Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

To będą ciężkie wybory i bardzo trudna kampania w Warszawie. Wierzę, że z sukcesem - tak Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO, skomentował zbliżającą się kampanię samorządową. Gość dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl zaapelował również do prezydenta Słupska Roberta Biedronia, aby ten przyłączył się do "koalicji obywatelskiej".

- Pomoc samorządu, pomoc państwa, czy pomoc innych instytucji, powinna mieć jedno kryterium: sytuację finansową adresata - powiedział w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Tadeusz Cymański, odnosząc się do ewentualnych zmian w programie 500 plus. Pytany, czy istnieje możliwość podwyższenie progu dochodowego na pierwsze dziecko lub wydłużenia okresu otrzymywania świadczenia, odpowiedział, że "istnieje pole manewru, modyfikacji, zmian". - Co więcej, znalazłem wsparcie w najważniejszych ustach naszego obozu - dodał.

- Gdy rakiety poszły w ruch, Rosja zobaczyła, że to nie były żarty. Ale to konfliktu nie rozwiązuje - tak Tomasz Siemoniak, były minister obrony, skomentował ataki rakietowe sił USA, Francji i Wielkiej Brytanii na cele w Syrii. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" wskazał, że po siedmiu latach wojny w Syrii "świat nie jest w stanie sobie z nią poradzić".

W czasie niedzielnego spaceru po Białobrzegach wszedł na spotkanie otwarte z wiceprezesem PiS, koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i zadał pytanie o nagrody w rządzie. Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl opowiedział o reakcji Kamińskiego. - To nie była odpowiedź, to było wiadro pomyj i generalnie sprowadzało się do tego, że jestem niegodny - powiedział.

Myślę, że rozwiązania, które obowiązują w polskim parlamencie, że po Europie i na tych bliższych trasach latamy klasą ekonomiczną, są dobre - skomentował w dogrywce "Jeden na jeden" sprawę podróży służbowych Anny Marii Anders, wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Zjednoczona Prawica). - Natomiast jeśli chodzi o dłuższe loty, rozumiem panią minister - dodał.

Ja nie miałem nic wspólnego z reprywatyzacją - powiedział Rafał Trzaskowski w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl. - Warszawiacy już dawno ocenili sytuację. Zdają sobie sprawę z tego, że reprywatyzacja była skandalem, że w pewnym sensie obciąża Platformę Obywatelską, ale na końcu dobrze oceniają rządy Gronkiewicz-Waltz - stwierdził kandydat PO na prezydenta stolicy.

Musimy wyjść z tego sporu w taki sposób, żebyśmy mieli poczucie, że z jednej strony reformy są obronione, a z drugiej strony spór z Brukselą jest zażegnany - podkreślał w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceszef MSZ Konrad Szymański. Komentował w ten sposób spór z Komisją Europejską w sprawie zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Jak dodał, nie lubi słowa "ustępstwa", jakiego w tym kontekście użył prezes PiS.

Osobiście się zastanawiam, to jest moje zdanie, czy warto brnąć w tej chwili w ten temat. Może warto spróbować skupić się na rozwiązywaniu bieżących problemów Polaków - mówił w internetowej części programu "Jeden na jeden" TVN24 poseł PiS Jacek Sasin pytany, co będzie z zawetowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawą degradacyjną.

Ważne jest zbudowanie przekonania, że to jest ten kandydat. Warszawiacy muszą być pewni, że chcą zagłosować na Rafała Trzaskowskiego - tak Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, ocenił szanse kandydata jego partii w wyborach na prezydenta stolicy. Zdaniem gościa internetowej dogrywki "Jeden na jeden", głównym rywalem Trzaskowskiego będzie Michał Dworczyk.

Odtworzenie pewnych dowodów w wielu wypadkach jest wręcz niemożliwe - tak Bartosz Kownacki, poseł PiS i były wiceminister obrony, skomentował stan ustaleń podkomisji smoleńskiej. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl dodał jednocześnie, że Jarosław Kaczyński wie znacznie więcej o pracach prowadzonych pod kierownictwem Antoniego Macierewicza.

Wykorzystywanie ze złą wolą do walki politycznej informacji o Polsce trafia na podatny grunt, bo ludzie nie mają wiedzy o tym, jak było - mówił w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Odniósł się do politycznej burzy, jaką wywołała na świecie nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jak dodał, nawet były prezydent Francji, Valéry Giscard d'Estaing, był zaskoczony tym, co zobaczył w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zachód od 2008 roku nie zauważał w którą stronę idzie Kreml i co chce osiągnąć - mówił w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Marek Opioła, szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. - Rosja do perfekcji opanowała skrywanie swojego działania, a my nie jesteśmy w stanie tego odczytać - dodał.

Otworzyliśmy taką furtkę, ale dając w pełni suwerenną decyzję samorządom - tak Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, skomentowała możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w polskich miastach. Gość poniedziałkowej internetowej dogrywki "Jeden na jeden" dodała, że według ekspertów ograniczenie ruchu poprawi jakość powietrza.

Pazerność i chciwość polityków Prawa i Sprawiedliwości ludziom się najzwyczajniej w świecie nie podoba - stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann, pytany o nagrody przyznane ministrom. Zapewnił, że Platforma Obywatelska nigdy nie nagradzała ministrów, tylko urzędników.

Jestem przekonany, że Rada Europejska odniesie się w sensowny sposób do wydarzeń w Wielkiej Brytanii, traktując je jako atak skierowany wobec członka UE i NATO i wobec Europy - powiedział w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Konrad Szymański. Wiceminister spraw zagranicznych odniósł się do próby otrucia Sergieja Skripala, byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu.

W bardzo wielu obszarach te rozmowy, dyskusja i refleksja nad tym, jak te relacje powinny wyglądać w najbliższych latach, toczą się w normalnej atmosferze - tak wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski skomentował stosunki polsko-amerykańskie. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl przekonywał, że istnieje szansa na spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych w maju.