Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Słowa o eksperymencie mnie nie zabolały. Eksperymenty lubię, także w tym wypadku - powiedział w internetowej części "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prezesa PiS dotyczącej obsadzenia stanowiska szefa MSZ.

Chcemy zreformować, a nie zlikwidować program Rodzina 500 Plus - zapowiedziała w internetowej części programu "Jeden na jeden" szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wyjaśniła, że rodziny otrzymywałyby po 250 złotych na każde dziecko - od jego urodzenia do ukończenia 18. roku życia. Dodała, że taki program byłby "trochę tańszy" niż program wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Zrobimy wszystko, żeby to się skończyło zminimalizowaniem strat. Dobrego wyjścia nie ma, są złe i mniej złe. Trzeba pracować nad tymi mniej złymi - komentował w internetowej części programu "Jeden na jeden" kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o IPN Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Z Francji każdego roku ucieka kilkanaście tysięcy Żydów francuskich - powiedział Czesław Bielecki, działacz opozycji w PRL w "Jeden na jeden" na tvn24.pl. Jego zdaniem Żydzi czują się w Polsce bezpiecznie, a środowiska narodowe stanowią "ułamek procenta elektoratu, który robi zadymę".

Trzeba było mnie słuchać wcześniej, byłoby dużo lepiej - komentował Ryszard Petru w internetowej części "Jeden na jeden" w tvn24.pl, pytany o rozmowy koalicyjne Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Zdaniem byłego lidera Nowoczesnej tak późne przystąpienie do negocjacji politycznych jest błędem, chociaż - jak dodał - "lepiej późno niż wcale".

- Mam nadzieję, że relacje prezydenta z nowym ministrem obrony narodowej będą stałe i dobre - powiedział rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Wyraził też nadzieję, że zdymisjonowany Antoni Macierewicz "dalej będzie pracował dla dobra Polski".

- Koalicja PO z Nowoczesną to naturalna konstrukcja. Taka jest możliwa - stwierdził w internetowej dogrywce programu "Jeden na Jeden" w tvn24.pl Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO nie wykluczał przy tym szerszej koalicji w wyborach samorządowych, na przykład z SLD. Jednak jak zaznaczył, priorytet ma mieć ułożenie się z Nowoczesną.

- Dopóki nie dojdzie do zmiany konstytucji, zawsze będziemy mieć pewnego rodzaju rywalizację o kompetencje i wpływy, to jest naturalne w polityce - ocenił stosunki między prezydentem a ministrem obrony narodowej wicemarszałek Senatu Adam Bielan w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl.

Prędzej zrezygnuję z funkcji wiceministra obrony narodowej niż zaakceptuję kwotę 10,5 miliarda dolarów za pierwszy etap tego projektu - oznajmił wiceszef MON Bartosz Kownacki w internetowej dogrywce rozmowy "Jeden na jeden" w TVN24. Odniósł się w ten sposób do planowanego przez Polskę zakupu systemu antyrakietowego Patriot.

- Na początku opozycja w Polsce była bardzo zainteresowana eskalacją tego sporu - stwierdził w internetowej części programu "Jeden na jeden" Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych. Skomentował w ten sposób wypowiedź europosła Jacka Saryusza-Wolskiego, który oskarżył opozycję o wpływ na uruchomienie wobec Polski procedury artykułu 7 traktatu unijnego.

Gdyby dzisiaj obóz Zjednoczonej Prawicy się rozpadł, zostałoby to odebrane fatalnie. Mówię to nie tylko pod adresem kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ale także ja sam mam świadomość, że czasami muszę iść na trudne kompromisy - powiedział w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Okazało się, że prezydent zawodzi tych, którzy mu zaufali - komentował w internetowej części "Jeden na jeden" w tvn24.pl przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się do prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym przyjętych przez Sejm z poprawkami Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki jako premier będzie miał olbrzymi wpływ na własny rząd - zapewnił w poniedziałek w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Dodał jednak, że na czele rządu stoi polityk, więc przy kształtowaniu gabinetu premiera sporo do powiedzenia będzie miała również "partia polityczna i jej prezes".

Pierwsze dwa lata były dla kraju, kolejne dwa mają być dla zagranicy - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Prezes PSL odniósł się do rekonstrukcji rządu i sugestii, że Beata Szydło straci stanowisko premiera, a także zapowiedzi KE o pozwaniu Polski za nieprzyjęcie uchodźców.