TVN24 | Pomorze

Zabójstwo 25-latki z Gdańska, nowe informacje. Podejrzany 29-letni partner kobiety był pod wpływem narkotyków

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Zabójstwo 25-letniej kobiety w Gdańsku
Zabójstwo 25-letniej kobiety w GdańskuTVN24
wideo 2/11
TVN24Zabójstwo 25-letniej kobiety w Gdańsku

Gdańska prokuratura potwierdziła na podstawie wstępnej opinii biegłych, że 29-latek podejrzany o zabójstwo swojej 25-letniej partnerki był pod wpływem narkotyków. Kobieta zmarła od licznych ciosów nożem w ciało i głowę. W tym czasie w domu były małe dzieci.

Według biegłych, podejrzany o zabójstwo swojej partnerki 29-letni mężczyzna był pod wpływem narkotyków - potwierdziła mediom we wtorek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. - Szczegółowej opinii jeszcze nie mamy. Na razie jest opinia wstępna, z której wynika, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Dopiero później uzyskamy informacje, pod wpływem jakich i o jakim stężeniu narkotyków był podejrzany o zabójstwo mężczyzna - sprecyzowała prokurator.

Kilkanaście ran kłutych głowy

Zgłoszenie o zgonie 25-letniej kobiety w jednym z mieszkań na osiedlu Zielony Trójkąt w Gdańsku policja odebrała w niedzielę 12 września około godziny 11. Jak przekazał wówczas prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Był to mieszkaniec Gdańska.

- Mężczyzna stał w samej bieliźnie przed domem, gdzie doszło do zdarzenia i był zakrwawiony. To partner ofiary - powiedział prokurator.

W rozmowie z reporterką TVN24 Duszyński dodał, że policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, znaleźli ślady krwi w trzech pomieszczeniach. Na ciele i głowie kobiety - jak informowała prokuratura - było wiele ran ciętych i kłutych.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa. Mężczyzna przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, ale zasłaniał się niepamięcią. Prokuratura przedstawiła 29-latkowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Już tuż po zdarzeniu pojawiły się informacje, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających. Wtedy zatrzymanemu 29-latkowi pobrano krew do badań, o ich wstępnych wynikach poinformowano dopiero dziś, we wtorek 21 września.

Kiedy doszło do tragedii, w mieszkaniu były dzieci – półtoraroczne i czteroletnie. Obecnie przebywają pod opieką rodziny.

Google Maps

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości