W Peru z powodu powodzi zginęło już co najmniej 80 osób. W ciągu ostatniego miesiąca spadła sześcioletnia suma opadów. Synoptycy zapowiadają, że deszczu będzie jeszcze więcej.
W nocy kierowcy w części kraju będą musieli jechać ostrożnie z uwagi na ograniczające widzialność mgły. W sobotę lokalnie utrudnieniem dla zmotoryzowanych stanie się deszcz.
W Brazylii wykluło się pisklę z czterema kończynami. Właściciel gospodarstwa bał się, że kurczak nie przeżyje nawet kilku godzin. Całe i zdrowe pisklę biega jednak radośnie po zagrodzie.
W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem pogodnego wyżu znad Wysp Brytyjskich, tylko na północnym wschodzie przejściowo pogodę kształtować będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.
W Układzie Słonecznym mamy osiem planet. Jednak, jeśli wprowadzona zostanie nowa definicja planety, ich lista powiększyłaby się o dodatkowe sto ciał niebieskich, w tym Księżyc.
Na Polanie Chochołowskiej coraz liczniej pojawiają się tak lubiane przez turystów krokusy. Ich prawdziwy wysyp nastąpi prawdopodobnie w ciągu dwóch - trzech najbliższych tygodni.
Do Hiszpanii niespodziewanie wróciła zima. W wielu regionach zaczął sypać śnieg i znacznie spadła temperatura. Wszystko przez chłodną masę powietrza, która przyszła z północy.
Kwitnięcie krokusów w Tatrach zwiastuje rychłe nadejście wiosny. Fioletowe dywany kwiatów stanowią nie lada widok, przyciągając swoim urokiem rzesze turystów.
Światowa Organizacja Meteorologiczna dodała kilkanaście chmur i zjawisk im towarzyszących do stworzonego ponad 30 lat temu Międzynarodowego Atlasu Chmur. Znajdą się w nim takie nazwy, jak dziurkacz czy chmura rotorowa.
Tak mało lodu morskiego na obu biegunach nigdy wcześniej nie było. Na początku marca lód morski Arktyki osiągnął rekordowo małą powierzchnię w trakcie zimy. Na przeciwległym biegunie lód morski Antarktyki osiągnął najniższy poziom, jaki pod koniec lata na półkuli południowej kiedykolwiek zarejestrowały satelity. - To interesujące - twierdzą naukowcy.
Choć mogłoby się zdawać, że osuwiska występują jedynie na Ziemi, okazuje się, że pojawiają się także na innych ciałach niebieskich. Naukowcy ogłosili, że takie zjawiska są obecne na jednej z komet.
Mimo rozpoczętej we wtorek wiosny, góry nadal są niebezpieczne. W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Taki stan nie zmieni się przynajmniej do czwartku.
W najbliższym czasie miejscami przydadzą się parasole. Spodziewamy się bowiem opadów deszczu. Przeważnie będą jednak niewielkie i przelotne, a w wielu regionach będziemy cieszyć się słońcem.
Zorza polarna rzadko pojawia się nad Polską. Jednak ubiegłej nocy miejscami na niebie można było dostrzec zielone światła północy. Uchwycił je Mateusz Matusiak z Zachodniopomorskich Łowców Burz. Bądź czujny, ponieważ zorza może pojawić się również najbliższej nocy.
W czeskim ogrodzie zoologicznym przeprowadzono zabiegi odcinania nosorożcom rogów. Ma to zwiększyć ich bezpieczeństwo. - Odcięcie takiego rogu nie wpływa negatywnie na życie zwierzęcia - wyjaśnili pracownicy zoo.
Mieszkańcy Peru zmagają się z potężnymi powodziami i lawinami błotnymi. Bilans ofiar żywiołu cały czas rośnie. Sytuacja w najbliższym czasie może się pogorszyć, ponieważ prognozowana jest kolejna porcja opadów.
Na kominie zakładów chemicznych w zachodniopomorskich Policach osiedliły się dwa sokoły. Ich rodzina niedługo się powiększy. To dobra wiadomość, zważywszy na to, że to gatunek ściśle chroniony.
Jeden z najsłynniejszych współczesnych fizyków teoretycznych świata zarezerwował bilet w Kosmos. Stephen Hawking przyjął zaproszenie od Richarda Bransona, szefa Virgin Galactic - firmy, która ma licencję na turystykę kosmiczną.