Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

- To są kolejne demonstracje o charakterze politycznym sędziów. Uważam, że to jest dowód na to, że jest choroba, którą trzeba uzdrowić i naprawić sytuację w wymiarze sprawiedliwości - przekonywał Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w środę w dogrywce "Jeden na jeden", pytany o sprzeciw sędziów wobec zmian zaprowadzanych przez PiS.

- Myślę, że Rafał Trzaskowski będzie elementem naszego porozumienia, natomiast uważam, że wybrano bardzo ryzykowne rozwiązanie dla Warszawy - mówiła w internetowej części "Jeden na jeden" przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer o swoim wtorkowym spotkaniu z szefem PO, Grzegorzem Schetyną w sprawie wyborów samorządowych.

- Konflikt, który ma miejsce, to jest ewidentny konflikt ze zwierzchnikiem sił zbrojnych - ocenił w internetowej części "Jeden na jeden" poseł PO Andrzej Halicki, odnosząc się do sporu na linii prezydent - minister obrony narodowej. Komentując zapowiedzi dotyczące planowanej na początek grudnia rekonstrukcji rządu i prawdopodobieństwo dymisji szefa MON, podkreślił, że Antoni Macierewicz ma "jakąś tajemniczą moc bycia" w rządzie PiS.

Bardzo ubolewam nad niektórymi komentarzami. Można się ustosunkować do różnych wypowiedzi, ale one muszą być poważne - mówił w internetowej części "Jeden na jeden" prezydencki minister Paweł Mucha, komentując jeden z felietonów w "Gazecie Polskiej". Autor tekstu nazwał prezydenta "hybrydą" i ocenił, że Andrzej Duda "realizuje program o 180 stopni inny" od tego, z którym kandydował w wyborach.