Ciekawostki

Ciekawostki

Za noc w hotelu zapłacisz w naturze

Chcesz spędzić tydzień we włoskim hotelu, ale w portfelu pusto? To nic, teraz możesz zapłacić w naturze. Od poniedziałku 300 hoteli typu "bed&breakfast" przez tydzień w rozliczeniu przyjmuje niemal wszystko: słoiki miodu, aparaty fotograficzne, usługi ogrodnicze czy przygotowanie kolacji.

Porozmawiaj z kosmonautami z ISS

Rozmowa na żywo z astronautami przebywającymi na stacji kosmicznej czeka osoby, które wymyślą najciekawsze pytania dla członków załogi. Konkurs organizują Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz portal Kosmonauta.net.

Najsłynniejsze dokumenty świata w TVN Meteo

Wielobarwność świata możesz zobaczyć w TVN Meteo. Każdego dnia proponujemy ciekawe dokumenty o miłości, nienawiści, zbrodni i przyjaźni w naturze. Autorzy filmów, często narażając swoje życie, docierają do najdalszych i najgłębszych zakątków Ziemi.

Załoga Sojuza bezpieczna w kosmosie

W poniedziałek o 5.14 czasu polskiego z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartował rosyjski statek kosmiczny Sojuz. Po godzinie dotarł bezpiecznie na orbitę. Ma za zadanie dowieźć astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Orion pomoże odkryć tajemnice wszechświata

NASA szykuje się do testów załogowego statku kosmicznego Orion. To właśnie z niego astronomowie będą przeprowadzać eksperymenty na ziemskiej orbicie i poza nią. Agencja kosmiczna stworzyła nawet film, który przedstawia próbny lot wehikułu, do którego dojdzie w 2014 roku.

Z jesienno-zimową depresją walcz dietą

Późnojesienna i zimowa aura wielu osobom nie sprzyja. Brak słońca, wczesny zmrok, chłód, deszcz, wiatr, przyczyniają się do obniżenia nastroju, a nawet depresji. Aby niekorzystna pogodowa aura nie dała nam się we znaki, przejdźmy na dobrą dietę, bogatą w witaminy i składniki mineralne.

"Już zima się ima wzorków na szkle"

Niby to zwykłe, dobrze znane H2O, a jednak - potrafi nas zaskoczyć. Kryształy lodu zarówno z daleka, jak i z bliska, prezentują się niezwykle malowniczo. Sami zobaczcie na zdjęciach Reporterów 24.

Ptaki wyprowadzają się z miast. Bo jest za głośno

Czy zauważyłeś, że w miastach coraz mniej jest ptaków? Okazuje się, że wynoszą się one z głośnych okolic. Wyprowadzają się zwłaszcza te większe, które wydają odgłosy o stosunkowo niskich częstotliwościach. Hałas sprawia, że nie słyszą wzajemnie swoich nawoływań, przez co nie mogą wabić samic ani zaznaczać granic terytorium.

Laboratorium rodem z "Jamesa Bonda", piramida i rok 2175

Jak uświadomić przyszłym pokoleniom, żyjącym nawet 100 tys. lat po nas, że głęboko pod ziemią Francji znajdują się promieniotwórcze odpady? Nad najlepszym rozwiązaniem tego problemu pracuje od lat wiceszef Krajowej Agencji ds. Zarządzania Odpadami Radioaktywnymi. Propozycji jest równie dużo, co problemów.

Zubi: Powiedziałem wczoraj coś o śniegu...

Ale się porobiło. Powiedziałem wczoraj coś o śniegu, a tu zaraz rozdzwonił się mój telefon, redaktorzy portali zaczęli szukać intensywnie synoptyków, a Pan na stacji benzynowej prosił, żebym nie straszył ludzi.

Kolejka na Kasprowym gotowa na zimę

Pracownicy Polskich Kolejek Linowych przygotowali już wyciągi krzesełkowe na Hali Gąsienicowej, a także słynną kolejkę na Kasprowym Wierchu do zimy.

