Konrad Piasecki

Konrad Piasecki

Przypadki zamiany głosów w poprzednich wyborach. Co mówią o tym dane z Sądu Najwyższego

W tegorocznych wyborach prezydenckich w co najmniej kilku obwodowych komisjach wyborczych doszło do nieprawidłowości polegających na zamianie głosów kandydatów. Zgłoszenia o tego typu sytuacjach znalazły się w protestach wyborczych kierowanych do Sądu Najwyższego. A jak to wyglądało w poprzednich latach? Pełną odpowiedź dałoby jedynie ponowne przeliczenie głosów oddanych w przeszłości. Analizujemy więc przypadki, które zostały odnotowane przez Sąd Najwyższy przy okazji ostatnich trzech wyborów prezydenckich.

Kaczyński wysłał list do PiS, a potem ma "schować się do nory"

Jarosław Kaczyński wysłał list do działaczy Prawa i Sprawiedliwości. To ma być ruch mobilizacyjny, ale też uspokajający po tym, jak Karol Nawrocki odciął się od rządów PiS-u, walcząc o głosy Konfederacji, i po tym, jak ujawniono, że bił się w kibolskich "ustawkach". We władzach partii obawiano się "zniechęcenia druhów PiS-u". W najnowszym odcinku "Podcastu politycznego" Arleta Zalewska i Konrad Piasecki ujawniają nastroje i kulisy kampanijnej taktyki obu sztabów na najbliższe godziny. Zdradzają też nieoficjalne ustalenia, jakie plany ma teraz Jarosław Kaczyński.

Bojowe nastroje w Sejmie. Czym martwią się sztaby?

Przed sztabami trzy kluczowe rundy. Spotkanie u Sławomira Mentzena, debata jeden na jeden i niedzielne marsze w Warszawie. - Liczyć będą się obrazki, każdy będzie je porównywał - mówi nam polityk KO. Polityk PiS: "Warszawa to nie nasz teren, boję się o frekwencję". Autorzy "Podcastu politycznego" w TVN24+ Arleta Zalewska i Konrad Piasecki rozmawiali z politykami z obu sztabów. Ujawniają nastroje, obawy i plany. 

Co się dzieje w sztabach? "Na zamkniętych naradach układają plan"

To jest wyjątkowy odcinek "Podcastu politycznego", w którym Arleta Zalewska i Konrad Piasecki, tuż przed ciszą wyborczą, ujawniają i komentują swoje typy na pierwszą turę wyborów. W ostatnich godzinach obserwujemy wysyp sondaży, w których kandydaci uzyskują różne poparcie, dlatego je porządkujemy i analizujemy. Zapraszamy do autorskiego podsumowania kampanii wyborczej. 

Co zrobią? Negocjacje ruszyły

Pierwszy raz w historii wyborów prezydenckich w Polsce kandydaci spoza pierwszej dwójki mogą uzyskać nawet 7 milionów głosów. To byłby rekord i dowód na rozbicie "duopolu POPiS". Mentzen, Hołownia, Biejat i Zandberg - to od tego, co powiedzą w wieczór wyborczy, i od decyzji ich wyborców będzie zależało, kto zostanie nowym prezydentem. W najnowszym odcinku "Podcastu politycznego" Arleta Zalewska i Konrad Piasecki prognozują, co 18 maja zrobią kandydaci.