Poznań

Kontenery nie ruszyły

Poznań

TVN Poznań | Adrian TylczyńskiNielegalne miasteczko dla kibiców powstało na Górczynie

W konterowym hotelu na Górczynie, który powstał mimo braku zgody miasta, miało zamieszkać kilkuset kibiców. Obiekt jest jednak opustoszały. - Prawdopodobnie nasze działania okazały się skuteczne - mówi Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Doniesienie do prokuratury w sprawie budowy nielegalnego hotelu kontenerowego, powstającego na poznańskim Górczynie, złożył w piątek powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Wcześniej wydał postanowienie o wstrzymaniu robót budowlanych.

Właściciel: "To nagonka"

Organizatorzy miasteczka dla kibiców cały czas informują na swoich stronach, że przyjezdni mogą bez przeszkód nocować w tym miejscu w namiotach, a decyzje administracyjne dotyczące kontenerowego hotelu nie oznaczają, że kemping działa nielegalnie. Skarżą się też, że padli ofiarą nagonki ze strony lokalnych władz i mediów.

- Nasi inspektorzy byli dziś na miejscu. Jest tam w tej chwili ok. 20 kontenerów, które miały służyć jako mieszkania dla gości. Na tym placu nie było kibiców i nie stwierdziliśmy, by cokolwiek się tam działo - poinformował w poniedziałek PAP powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Paweł Łukaszewski.

- Są tam namioty, aczkolwiek jest ich mniej niż ostatnio. Wygląda na to, że to miasteczko kontenerowe jest wygaszane przez właściciela. Prawdopodobnie nasze działania okazały się skuteczne - dodał.

Kibice przekwaterowani

Rzecznik Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego Tomasz Stube powiedział, że w sobotę w inne miejsca przekwaterowanych zostało ok. 350 kibiców, którzy pierwotnie zamierzali nocować właśnie na Górczynie.

- Do akcji informacyjnej w związku z tym miasteczkiem włączyli się wolontariusze i straż miejska, kibice byli informowani, gdzie mogą znaleźć nocleg. Inwestor włączył się w akcję zakwaterowania przyjezdnych do innych miasteczek dla kibiców na terenie miasta, udostępnił ok. 100 swoich namiotów - powiedział Stube.

Przedstawiciele inwestora nie chcieli odnosić się do sprawy. Na stronie internetowej przedsięwzięcia pojawiło się oświadczenie, w którym informują, że zapewnią wszystkim zainteresowanym zakwaterowanie a ich kemping posiada wszystkie potrzebne zezwolenia.

Kontenerowa samowolka

Skierowane do prokuratury zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa samowoli budowlanej oraz zagrożenia bezpieczeństwa, życia i mienia. - Inwestor z Gdańska wystąpił do prezydenta miasta z zawiadomieniem o budowie miasteczka kontenerowego na Górczynie. Mimo, że prezydent odmówił, inwestor przystąpił do budowy - powiedział Łukaszewski.

Wcześniej istniało duże prawdopodobieństwo, że procedury nie pozwolą, by samowolkę usunąć przed końcem Euro w Poznaniu.

Autor: fc/roody / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN Poznań | Adrian Tylczyński

Pozostałe wiadomości