LiD proponuje Kartę Standardów Politycznych

Stosuj zasady Konstytucji RP, prowadź działalność publiczną w sposób jawny, bądź uczciwy, podejmuj decyzje zgodnie z zasadami prawa i własnym sumieniem, nie oskarżaj bez dowodu - to niektóre z osiemnastu zasad, ujętych w przygotowanej przez koalicję Lewica i Demokraci Karcie Standardów Politycznych. (TVN24)
TVN24LiD chce oczyszczenia klasy politycznej

Stosuj zasady Konstytucji RP, prowadź działalność publiczną w sposób jawny, bądź uczciwy, podejmuj decyzje zgodnie z zasadami prawa i własnym sumieniem, nie oskarżaj bez dowodu - to niektóre z osiemnastu zasad, ujętych w przygotowanej przez koalicję Lewica i Demokraci Karcie Standardów Politycznych.

Karta to "kamień milowy" na drodze do naprawy polskiej klasy politycznej - ocenił lider LiD Marek Borowski.

Politycy LiD zapowiedzieli, że Karta znajdzie się w programie Lewicy i Demokratów. Będzie też dostępna na stronie internetowej. Borowski podkreślił, że jest ona potrzebna m.in. dlatego, że w rankingach zaufania politycy są na "szarym końcu".

- Każde ugrupowanie ma swoje afery (...), "czyściochów" nie ma. Trzeba wreszcie powiedzieć stop - mówił Borowski. Nadzorowaniem przestrzegania Karty Standardów Politycznych zajmować by się miała specjalna Rada Strażników Standardów Politycznych, której członkowie byliby delegowani przez partie polityczne.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości