Najnowsze

Najnowsze

Poranek z burzami w północnej Polsce

Przed południem nad Pomorzem i Wybrzeżem zawisły burzowe chmury. Wyładowania atmosferyczne pojawiły się również w Wielkopolsce. Do Polski napływa arktyczne powietrze, jednak pod koniec tygodnia pogoda szykuje nam niespodziankę.

Południowa Hiszpania i Sycylia mogą zamienić się w pustynie

Z najnowszych badań wynika, że do 2100 roku basen Morza Śródziemnego może zmienić się bardziej niż przez ostanie 10 tysięcy lat. Krzewiaste zarośla południowej Hiszpanii i Sycylii mają stać się pustyniami i nie być tak atrakcyjne turystycznie, jak są teraz.

Dlaczego warto jeść śniadania?

Korzyści płynących z regularnego spożywania śniadania jest mnóstwo. Nie powinny o tym zapominać ani osoby dbające o zdrowie, ani o figurę.

Sprzątanie - domowa siłownia

Szczuplejsza sylwetka i czysty dom. Te rzeczy idą w parze. Przekonaj się ile kalorii możesz spalić rezygnując z siłowni na rzecz prac domowych.

Malownicza jesień w Chinach

Koniec października to najlepszy czas, aby odwiedzić miasto Nyingchi, znane również jako Linzhi, położone w południowo-zachodnich Chinach, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Zobacz film ukazujący piękno jesiennych gór, lasów i jezior.

Nagrali trzęsienie ziemi we Włoszech

Myśliwi, którzy w tę niedzielę wyruszyli na polowanie w środkowej części Włoch mieli zamiar nagrać swoje polowanie. Tymczasem byli świadkami silnego trzęsienia ziemi.

Poznajcie palczaka madagaskarskiego. Zwierzę idealne na Halloween

Choć w Polsce oficjalnie nie obchodzimy Halloween, zabawy związane z tym zwyczajem są coraz bardziej popularne. 31 października chętnie przebieramy się za duchy, zombie czy inne potwory i chodzimy na halloweenowe imprezy. Okazuje się jednak, że w przyrodzie występuje stworzenie, które ma naturalne predyspozycje do zostania wizytówką Halloween.

Już dziś hydrolodzy zaczynają świętować nadejście Nowego Roku

Właśnie kończy się rok hydrologiczny 2016, a rozpoczyna nowy, 2017. W badaniach hydrologicznych (nauce o wodzie) rok zaczyna się wraz z początkiem listopada. Wtedy wody w rzekach zazwyczaj są unormowane, a bilans stabilny. Jest to dobry okres, żeby porównać dwa odrębne lata.

Na Wenus wypływa lawa

Dzięki nowej technice naukowcy zlokalizowali i przenieśli na mapę wypływy lawy na Wenus. Dokonano tego po raz pierwszy na innej planecie niż Ziemia.

Nad drogami deszczowe chmury

Kierowcy nie wszędzie będą narzekać na pogodę podczas jazdy. Najwięcej utrudnień ze strony deszczu pojawi się na północy i wschodzie kraju.

46 tys. Włochów bez dachu nad głową po najsilniejszym od 36 lat trzęsieniu

Po trzęsieniu ziemi, jakie miało miejsce w środkowych Włoszech w niedzielę nad ranem, 40 tysięcy osób nie ma gdzie mieszkać. Poważne szkody zanotowano w ponad 100 miejscowościach i osadach w regionach Umbria i Marche. Niektóre osady zostały niemal zrównane z ziemią. Wstrząs miał magnitudę 6,6 i był najsilniejszy w tym kraju od 36 lat.

Naukowcy ostrzegają, że mogą nastąpić kolejne trzęsienia ziemi

We Włoszech doszło w ostatnim czasie do serii silnych trzęsień ziemi. To, które wystąpiło w niedzielę, było najsilniejszym trzęsieniem w tym kraju od 1980 roku. Sejsmolog Stanisław Lasocki tłumaczy, jak lokalizacja niedzielnego zjawiska może wpłynąć na szkody i z czym związane są tak częste wstrząsy na obszarze Włoch.