Portal tvn24.pl dotarł do pierwszego spotu wyborczego Grzegorza Napieralskiego. Film, w porównaniu do reklamówek Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego, zaskakuje prostotą. Sztabowcy SLD tłumaczą: Chcieliśmy się zupełnie odróżnić. - Inni sadzą drzewa, ale to są symbole, a nie konkrety - mówi nam Łukasz Naczas z SLD.
Reklamówka trwa pół minuty. Nie występuje w niej nikt poza samym kandydatem, który wygłasza monolog.
- Są nas miliony - wierzących i niewierzących, kobiet i mężczyzn, młodych i starszych, wykształconych bardziej lub mniej. Wszystkich nas łączy miłość do Polski i wiara, że wszyscy mamy prawo tu żyć. I wszyscy mamy prawo w pełni wykorzystać swoje możliwości. Dla swojego dobra i dla dobra naszego państwa - poczujmy naszą siłę w dniu wyborów. Zagłosuj na mnie - Grzegorz Napieralski - mówi w swoim spocie Napieralski, a z każdą sekundą kamera robi coraz większe zbliżenie jego twarzy.
"Inni sadzą drzewa, ale to są symbole, a nie konkrety"
Skąd pomysł na taki oszczędny film wyborczy? - Chodzi o to, aby przesłanie było jasne - przekonuje w rozmowie z portalem tvn24.pl rzecznik SLD Tomasz Kalita. Jak tłumaczy, przesłaniem reklamówki jest to, że "wspólnie zasypując podziały, możemy dużo zrobić". - Spot pokazuje też, jak różnorodna jest Polska i że jest domem wszystkich - mówi.
Z kolei Łukasz Naczas, kierownik biura multimedialnego SLD, który odpowiada za realizację spotu, podkreśla: - Chcieliśmy się zupełnie odróżnić. Mogliśmy sobie założyć, że Jarosław Kaczyński będzie miał wazonik, a Bronisław Komorowski będzie pokazywał swoje korzenie. Inni sadzą drzewa, ale to są symbole, a nie konkrety.
Naczas tłumaczy, że poprzez film "Polacy będą mogli poznać Napieralskiego bezpośrednio w swoim domu". - Wejdzie wręcz do mieszkania. Chcemy pokazać twarz kandydata i jego program - mówi.
Spotów będzie więcej
Grzegorz Napieralski zaprezentuje w sumie co najmniej pięć spotów, każdy w takiej samej konwencji. Dwa podstawowe 30 sekundowe oraz trzy dłuższe. Jak podkreśla Naczas wszystkie reklamówki mają być poświęcone kwestiom merytorycznym i mówić o konkretnych zagadnieniach, m.in. edukacji, sprawiedliwości społecznej i demokracji.
Wszystko o wyborach: www.tvn24.pl/wybory
Weź udział w akcji tvn24.pl i onet.pl "Krótka piłka - zapytaj kandydata" - sprawdź TUTAJ, jak to zrobić.
Źródło: tvn24.pl