Kwiecień rozpoczyna się słonecznie i pogodnie. Jedynie na północy kraju może pojawić się więcej chmur, gdzie może nawet pokropić. W większości regionów będzie jednak bardzo ciepło.
W środę na Teneryfie doszło do tragedii. Fale rozbijające się o brzeg porwały 74-letnią turystkę. Do wody wskoczył za nią młody mężczyzna, jednak oboje utonęli.
Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo ciepło i w wielu regionach słonecznie. Jednak po tych dwóch dniach z temperaturą dochodzącą do 24 stopni Celsjusza, musimy się liczyć z ochłodzeniem i opadami deszczu.
Kaszel, katar, kichanie, zmęczenie i ból głowy - przeziębienie do łatwych nie należy. Okazuje się, że jeszcze gorzej jest, gdy przechodzimy przez nie sami. Naukowcy dowiedli, że u osób samotnych objawy przeziębienia będą poważniejsze.
Jedenaście słoni azjatyckich pomagało sobie w wydostaniu się z dziury wypełnionej błotem. Zwierzęta to mieszkańcy rezerwatu przyrody Keo Seima w Mondol Kiri, prowincji we wschodniej części Kambodży.
Najpierw był na polu, potem uciekł do lasu. Tam zaplątał się w roślinność - chodzi o żurawia, którego uratował pan Jarosław. Jak przyznał, akcja nie była łatwa, jednak zwierzę jest już w schronisku i czuje się dobrze. Zdjęcia i nagranie z miejscowości Lesiaki na Pomorzu otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Brytyjczycy pokochali koty. Dzięki niezwykłej popularności wśród mężczyzn, liczba tych zwierząt trzymanych w brytyjskich domach wzrosła w 2016 roku aż o pół miliona.
Po przejściu cyklonu Debbie powodzie zagrażają mieszkańcom niektórych regionów Australii. - Przeżyliśmy straszną burzę ostatniej nocy. Okolice wyglądają strasznie - relacjonuje Polka mieszkająca w stanie Queensland. Lokalne władze nakazały w czwartek ewakuację 40 tysięcy ludzi z kilku obszarów na północy i wschodzie kraju.
Huragan Debbie, który nawiedził we wtorek północno-wschodnią Australię, spowodował ogromne zniszczenia. Na ulicy jednego z miasteczek dotkniętych powodzią odnaleziono martwego rekina.
Każdy, kto miał styczność z kotami, wie, że to bardzo tajemnicze zwierzęta. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę chodzi im po głowie, stąd od wielu lat są one przedmiotem licznych badań naukowych.
Natura może być źródłem najbardziej skutecznych lekarstw i odpowiedzią na nasze schorzenia. W lesie można znaleźć nawet aspirynę. Chcąc uśmierzyć ból, zamiast tabletek, warto po prostu wybrać się na łono natury.
Amerykańscy naukowcy odkryli, że płuca ssaków służą nie tylko do oddychania, lecz także odgrywają istotną rolę w produkcji krwi. Okazało się, że tkanka płucna wytwarza ponad połowę płytek krwi w organizmie.