Odczujemy skutki powodzi w Tajlandii

Media o charakterze biznesowym, donoszą, że powódź w Tajlandii wstrząśnie gospodarką świata. Polska też odczuje owe wstrząsy. Co ma powódź w Tajlandii do gospodarki światowej? Wygląda na to, że bardzo dużo.

Mamy pełny Księżyc, będą "spadające gwiazdy"

10 listopada, dokładnie o godzinie 22.36, Księżyc znalazł się w pełni. Zjawisko na bezchmurnym niebie doskonale udało się uchwycić Reporterowi 24. Zobacz zdjęcia i dowiedz się, jakie jeszcze astronomiczne atrakcje czekają na listopadowym niebie.

Podróż przez USA w 5 minut

25-letni Amerykanin Brian DeFrees postanowił poznać lepiej swój kraj i odwiedzić wszystkie te miejsca, w których nigdy wcześniej nie był. Wspomnień z podróży nie "zamknął" w wielogodzinnym filmie. Postanowił stworzyć zaledwie 5-minutową retrospekcję swoich wojaży. Efekt? Oceńcie sami.

Biały Dom: kosmici nie istnieją

"Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej nie posiada żadnych dowodów na to, że istnieje jakakolwiek cywilizacja pozaziemska, ani że przedstawiciele takiej cywilizacji kontaktowali się z jakimkolwiek przedstawicielem ludzkiej rasy" - oświadczył, na życzenie Amerykanów, Biały Dom.

Wwiercą się w wieczną zmarzlinę

Międzynarodowa grupa badaczy, finansowana przez NASA i National Science Foundation, pojedzie w następnym miesiącu na Antarktydę. Naukowcy odwiedzą najbardziej aktywne i trudnodostępne regiony - będą sprawdzać, jak woda krąży pod lodem. By to zrobić, wwiercą się w grubą powłokę zmarzliny.

Google jest w lesie

Już za kilka tygodni będzie można zwiedzać lasy i rzeki Amazonii - za darmo i nie ruszając się z domu. Rozpoczęły się prace Google Earth nad nowym projektem, który umożliwi użytkownikom wirtualną wycieczkę po brazylijskiej części tego rejonu.

Nowe biopaliwo. Samochód na drewno?

Cywilizacja ludzi zależna jest od ropy, której zasoby mają skończyć się wkrótce. Naukowcy w pocie czołą starają się znaleźć jej zamiennik. Ostatnie odkrycie - biopaliwo z drewna.

Wynaleźli najczarniejszy materiał. "Wchłania 99 proc. światła"

Naukowcy z NASA wynaleźli materiał, który wchłania 99 proc. światła widzialnego, podczerwonego i ultrafioletowego. Nigdy wcześniej nikt nie zdołał skonstruować nic podobnego. Struktura składająca się z nanorurek, według badaczy, przyczyni się do przekroczenia kolejnych barier technologicznych w eksploracji kosmosu.

Asteroida przeleciała tuż obok Ziemi. Zobacz ją na filmie

Asteroida 2005 YU55 będąca wielkości amerykańskich lotniskowców atomowych znalazła się wczoraj zaledwie 325 tysięcy kilometrów od Ziemi. Gdyby uderzyła w naszą planetę, to siła jej eksplozji byłaby setki tysięcy razy większa, niż siła eksplozji bomby atomowej w Hiroszimie.

Zaginiona cywilizacja w sercu Sahary. Publikację blokował Kaddafi

Brytyjscy archeologowie z Uniwersytetu w Leicester opublikowali najnowsze zdjęcia satelitarne, które przedstawiają kolejne dowody na istnienie dawno zapomnianej i rozwiniętej cywilizacji w głębi Sahary. Teraz po zakończeniu działań wojennych w Libii, naukowcy mogą powrócić do pracy.