Zachodnie stany USA borykają się ze skutkami gwałtownych ulew, które przeszły nad Kalifornią i Nevadą. Wiele domów i samochodów zostało zalanych i zniszczonych. Nie żyją trzy osoby.
W środę popada na północnym zachodzie, przez co jazda samochodem może być tam utrudniona. Dodatkowo, będzie mroźno, a gdzieniegdzie zalega śnieg. Może okazać się wietrznie. W większości kraju warunki drogowe będą raczej sprzyjające.
W środę w wielu regionach kraju nadal utrzyma się mróz, a dzień będzie raczej słoneczny i pogodny. Od zachodu do Polski wkroczy front, który przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Będzie też mocniej wiać.
We wszystkich regionach zobaczymy dziś dużo słońca, choć temperatura będzie na minusie. Nigdzie nie spodziewamy się silniejszego wiatru, przez co jakość powietrza nadal będzie zła.
Powietrze w wielu regionach kraju jest zanieczyszczone, czemu sprzyja bezwietrzna pogoda. Władze doradzają niewychodzenie z domów. Jednak ekolog Piotr Skubała wyjaśnia, że niewiele to pomoże, ponieważ smog przenika także do naszych domów. Potrzebne są m.in. konkretne regulacje dotyczące rodzajów paliwa, którymi można palić w piecach.
Ujemna temperatura sprawia, że coraz więcej osób umiera z wychłodzenia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by pomagać osobom narażonym i w razie potrzeby alarmować odpowiednie służby.
W Polsce powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Nad miastami utrzymuje się smog, który jeszcze z nami pozostanie. Synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński wyjaśnia, dlaczego.
Wyżowa pogoda utrzyma się jeszcze przez dwa dni - zapowiada Wojciech Raczyński, synoptyk tvnmeteo.pl. To oznacza, że smog może utrzymać się aż do wtorku.
Mroźne, arktyczne powietrze, które kilka dni temu napłynęło do Polski, jeszcze u nas zostanie. Ten lodowaty podmuch z północy dotarł aż do Morza Śródziemnego.
"Nie da się oddychać, bóle głowy, smród. Słaby wiatr przy takim mrozie sprawia, że oddychamy tym, czym trujemy środowisko" - alarmuje Szymon z Warszawy i jak wielu Reporterów 24 obawia się smogu, który zawisł w niedzielę nad Warszawą i Krakowem.
Ogromna szczelina, która znajduje się na lodowcu szelfowym Larsena, w ciągu ostatniego miesiąca znacznie się powiększyła. Pęknięcie na lodowcu szelfowym Antarktydy ma już 160 km długości. Zdaniem brytyjskich naukowców lodowiec może oddzielić się od lądu jeszcze tej zimy.
Mróz nie odpuszcza. W wielu regionach w kraju temperatura jest na tyle niska, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymuje alerty pogodowe.
W całym kraju temperatura jest ujemna. Choć mróz jest wyjątkowo silny i w Kielcach nad ranem temperatura spadła do -26 st. C, w najbliższych dniach czeka nas ocieplenie. Będziemy zawdzięczać je wilgotnemu powietrzu znad Atlantyku.
Zima trwa w najlepsze i w wielu regionach jest biało. Mroźna pogoda zawitała także do Chorwacji, gdzie największy wodospad w Parku Narodowym Jezior Plitwickich przyozdobiły malownicze sople.
Ujemna temperatura może być niebezpieczna nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia. Mróz zabija kolejne osoby. Następną ofiarą jest bezdomny mężczyzna z Wielkopolski.
Zima i niska temperatura sprzyjają gorszemu samopoczuciu i tzw. depresji sezonowej. Psycholog Maria Rotkiel tłumaczy, dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym radzić.