TVN24 | Polska

"Inflacja, drożyzna, afery, złodziejstwo. To są wasze osiągnięcia"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
TVN24
Poboży: nie zajmujemy się niepotwierdzonymi informacjami, umieszczanymi na portalach państwa, które prowadzi wojnę napastniczą za naszymi granicami
Poboży: nie zajmujemy się niepotwierdzonymi informacjami, umieszczanymi na portalach państwa, które prowadzi wojnę napastniczą za naszymi granicami TVN24
wideo 2/5
TVN24Poboży: nie zajmujemy się niepotwierdzonymi informacjami, umieszczanymi na portalach państwa, które prowadzi wojnę napastniczą za naszymi granicami

Z treści kolejnego ujawnionego maila wynika, że szef KPRM Michał Dworczyk miał konsultować z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską działania TK. - Nie zajmujemy się niepotwierdzonymi informacjami, umieszczanymi na portalach państwa, które prowadzi w tej chwili wojnę napastniczą - stwierdził w "Tak jest" w TVN24 wiceminister SWiA Błażej Poboży. Zapewnił przy tym, że nasze państwo, między innymi dzięki działaniom szefa MSWiA, jest bezpieczne. - Inflacja, drożyzna, afery, złodziejstwo. To są wasze osiągnięcia - zarzucał mu sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

Gośćmi poniedziałkowego wydania "Tak jest" w TVN24 byli wiceminister w resorcie spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży oraz sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Dyskutowali o kolejnym ujawnionym w internecie mailu ze skrzynki szefa KPRM - wynika z niego, że Michał Dworczyk miał konsultować z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską działania TK.

- Już ponad rok powtarzamy, że nie zajmujemy się niepotwierdzonymi informacjami, umieszczanymi na portalach państwa, które prowadzi w tej chwili wojnę napastniczą za naszymi granicami - powiedział Poboży. Prowadzący program Andrzej Morozowski przypomniał, że prawdziwość paru takich maili została potwierdzona przez polityków związanych z obozem rządzącym.

Jacek Sasin: ujawniony mail od premiera jest prawdziwy Joachim Brudziński komentuje wyciek korespondencji. To "była prośba o przeniesienie na równorzędne stanowisko"

- Mechanizm prowadzenia takich działań dezinformacyjnych polega właśnie na tym, że przykładowo mamy jedną prawdziwą informację, którą obudowujemy pięcioma fake newsami i wpuszczamy to w przestrzeń publiczną. Tak to działa - mówił dalej Poboży.

- Na szczęście nasze służby, dzięki panu ministrowi i dzięki całemu pionowi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który podlega ministrowi koordynatorowi do spraw służb specjalnych, (zapewniły, że) państwo polskie jest bezpieczne - dodał.

Na te słowa śmiechem zareagował Marcin Kierwiński. - Niech pan będzie poważny - mówił do Pobożego.

Marcin Kierwiński i Błażej Poboży w "Tak jest"TVN24

Sekretarz generalny PO stwierdził, że "chętnie porozmawia o tym, jak to jest, że wiceminister odpowiedzialny za bezpieczeństwo nie widzi nic zdrożnego, że szef kancelarii (premiera) wysyła mailem, takim jak zwykły Kowalski może założyć, a to o zakupach dla wojska, a to o zakupach dla policji, a to o walce z covidem". - Służby nic z tym nie robią, natomiast przychodzi pan wiceminister i mówi, że możemy czuć się bezpiecznie - zauważył.

- No i tak czuliśmy się bezpiecznie: dwieście tysięcy ponadnormatywnych zgonów na covid to też jest wasze osiągnięcie, Macierewicz i rozbrojenie polskiego wojska to też jest wasz sukces. Jeżeli chodzi o (szefa MSWiA - red.) ministra Kamińskiego, to jest całkowita likwidacja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i największy sukces pana ministra koordynatora: kupienie Pegasusa i użycie tej broni wobec własnych obywateli - wymieniał. - Inflacja, drożyzna, afery, złodziejstwo. To są wasze osiągnięcia - podsumował.

OGLĄDAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z POBOŻYM I KIERWIŃSKIM W TVN24 GO

Kierwiński: największy sukces pana ministra-koordynatora to kupienie Pegasusa i użycie tej broni wobec własnych obywateli
Kierwiński: największy sukces pana ministra-koordynatora to kupienie Pegasusa i użycie tej broni wobec własnych obywateliTVN24

Autor:akw/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości