się lokalne przelotne opady deszczu, ale meteorolodzy nie wykluczają przejaśnień. Mimo chmur będzie także dosyć ciepło - informują synoptycy TVN Meteo zapowiadając temperaturę rzędu od 13 st. C do nawet 21 st. C. Tego dnia meteopaci będą się uskarżać na dolegliwości wywołane niekorzystnym biometem.

"Wiosna" 2013 - śniegi, chłód lód. W tym roku można się opalać

Zasypane drogi, straszące przechodniów sople, zmarznięte bociany, lodowe rzeźby i… bałwany. Właśnie takie "wiosenne" zdjęcia przesyłali Reporterzy 24 dokładnie rok temu. W tym roku jest inaczej. W całym kraju zrobiło się słonecznie i ciepło, a miejscami słupki rtęci przekroczyły 20 st. C.

365 dni na trzech zdjęciach. Projekt wrocławian zachwycił NASA

Słońce kręci na niebie ósemki - można pomyśleć, kiedy popatrzy się na zdjęcia dwóch wrocławian. Przez cały rok fotografowali to, jak "porusza się" słońce, a tak naprawdę pokazywali ruch ziemi wokół tej gwiazdy. Dzięki kamerze i silnikowi ze starej drukarki zrobili łącznie... trzy fotografie. Już opublikowało je NASA.

Pierwsze takie zoo: będzie można zagrać z orangutanami w "kamień, papier, nożyczki"

Orangutany "śmigające" nad głowami będą mogli oglądać odwiedzający zoo w Indianapolis na zmodernizowanym wybiegu dla tych małp. W przeciwieństwie do tych w innych ogrodach, ma być szczególnie rozbudowany w pionie, żeby zwierzęta, podobnie jak w naturze, mogły tam spędzać większość czasów na wysokościach. A to nie koniec atrakcji: gości od małp ma rozdzielać tylko szyba, a na dodatek będą mogli próbować z nimi grać w proste gry.

Mundial na klepisku? W Sao Paulo zaczyna brakować wody

Coraz poważniejsza susza nęka południowo-wschodnią Brazylię. Największa metropolia tego kraju - Sao Paulo może stanąć przed koniecznością racjonowania wody, a ograniczenia jej zużycia lub po prostu niedobory już dają się we znaki w mniejszych miejscowościach. Według ekspertów na poprawę sytuacji nie ma co liczyć, bo dostarczająca zwykle największej dawki wilgoci letnia pora deszczowa była wyjątkowo niełaskawa i właśnie się kończy.