Najnowsze

Najnowsze

Dlaczego kochamy lato? Są powody

Słońce, kwiaty, zwierzęta, wypoczynek, ciepło. Z tym kojarzy nam się lato. Właśnie dlatego większość ludzi wtedy planuje dłuższą przerwę od pracy. Ale dlaczego tak naprawdę tak kochamy tę porę roku?

Geologowie odkryli zaginiony ocean

Płyty tektoniczne cały czas są w ruchu, przez co Ziemia ciągle się zmienia. Niedawno naukowcy odkryli najstarszą część dna morskiego, położoną we wschodniej części Morza Śródziemnego, niedaleko Cypru.

Jedz owsiankę, bo warto

Jedni nie wyobrażają sobie bez niej śniadania, inni traktują ją jako znienawidzone danie z dzieciństwa. Mowa o owsiance, która uznawana jest za jeden z najzdrowszych posiłków. Jakie zawiera wartości odżywcze i dlaczego warto ją jeść?

Zobacz, jak Jezioro Aralskie umiera

Z roku na rok wody w dawniej czwartym co do wielkości jeziorze na świecie jest coraz mniej. Satelity od 16 lat przyglądają się, jak Jezioro Aralskie wysycha.

Błotne all inclusive - o tym, jak zostać położną i wulkanizatorem na urlopie

Pobudka o świcie, pseudokawa w białym plastiku, brud pod paznokciami, ciało naznaczone siniakami i zadrapaniami, towarzystwo kleszczy i innego robactwa leśnego. Do tego w ofercie: nocleg z chrapiącymi na sali gimnastycznej, kolejka pod prysznic i do toalety, spalone od słońca plecy, nosy i ochrypłe głosy. Poza tym transportowanie, wbijanie, targanie, zbieranie, jeżdżenie, bieganie, chodzenie, obmyślanie, wyznaczanie, testowanie, moczenie i inne -anie.

Sprawdź, ilu kalorii możesz się pozbyć, spacerując

Chodzenie stanowi rewelacyjny trening. Przyczynia się do poprawy zdrowia, wyglądu i samopoczucia. Nie trzeba od razu pokonywać wielkich dystansów, pamiętajmy jednak, że mniej niż 5000 kroków dziennie oznacza siedzący tryb życia. Ile musimy więc przejść, żeby spalić wystarczającą ilość kalorii?

Planeta 9 może zniszczyć Układ Słoneczny

Naukowcy odkryli, że Planeta 9 może znacznie zmienić wygląd naszego "najbliższego otoczenia". Gdy Słońce zacznie umierać, Układ Słoneczny nie będzie wyglądał tak jak teraz.

Naukowcy są zgodni: żyjemy w nowej epoce. To antropocen

Naukowcy sądzą, że żyjemy obecnie we własnej epoce geologicznej. Wszystko za sprawą działalności ludzkiej, która znacznie zmieniła środowisko. Co więcej -badacze w końcu doszli do porozumienia i określili od kiedy nowa epoka trwa. Tak zwany antropocen rozpoczął się w 1950 roku, gdy odnotowano znaczny wzrost radioaktywnych odpadów, pozostałych po testach broni nuklearnej na początku zimnej wojny.

Słowenia: od gradu aż biało. Zniszczenia

W poniedziałek wieczorem przez Słowenię przeszły burze. Gwałtowna pogoda doprowadziła do licznych zniszczeń. Wszystko za sprawą ulewnych opadów i porywistego wiatru. Kilka ulic zostało zalanych, a w niektórych regionach zrobiło się biało.

Smutne oczy oceanu

Chmury nad Pacyfikiem ułożyły się w kształt niezadowolonej minki. Przeważnie jednak świat się do nas uśmiecha. Trzeba mieć tylko oczy otwarte. Przekonaj się o tym sam.