Czwartkowe załamanie pogody spowodowało wiele szkód: zrywało dachy, łamało drzewa, a nawet pozbawiło życia mężczyznę. W piątek rano tysiące odbiorców nie miały prądu.
Piątek będzie pochmurny, ale miejscami się przejaśni. Termometry wskażą od 4 do 10 st. C. Biomet okaże się neutralny, w części kraju natomiast - niekorzystny.
O spotkanie z dzikami nie jest szczególnie trudno, zwierzęta często same odwiedzają osiedla w poszukiwaniu jedzenia. Tym razem udało się je nagrać w naturalnym środowisku.
Choć do wiosny kalendarzowej jeszcze trochę, od środy mamy wiosnę meteorologiczną. Jej drugiego dnia miejscami aura zrobiła się burzowa. Front przetoczył się z zachodu na wschód kraju.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wichurami. Alerty pogodowe wydano w większości kraju. Miejscami możliwe są porywy do 100 kilometrów na godzinę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, o czym należy pamiętać, by bezpiecznie przetrwać wichurę.
Program dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. Ciekawe miejsca i ciekawi ludzie, testy, relacje, tricki i porady - to wszystko znajdziecie w Magazynie Narciarskim.
Fotopułapki pozwalają nam obserwować zwierzęta i ich zwyczaje w naturalnym środowisku. Takie możliwości daje także kamera leśna umieszczona przy karmowisku w Nadleśnictwie Augustów. Na polanę tłumnie przybyły zwierzęta.
Aura w najbliższym czasie będzie bardzo dynamiczna. Jak zauważa prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski, przed nami ciepły weekend, jednak później będziemy się martwić chłodem.
Życie na Ziemi istniało jeszcze wcześniej niż dotychczas sądzono. Naukowcy odkryli bakterię w najstarszych skamieniałościach na naszej planecie. Zgodnie podkreślają, że najnowsze odkrycie pomoże zidentyfikować ślady życia gdzieś indziej we Wszechświecie, a przede wszystkim na Marsie.
Kierowcy we wszystkich regionach powinni jechać ostrożnie ze względu na opady deszczu. Nawierzchnie będą mokre, a przyczepność i widzialność - ograniczone.
Światowa Organizacja Zdrowia WHO przedstawiła listę dwunastu rodzajów bakterii, na które pilnie potrzeba nowych antybiotyków. To pierwsze takie zestawienie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić, które bakterie są najbardziej niebezpieczne dla życia ludzi i nad jakimi lekami należy priorytetowo pracować.
Pracownicy zapory wodnej Oroville od blisko miesiąca pracują nad zmniejszeniem poziomu wody w zbiorniku retencyjnym. Wszystko po to, żeby elektrownia ponownie mogła zacząć pracować. Zniszczenia są jednak ogromne, a jeżeli sytuacja się pogorszy, wielu mieszkańców musi być przygotowanych do ponownej ewakuacji.
W Tatrach od dziś obowiązuje zakaz wychodzenia w góry po zmroku. - Podążamy za rytmem przyrody - tłumaczył na antenie TVN24 Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo turystów, ale i zwierząt.
Gwałtowny początek wiosny na północy Hiszpanii. Silny wiatr sprawił, że fale na północnym wybrzeżu kraju sięgały kilku metrów. W San Sebastian widowisko natury chętnie oglądali turyści i mieszkańcy.
Największy czynny wulkan Europy znów jest aktywny. Nad stożkiem Etny nieustannie utrzymuje się czerwony pióropusz, a strumienie gorącej lawy spływają po zboczach.
Leśnicy w województwie warmińsko-mazurskim znaleźli rannego wilka. Zwierzę wpadło w pułapkę zastawioną przez kłusowników. Na szczęście udało się je uratować.
Brytyjscy naukowcy opracowali nowoczesny lek, który zabija pasożyty ludzkiej włosogłówki. Leki stosowane do tej pory nie były wystarczająco skuteczne, a najnowsze są w stanie zwalczyć pasożyty w różnych stadiach rozwoju.
Salwador jest uznawany za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Ostatnio przestępcy brutalnie zaatakowali popularnego hipopotama w zoo w stolicy kraju. Zwierzęcia nie udało się uratować, a przez media przelała się fala oburzenia.
Na Tatrami zawisł wał chmur. Górale doskonale wiedzą, co oznacza. Kłębiące się nad szczytami obłoki zwiastują halny. Przed silniejszym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warunki do tworzenia się wiatru fenowego są od poniedziałku, kiedy to w Zakopanem odnotowano aż 12 st. C. Tak wysoka temperatura sprzyja roztopom i podnosi poziom zagrożenia lawinowego.
Dziś ostatni dzień meteorologicznej zimy, ale jeszcze za wcześnie, by chować ciepłe ubrania na dno szafy.
Przed nami dni pogodowej przeplatanki, a synoptycy zapowiadają, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.