Polska

Oleniczak: cudu nie widać nawet z oddali

Polska

Aktualizacja:
TVN24Olejniczak: mniej show więcej konkretów

- Ponad 100 dni temu Donald Tusk obiecywał cud. Tymczasem go nawet nie widać z daleka - powiedział w TVN24 lider LiD-u Wojciech Olejniczak. - Mniej show, więcej konkretów, więcej ustaw, to jest nasz pomysł dla Polski - dodał.

Opozycja z prawej i lewej strony sceny politycznej krytykuje sto dni gabinetu Donalda Tusk. Politycy zgodnie twierdzą, że te sto dni to czas zmarnowany. - Donald Tusk tyle obiecywał na początku swoich rządów, a teraz nie tylko nie realizuje tych obietnic, ale się z nich wycofuje - stwierdził Wojciech Olejniczak. Wśród niezrealizowanych obietnic wymienia m.in. podwyżki dla nauczycieli i lekarzy. - Fakt, dostali jakieś pieniądze, ale nie tyle, ile pierwotnie obiecał im Tusk - dodał.

Nowe obietnice na studniówkę Olejniczak, podsumowując sto dni, rządu powiedział. - Rząd nie nie robi. Na studniówkę dostaniemy nowe hasła i obietnice - mówił lider LiD-u. Podkreślił, że jego partia do tej pory złożyła 20 projektów ustaw. - Część z nich jak np. projekt dotyczący zniesienia mundurków szkolnych jest wspólnym pomysłem PO i LiD przeciwko PiS. Tymczasem rząd nawet nimi się nie zajmuje - mówił Olejniczak. - Martwi nas sytuacja wielu polskich rodzin. Polacy widzą zmianę stylu rządzenia, ale ich sytuacja się nie poprawia - powiedział polityk LiD-u.

Mniej show, więcej konkretów O sobotnim wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego powiedział: Kaczyński wszedł w buty gajowego, żeby wypędzić Tuska i by wróciło stare. - My się na to nie zgodzimy. Nie ma powrotu do IV RP - mówił. - Mniej show więcej konkretów, więcej ustaw, to jest nasz pomysł dla Polski - oznajmił Olejniczak.

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości