Kolejny polityk zadeklarował udział w wyborach na szefa PO

TVN24

Bartosz Arłukowicz ogłosił start w wyborach na przewodniczącego POtvn24
wideo 2/6

Przybywa chętnych do kierowania Platformą Obywatelską. W piątek były minister zdrowia, a obecnie europoseł Bartosz Arłukowicz ogłosił, że wystartuje w wyborach na przewodniczącego partii. Głosowanie odbędzie się 25 stycznia. Wciąż nie wiadomo, czy na start zdecyduje się aktualny przewodniczący Grzegorz Schetyna.

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, posłanka Joanna Mucha czy senator Bogdan Zdrojewski? Chętnych do objęcia stanowiska przewodniczącego Platformy przybywa.

W piątek swój start potwierdził Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia, obecnie europoseł.

Przyszłoroczne wybory "zmienią przyszłość"

"Chcę wam obiecać, że zrobię wszystko, żeby zbudować taki zespół ludzi, który stanie na czele Platformy Obywatelskiej, który będzie gwarantował to, że z pełną determinacją i siłą pójdziemy po wyborcze zwycięstwo. Platforma musi być partią społeczną, musi być organizmem tętniącym życiem, musimy pracować z ludźmi codziennie na ulicach" - ogłosił Arłukowicz na nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Europoseł zwrócił także uwagę na przyszłoroczne wybory prezydenckie. "Musimy wygrać te wybory. Zmienią przyszłość nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale przyszłość naszych rodzin, dzieci, przyszłość Polski" - powiedział. "Ruszajmy do pracy, wszyscy razem!" - zaapelował.

Koniec kadencji Schetyny

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej zostanie wybrany (podobnie jak Grzegorz Schetyna w 2016 roku i Donald Tusk w 2013 roku) w drodze wyborów bezpośrednich, w których prawo udziału będą mieli wszyscy członkowie partii.

Kadencja obecnego szefa PO upływa pod koniec stycznia przyszłego roku. Schetyna na razie nie potwierdził oficjalnie, że zamierza się ubiegać o kolejną kadencję.

Głosowanie odbędzie się 25 stycznia, a ewentualna druga tura - 8 lutego.

Autor: akw/pm / Źródło: tvn24.pl