"Beret, który pomógł wygrać wybory" na aukcji WOŚP

Prezydent Poznania dołącza do WOŚP
Prezydent Poznania dołącza do WOŚP
rzeczyodserca.pl
rzeczyodserca.plJacek Jaśkowiak w wystawionym na licytację berecie

Na jednej z licytacji przyszłorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można kupić beret z antenką, który przekazał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Symbol rodzinny i wyborczy będzie można wylicytować w ramach akcji "Rzeczy od serca".

- To beret, który pomógł mi wygrać wybory, mimo tego, iż specjaliści od wizerunku nie do końca podzielali mój optymizm - reklamuje prezydent Poznania."Pamiętam w takim berecie mojego ojca"Beret w czasie kampanii wyborczej był używany przeciwko Jaśkowiakowi. Jego zdjęcie w tym nakryciu głowy ilustrowało fanpage "Jacek płakał jak kandydował", który założono przed II turą. Wykonano je, gdy Jaśkowiak pojawił się w berecie podczas wizyty na targowisku "Bema" przy ul. Dolna Wilda.W tym samym berecie Jaśkowiak przyjechał na rowerze na swój pierwszy wywiad po zwycięskich wyborach.- Ten beret ma dla mnie wartość sentymentalną. W takim berecie chodził również mój ojciec. Zawsze będę pamiętał mojego ojca w takim berecie. To jest rzecz od serca i mam nadzieję, że pomożemy w ten sposób innym - powiedział prezydent Jaśkowiak.Krawat prezydenta, koszulka "Kolejorza"W ramach akcji "Rzeczy od serca", swoje przedmioty na licytacje przekazują znane osoby z całej Polski. I tak były prezydent Aleksander Kwaśniewski wystawił na jeden ze swoich krawatów, prezes PZPN Zbigniew Boniek - dwie wejściówki VIP na mecz Polska - Gruzja, a Joanna Krupa jedną ze swoich sukienek. Poznańskimi akcentami są koszulka meczowa Łukasza Trałki, wejściówka na koncert zespołu Audiofeels czy album Woody'ego Allena, wystawiony przez wieloletniego dyrektora Teatru Nowego Eugeniusza Korina. Wylicytować można też udział w poranku TVN24 na planie "Wstajesz i wiesz".

Jaśkowiak w berecie na targowisku przy Dolnej WildzieJacek Jaśkowiak

Prezydent Poznania zapowiada, że wkrótce przekaże kolejne rzeczy na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.23. finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia 2015 roku.

Autor: FC/lulu/kwoj / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP

Pozostałe wiadomości