Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Jeden na jeden DOGRYWKA w tvn24.pl

Myślę, że jego doświadczenia korporacyjne przydają się w oszczędnym zarządzaniu państwem - mówił w internetowej dogrywce w "Jeden na jeden" Kornel Morawiecki, poseł Wolnych i Solidarnych. W ten sposób skomentował zmniejszenie liczby wiceministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Ojciec szefa rządu ocenił, że jego syn jest dobrym premierem, bo "czuje Polskę".

Sprawa otrucia Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii najbardziej uderzy w Rosję i Władimira Putina - ocenił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. W internetowej dogrywce programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl wyraził opinię, że atak ten - przeprowadzony na tydzień przed wyborami w Rosji - Putinowi "wyjątkowo nie pasuje".

Spotkaliśmy się niedawno z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, przez wiele godzin analizowaliśmy fragment po fragmencie nowy projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - mówił w dogrywce "Jeden na jeden" wicepremier Jarosław Gowin. Protesty wobec swojej ustawy nazwał "buntem drobnej cząstki środowiska akademickiego, reprezentującej ten najbardziej feudalny sposób myślenia".

Stany Zjednoczone mają szereg pożarów, które muszą gasić na całym świecie. Polska dla nich to kraj sojuszniczy, w którym nic złego się nie dzieje - powiedział w dogrywce "Jeden na jeden" Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu tłumaczył w ten sposób, dlaczego nie doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mikem Pencem podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu w lutym.

W Polsce przejawy antysemityzmu zostały jednoznacznie potępione przez prezydenta, premiera, prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Niestety, ta jednoznaczna postawa nie ma odbicia w postawie władz izraelskich wobec fali antypolonizmu - powiedział w internetowej części "Jeden na jeden" wiceszef MSZ i przewodniczący zespołu ds. dialogu z Izraelem Bartosz Cichocki. Mówił o kulisach spotkania z zespołem izraelskim.

- On walczy o swoje, my walczymy o swoje, nie oddamy Gdańska PiS-owi - zapewniła w internetowej części "Jeden na jeden" Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Wicemarszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do ogłoszenia kandydatury Pawła Adamowicza w wyborach na prezydenta Gdańska.

- Są istotne powody, by opinie wobec polskich reform formułować z większym umiarem. (...) Polska jest gotowa do tego, żeby rozmawiać, ale na pewno nie jesteśmy gotowi do tego, żeby przyjąć każdą uwagę do wykonania - oświadczył w poniedziałek w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Jest obowiązek wszczęcia postępowania. Nie ma takiej możliwości, że prokurator nic nie robi - powiedział w czwartek w dogrywce "Jeden na jeden" w TVN24 Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Skomentował w ten sposób słowa marszałka Senatu, że po wejściu w życie znowelizowana ustawa o IPN przez jakiś czas "nie będzie działać".

Nie wiem, co by było, gdyby Beata Szydło była w miejscu, gdzie był premier Morawiecki - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl, odnosząc się do kontrowersji wywołanych wypowiedzią szefa polskiego rządu w Monachium. Pytany w innym wątku rozmowy o zgłoszone przez MSWiA kandydatury na szefa Krajowego Biura Wyborczego i wątpliwości, że osoby te są związane z partią rządzącą, Karczewski odparł: - A to co, mieli być kandydaci związani z Platformą Obywatelską?

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, negatywnie odniósł się w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl do propozycji opozycji, by przeprowadzić kolejną nowelizację budzącej kontrowersje ustawy o IPN. - Gdzie byli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w sprawie drugiego i trzeciego czytania, dlaczego wtedy nie zgłaszali poprawek? A teraz twierdzą, że mają panaceum na zaistniałą sytuację - komentował Dworczyk, nazywając pomysł PO "obłudnym gestem".

Polityka wizerunkowa powinna być intensywna. Czy była skuteczna? (...) Pojawiają się w mojej głowie pytania, czy można to było zrobić lepiej. Jeżeli takie pytania się pojawiają, to świadczy o tym, że wątpliwości dają odpowiedź: tak, można to było zrobić lepiej - powiedziała o działaniach Polskiej Fundacji Narodowej Joanna Kopcińska. Rzeczniczka rządu była gościem internetowej dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl

- Moje pierwsze decyzje, jeśli wygram wybory, na pewno nie będą dotyczyły pomnika - stwierdziły Rafał Trzaskowski w Dogrywce "Jeden na jeden". Kandydat PO na prezydenta Warszawy przyznał, że sprawę upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej należało załatwić wcześniej. - Trzeba było się porozumieć - powiedział.

Nie będziemy brać udziału w wyborze sędziów do KRS, nie zgłaszaliśmy ich - powiedział w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. - Nie dawałbym dzisiaj czerwonej kartki każdemu, kto wchodzi do KRS. - dodał, podkreślając, że PSL nie będzie kwestionował legalności KRS wybranej według znowelizowanych przepisów.

Jeżeli wszyscy warszawiacy będą wiedzieli, po co Rafał Trzaskowski chce zostać prezydentem Warszawy, to będzie poważną kandydaturą, którą może Sojusz Lewicy Demokratycznej poprze - stwierdził w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

Fundacja jest w tej chwili w nadzorze ministra kultury Glińskiego. Sądzę, że bardzo wnikliwie oceni jej działalność - tak wicepremier Beata Szydła odpowiedziała na pytanie o brak aktywności Polskiej Fundacji Narodowej w ostatnich tygodniach. Była szefowa rządu w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w TVN24 skomentowała też odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego europarlamentu.

Za Błaszczaka jest większa czystka, niż gdy Antoni Macierewicz przyszedł po mnie - podkreślał Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Poseł PO komentował zmiany, do jakich dochodzi w MON pod rządami nowego ministra. Jako kompromitację ocenił fakt, że Błaszczak nie mógł wprowadzić się do siedziby ministerstwa, gdzie nadal urzęduje Macierewicz.