TVN24 | Pomorze

Wcześniej się zaszczepił, teraz ma koronawirusa. Prezydent Świnoujścia: wydawało mi się, że jestem bezpieczny

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/
tam
Źródło:
TVN24 Pomorze, Radio Szczecin
Rosnąca czwarta fala i problemy szczepień w Polsce
Rosnąca czwarta fala i problemy szczepień w PolsceTVN24
wideo 2/9
TVN24Rosnąca czwarta fala i problemy szczepień w Polsce

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, poinformował, że wykryto u niego koronawirusa. Przebywa w domu i nie ma poważnych objawów. Obowiązki przekazał zastępcom. Samorządowiec był zaszczepiony przeciwko COVID-19. W mediach społecznościowych zaapelował: - Dbajcie o siebie i zachowujcie się rozsądnie. Pandemia przecież się nie skończyła.

"Szanowni Państwo, po wykonaniu testu zdiagnozowano u mnie koronawirusa" – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Zapewnił, że choroby nie przechodzi ciężko.

"(...) jestem nieco osłabiony i przebywam w domowej izolacji, nie mam innych objawów. Czuję się dobrze, ale to moment, by trochę zwolnić" – napisał Żmurkiewicz. Obowiązki służbowe przekazał wiceprezydentom.

Wcześniej się zaszczepił

Żmurkiewicz zaapelował także o rozsądek i dbanie o siebie nawzajem. "Pandemia przecież się nie skończyła" – podkreślił prezydent miasta.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Żmurkiewicz będzie przebywał na kwarantannie przynajmniej do 16 września. Kilka miesięcy temu zaszczepił się dwiema dawkami szczepionki na SARS-CoV-2. - Wydawało mi się, że jestem bezpieczny. Okazuje się, że te zasady bezpieczeństwa trzeba stosować w każdym wypadku. Jestem najlepszym tego przykładem - powiedział prezydent Świnoujścia Radiu Szczecin.

Autor:eŁKa/ tam

Źródło: TVN24 Pomorze, Radio Szczecin

Pozostałe wiadomości