TVN24 | Pomorze

Akcja CBŚP. Zatrzymali "chemika", zlikwidowali laboratoria służące do produkcji mefedronu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Policjanci CBŚP z Bydgoszczy zatrzymali "chemika" i zlikwidowali dwa laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronu
Policjanci CBŚP z Bydgoszczy zatrzymali "chemika" i zlikwidowali dwa laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronucbsp.policja.pl
wideo 2/6
cbsp.policja.plPolicjanci CBŚP z Bydgoszczy zatrzymali "chemika" i zlikwidowali dwa laboratoria służące do produkcji BMK i mefedronu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali dwa laboratoria, w których produkowane były BMK i mefedron, czyli prekursor narkotykowy, służący między innymi do wytwarzania amfetaminy. Policjanci zatrzymali też 36-letniego "chemika". Miał on nadzorować proces produkcji narkotyków. Mężczyzna został aresztowany.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji pracowali nad tą sprawą kilka miesięcy. - Z ich informacji wynikało, że narkotyki mogą być produkowane na terenie powiatu toruńskiego - przekazała podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja: "chemik" zatrzymany

Po zweryfikowaniu ustaleń policjanci zatrzymali w Toruniu 36-letniego mężczyznę, który w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na wynajętej posesji miał nadzorować produkcję środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię służącą do wytwarzania mefedronu oraz dziewięć kilogramów gotowego już narkotyku, pozostawionego do wysuszenia.

- Tam też policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną z amunicją oraz podrobiony dowód osobisty. Podczas akcji przejęte zostały również prekursory i odczynniki chemiczne służące do produkcji BMK - dodała podkom. Jurkiewicz.

Grozi mu 15 lat więzienia

CBŚP dotarło również do innego lokalu na terenie powiatu toruńskiego. W piwnicy użytkowanej przez podejrzanego zlikwidowali kolejne laboratorium.

- W tym miejscu policjanci zabezpieczyli m.in. odczynniki chemiczne oraz woreczki strunowe. Zabezpieczone substancje przekazano do badań fizykochemicznych - przekazała rzeczniczka. Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum–Zachód ogłosił zatrzymanemu zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: cbsp.policja.pl

Pozostałe wiadomości