TVN24 | Polska

"Nikt nie powinien nam mówić, kto jest lepszym Polakiem". Rusza kampania "Bez LGBT+ nie ma PoLski"

TVN24 | Polska

Autor:
momo/adso
Źródło:
TVN24
"Ta kampania ma wyrazić bunt przeciwko agresji wobec środowiska LGBT+ w Polsce"
"Ta kampania ma wyrazić bunt przeciwko agresji wobec środowiska LGBT+ w Polsce"TVN24
wideo 2/3
TVN24"Ta kampania ma wyrazić bunt przeciwko agresji wobec środowiska LGBT+ w Polsce"

Ta kampania ma wyrazić bunt wobec szkalowania i agresji w stosunku do środowiska LGBT+. Mam nadzieję, że wszystkich poruszy i powalczy o strefę, którą przejęli nacjonaliści - patriotyzm i Polskę - mówiła w sobotę na antenie TVN24 Kinga Grzelewska, dyrektor zarządzająca MullenLowe Warsaw. Agencja jest pomysłodawcą akcji społecznej "Bez LGBT+ nie ma PoLski". - Wierzę, że mamy moc zmieniania świata - dodała Grzelewska.

W sobotę o godzinie 15 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przejdzie 20. Parada Równości pod hasłem "Warszawa dla wszystkich". Tego samego dnia rusza kampania społeczna "Bez LGBT+ nie ma PoLski" realizowana wspólnie przez Gazeta.pl, Wyborcza.pl, "Gazetę Wyborczą", TOK FM i tokfm.pl, stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz agencję MullenLowe Warsaw – pomysłodawcę akcji. Jej idea opiera się na "wykluczeniu" liter: L, G, B i T z tekstów na portalach i w serwisach internetowych, na pierwszych stronach gazet oraz w mediach społecznościowych. W akcję zaangażowali się także artyści i celebryci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O kampanii opowiadała w sobotę w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Kinga Grzelewska, dyrektor zarządzająca MullenLowe Warsaw. - To, co się dzieje przez ostatnie lata wstrząsnęło nami wszystkimi w agencji. Stąd pomysł na kampanię, która ma wyrazić bunt przeciwko szkalowaniu i agresji wobec środowiska LGBT+ w Polsce - mówiła Grzelewska. Jak podkreśliła, akcja ma także na celu "walkę o strefę, którą przejęli nacjonaliści - o patriotyzm i o Polskę".

"Nikt nie powinien nam mówić, kto jest lepszym Polakiem"
"Nikt nie powinien nam mówić, kto jest lepszym Polakiem"TVN24

"Wierzę, że mamy moc zmieniania świata"

W ocenie Grzelewskiej ostatnie lata pokazują, że Polska nie spełnia w stopniu wystarczającym obowiązku zapewnienia godnych warunków życia wszystkim obywatelom, bez względu na ich płeć czy orientację seksualną.

- Coś, co jeszcze wiele lat temu wydawało nam się niemożliwe, żeby osoby z życia publicznego szkalowały mniejszości, staje się rzeczywistością. Nie możemy na to pozwolić jako naród, jako społeczeństwo - apelowała, dodając, że "tymi wykluczonymi za chwilę może być każdy z nas". - Nikt nie powinien nam mówić, kto jest lepszym Polakiem, kto w ogóle ma prawo być Polakiem. Ten kraj jest piękny wtedy, kiedy jest otwarty i różnorodny - przekonywała dyrektor MullenLowe Warsaw.

Kampania społeczna "Bez LGBT+ nie ma PoLski"mat. promocyjne

- Wierzę, że mamy moc zmieniania świata - powiedziała Grzelewska. Zachęciła do wejścia na stronę "Bez LGBT+nie ma Polski" i stworzenie własnego postu oraz udostępnienie go. - Każdy taki ruch ma znaczenie, zarówno dla środowiska LGBT+, które potrzebuje naszego wsparcia, jak i dla każdego z nas. Ta moc, że możemy wyrażać swoją opinię i zmieniać rzeczywistość, jest wielka - stwierdziła Grzelewska.

W kampanię "Bez LGBT+ nie ma Polski" zaangażowali się celebryci
W kampanię "Bez LGBT+ nie ma Polski" zaangażowali się celebryciTVN24

Autor:momo/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: mat. promocyjne

Pozostałe wiadomości